pátek 27. listopadu, 14:36 Svátek má Xenie
Není fotka
Vyhledávání

Co se kde šustne

Zajímavé foto

Navigace: Ovocné stromy a jejich plody
hodnocení: 5.00
Diskutujte! vše co souvisí s tím co na stromech ovocných vyroste.

Autor: drahus
Status: expert

Baleriny - sloupové ovocné stromy

Datum: 19.01.2011 08:16

Máte s nimi někdo zkušenost? Už je prodávají snad všechna větší zahradnictví. Prý je to řešení do malých zahrádek, do květináčů na balkón nebo jako živý plot.

Jabloně nejsou samosprašné, ale jako opylovač se hodí jakákoli jabloň v okolí nebo dvě baleriny vedle sebe. Nevyhánejí boční výhony. Hrušně, třešně a ostatní ovocné stromky sice sloupovité jsou, ale přece jen se boční výhony musí hlídat. První plody jsou již druhým rokem

Co vy na to?

Komentáře a názory

Stránky: předchozí1234
    Aktuální stránka: 4 z 4
  • Status: expert

Re: Baleriny - sloupové ovocné stromy

Datum: 16.04.2019 18:19

Moc se mi líbí. Před lety jsem je dala na chalupu, kde se ovoce nestříká. Za pár let je zcela zdevastovaly všelijaké hoiusenky a další havěť. Bez postřiků to asi vyjma nějakých větších a starších stromů teď už nejde.

• Autor: Reklama

Datum: 16.04.2019 19:01

Mám také jablůňky- 1 stromek plodil už prvním rokem-kvetl hodně, měl 2 jablíčka, letos pokvetou i zbývající stromky, mám jich 9 ks, 2 ks nashi-kvetou od 1. roku po vysazení, 1x v květu zmrzly, 2. rok jedna měla 5 výborných plodů, na druhé opadaly, letos jsou obsypané květy. Včelky u nás ale skoro nejsou, trochu to zachraňují ty divoké, ale moc jich tady také není. Mám 5 zakrslých broskviček, plodí od prvního roku, mám je v zemi, 2 zakrslé meruňky letos kvetly poprvé, krásně, zatím nějaké plody drží. Velké stromy mít nemůžu, je to u mě výborné řešení, jak mít i ovocné stromy. Mám ještě zakrslou třešeň, plodí už 2 roky, ale ptáci byli se sklizní zatím rychlejší než já grinning smiley, "sloupovitá" meruňka je 2. rokem a ještě nekvetla, stejně tak "sloupovitá" švestka. Ale tvar docela drží winking smiley Všechny stromky by měly být samosprašné, tak snad je to pravda. 1 sloupovitou jablůňku mám i jako okrasnou, kvete sytě růžovými květy, plodí normální jablka smiling smiley

• Autor: drahus

Datum: 17.04.2019 07:35

Iviku, mně od tebe roste jedno kiwi, jak blázen, ale druhé živoří. To mé obří pokvete, ale je to samec. Sloupové jablůňky mám dvě, ale přesazovali jsme je, takže jedna letos hodně kvete, druhá jen jedno soukvětí, ale ani holandské zákrsky nepokvetou. Aspoň naberou sílu. Já jim loni první plody nechala a asi se vyčerpaly

Datum: 17.04.2019 14:36

Které je lepší? To velké nebo malé? To velké je 100% samice, malé by mělo být také, ale tam jsem ještě květy neviděla.

• Autor: drahus

Datum: 17.04.2019 15:47

To velké thumbs down

Datum: 17.04.2019 16:02

Tak snad ti i pokvete co nejdříve, ani jsem se nedívala na to svoje, jestli má květy. Loni mělo i dost plodů

Podobné příspěvky
Diskuze: tořivka Půjčky, úvěry a hypotéky Květiny v truhlících a nádob..

nastudovala jsem to, ale i když na fotkách vidím, že ji máte venku, nenašla jsem návod, kdy může být v truhlíku. mám totiž dvůr, kde pere od ráno do v

Autor: situma - 01.05.2007 08:47
Rubrika: Balkonové květiny - Komentářů: 32

Zajímaly by mě Vaše zkušenosti, když vidím v televizi ty spousty reklam ( jak lehce, levně a radostně nám bankovní domy půjčí hned a na cokoliv) bere

Autor: jaja99 - 14.11.2007 19:47
Rubrika: Co se jinam nehodí - Komentářů: 43

Pokračování diskuze - první je přecpaná, asi máme moc truhlíků .   předchozí diskuze končí stranou 658. http://www.week.cz/kvetiny-v-truhlic

Autor: Missi - 13.06.2014 06:58
Rubrika: Balkonové květiny - Komentářů: 272
Adresář: http://www.krasa-netresku.cz http://www.paletegarden.cz  

Sukulenty, skalničky, netřesky, Sedum -nenáročné a stále více atraktivní a žádané sukulentní rostiny pro byt i zahradu.

Autor: petrli - 27.12.2008 09:39
Rubrika: Zahrada a květena - Komentářů: 0

Specializované zahradnictví v Ředhošti . Největší nabídka rozchodníků v České republice, skalničky, netřesky, trvalky a okrasné trávy. Naše zaměření j

Autor: gasha - 08.01.2010 13:45
Rubrika: Okrasná zahrada - Komentářů: 1

Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace

Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu

Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.

RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Ovocné stromy a jejich plody (Diskuze)

Přidej na Seznam    

(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda

Tento server používá software Phorum.