čtvrtek 28. března, 19:13 Svátek má Soňa
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Dělená strava
Aktuální kategorie: help   Vše > Záliby a volný čas > Dělená strava
Diskutujte! Rádi vaříte, nebo naopak vyšíváte? Pak je tato sekce to pravé pro vás..
 
 
 
 
Autor: delfinka
Status:

babské rady na nemoci a jiné rady

Datum: 29.10.2009 11:43
 


- prosím, nic nevpisujte, není to diskuze, jen rady, děkuju

 

 

 

Chřipka: 30 zaručených babských rad

Nemocných s horečkou, rýmou a kašlem jsou plné ordinace. Můžete si ale nějak pomoci sami? Ano, pokud dáte na staré osvědčené praktiky našich předků.

Nezapomeňte, že pokud máte skutečně chřipku, může se vám udělat lépe, ale návštěva lékaře vás zřejmě nemine.

1. Smíchejte hřebíček se 1/4 čajové lžičky mletého zázvoru a špetkou mleté skořice. Všechno přelijte dvěma šálky vařící vody a do každého šálku přimíchejte dvě lžíce medu. Hřebíček působí jako antiseptikum, zázvor a skořice mají protizánětlivé účinky.

2. Máte-li potíže s hlasivkami, vyzkoušejte ohřátou vincentku s mlékem v poměru půl na půl. Aby se účinek zvýšil, povařte v nápoji i cibuli.

3. Při nachlazení pijte nejen dostatek tekutin, ale dopřejte si i dva talíře kuřecí polévky denně. Kuřecí polévka zabrání tvorbě hlenu.

4. Ponořte nohy do horké vody, potom namočte pár ponožek do studené vody, vyždímejte je a dejte si je na nohy. Přes ně si oblečte ještě pár suchých vlněných ponožek a šup do postele. Vlhké ponožky zlepší krevní oběh, což pomůže i vašemu ucpanému nosu.

5. Dejte si cokoli s česnekem. Ten stimuluje pocení. Látky v něm obsažené podporují čištění dýchacích cest a zlepšují odkašlávání, nahradí vám tedy syntetické kapky na kašel.

6. Na začínající chřipku vám pomůže čaj ze 2 lžiček bezového květu a šípků, 1 lžičky meduňky a mateřídoušky. Všechny bylinky zalijte horkou vodou a nechejte 15 minut louhovat. Do čaje přidejte pomerančovou šťávu.

7. Pro snížení horečky si přikládejte na hlavu a plosky nohou tvaroh, který horkost spolehlivě vytáhne.

8. Při rozjeté chřipce vám pomůže skořicový čaj s medem a mlékem. Výborně uvolní zahleněný krk a na sliznice působí protibakteriálně.

9. Křen a med dokáží stimulovat imunitu díky vysokému obsahu vitaminů a dezinfekčními a antibiotickými účinky. Jejich kombinace je pak ještě silnějším lékem na chřipku. Kořen křenu na jemno nastrouhejte a smíchejte se stejným množstvím medu. Směs důkladně promíchejte a užívejte po lžičkách během dne podle závažnosti stavu: 3 – 7x denně.

10. Ke snížení velmi vysoké horečky vyzkoušejte studené zábaly. Tělo zabalte do mokrého prostěradla, přes ně suchou osušku a překryjte se peřinou. Po chvíli se osprchujte, osušte a opět se uložte do postele.

11. Nadopujte se po vzoru našich předků vitaminy, které jsou obsaženy v kysaném zelí.

12. Pánové jistě ocení léčbu »medvědím mlékem«. Jde o koktejl složený z horkého mléka, medu a panáka rumu.

13. Alkoholická varianta pro dámy: dutiny pročistí slivovicová koupel. Do horké vany dejte dva velké panáky slivovice a koupejte se asi 20 minut. Budete trochu omámená, ale dýchat se vám bude líp.

14. Proti bolesti v krku pomůže kloktat odvar z heřmánku.

15. Na vlhký kašel zabírá jitrocelový čaj.

16. Potřebujete uvolnit zacpaný nos? Nasajte nosem vlažnou hodně osolenou vodu. Rýma se spustí(kávovou lžičku na 2dcl vody)

17. Odebrat z těla horkost a ulevit bolesti v krku pomáhá Priessnitzův obklad: ve studené vodě namočený šátek dejte na krk, přes něj igelit a na to ještě suchý šátek nebo šálu. Obklad nechte působit maximálně půl hodiny. Ne víc a ne přes noc!

18. Rýmu zastydlou v dutinách uvolní koupel rukou (po lokty) a nohou (po kolena) v teplé vodě.

19. Bolest hlavy zažene jemná masáž spánků a kořene nosu.

Jste unavená? Konečky prstů přiložte na spánky ve výši očí. Mírně zatlačte na spánky a opisujte malé kruhy.

20. Na kašel a průdušky pomůže cibulový med. Cibuli nakrájejte na kostičky, zalijte medem a nechte v lednici do druhého dne. Cibule pustí šťávu a tou si slaďte čaj. Není to vůbec špatné chuťově!

21. Uvolnit zastydlou rýmu pomůže rozmačkaná vařená brambora. Tu si v ubrousku přiložte na čelo, převažte šátkem a do vystydnutí nechte působit.

22. Hořčičná koupel na nachlazení: do kyblíku nalijte horkou vodu a v ní rozmíchejte celý středně velký kelímek hořčice. Koupejte nohy aspoň 10 minut. Pak si vemte silné ponožky a vlezte do postele.

23. Dřevorubecký čaj na potlačení nachlazení: do velkého hrnku vymačkejte šťávu z jednoho citronu, přidejte lžíci medu a velkého panáka domácí slivovice a dolijte horkým černým čajem.

24. Vypoťte ze sebe rýmu v sauně (jen pro ty, kteří mají zdravé srdce).

25. Mějte čelo v teple. Nechoďte ven bez čepice a doma si nasaďte aspoň čelenku.

26. Od kašle uleví sádlo namazané na hrudníku.

27. Vysokou teplotu sníží octové zábaly nohou.

28. Kdykoliv cítíte, že na vás něco leze, přiložte si horkou láhev na hrudník.

29. Zánětu v uších předejdete žvýkáním žvýkačky. Hlen z ušní trubice pohyb sanic vytlačí směrem ven.

30. Přidejte si na noc polštář, abyste neleželi, ale poloseděli. Líp se vám bude dýchat i smrkat.

 
Upraveno 4 krát. Naposledy upravil delfinka (30.10.2009 12:18)
 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí1234 | další
    Aktuální stránka: 3 z 4
  • Autor: delfinka
    Status:

    Re: rady

    Datum: 29.10.2009 15:32
     

    MEDOVÁ LÉČBA

    Medové mléko

    Medové mléko je v mnoha rodinách oblíbeným domácím prostředkem pro léčení zaníceného krku,ale často se nesprávně připravuje.
    Baktericidní účinek má totiž med pouze tehdy,není-li zahřátý nad 40°C.Teplota vyšší než 40°C totiž ničí všechny inhibiny - účinné látky potlačující bakterie. Med lze také použít jako "mazání " v zaníceném krku.

    Čaj s medem

    Také při přípravě čaje s medem musíme respektovat předchozí radu a nesladit medem čaj teplejší než 40°C.Uvádíme recept na čaj podávaný při nachlazení,jehož účinek zvýšíme přidáním medu:
    40g celých šípků(se zrníčky)
    20g listů meduňky
    20g květu heřmánku
    20g lípového květu
    Dvě čajové lžičky směsi přelijeme 1/4 l horké vody a necháme 15 - 20 min pod pokličkou ustát.Teprve potom přidáme podle chuti 1 - 2 lžičky medu na šálek.Čaj pijeme vlažný.

    Vitamínová bomba

    Následující míchaný nápoj z heřmánku,čerstvé šťávy z jižního ovoce a medu posílí obranné schopnosti našeho těla při nemocech z nachlazení.Měli bychom jej pít nejen jako lék,ale i kvůli prevenci.
    100 -150 g medu
    2 vrchovaté polévkové lžíce heřmánku
    1 citrón
    1 grapefruit nebo pomeranč
    Do litru horké ,nikoli však vařící vody nasypeme 2 lžíce heřmánku a nechame 10 minut ustát.Potom scedíme,přidáme šťávu s citrónu,grapefruitu a osladíme medem. Komu se zdá grapefruit příliš kyselý,může jej nahradit pomerančem,který navíc obsahuje i více vitamínu C.

    Citronová šťáva s medem

    Následující recept je jednoduchý -potřebujeme k němu jen citrón a med.
    Do 1/4 l teplé vody zamícháme šťávu z jednoho citrónu.Osladíme dvěma čajovými lžičkami medu.Směs pomalu pijeme po doušcích.

    Proti kašli a chrapotu

    Šalvějový čaj oslazený medem se hodí nejen k pití,ale i ke kloktání.

    Medová ředkev

    Recept vypadá sice exoticky,ale v lidovém léčitelství se v některých zemích stále používá. Vydlabeme jednu ředkev a otvor naplníme medem.Na teplém místě nechte med v ředkvi několik hodin působit a potom vše snězte.

    Denní dávka medu

    Podle starých domácích receptů je vhodnou prevencí proti nachlazení užívat 5 lžiček medu denně.Med totiž vynikajícím způsobem posiluje obranyschopnost našeho organismu a krevní oběh.

    V čaji i v mléce
    Med lze nejen přidávat do čaje, ale také do mléka. Rozředěný v mléce při teplotě 40 - 50 ° C je vhodný při onemocnění chřipkou či dýchacích obtížích. Působí protizánětlivě, zlepšuje trávení, posiluje psychiku a srdce. Med je možné využít i při pečení, kdy jím lze nahradit cukr. Pokud se rozhodnete dát přednost včelímu produktu, dejte ho asi o polovinu více než cukru. Med učiní pečivo nejen chutnější, vláčnější, ale vydrží i déle čerstvé.

    Nemoci srdce:
    Smíchejte med a mletou skořici a mažte na chléb místo džemu nebo marmelády a jezte pravidelně k snídani.Snižuje to hladinu cholesterolu v krvi a cévách a chrání pacienty před infarktem.Ti,kteří už infarkt prodělali a budou jíst toto denně,budou se držet míle daleko od dalšího infarktu.Pravidelné snídaně tohoto druhu ulevují při zadýchávání a posilují srdeční tep.Med a skořice vracejí cévám a žilám jejich pružnost.

    Artritida:
    Pacienti mohou denně,ráno a večer,jeden šálek horké vody s 2 lžičkami medu a 1malou lžičkou skořice.Berou li to pravidelně může se vyléčit dokonce i chronická artritida.

    Infekce močového měchýře:
    Rozpustit 2 lžíce medu a 1 lžičku skořice ve sklenici vlažné vody a vypít.Tím se odstraní infekce měchýře a močových cest.

    Bolesti zubů:
    Smíchejte 1 lžíci skořice a 5 lžic medu.Aplikujte 3x na bolavý zub a bolest přestane.

    Cholesterol:
    2 lžíce medu a 3 čajové lžičky skořice smíchané s 2dcl horké vody,které podávali pacientům s vysokou hladinou cholesterolu dokázaly snížit hladinu cholesterolu o 10% do 2 hodin.Podává-li se 3x denně je vyléčen i pacient s chronicky vysokou hladinou cholesterolu.

    Nachlazení:
    Ti,kdo trpí na časté nachlazení,by měli užívat 3x denně 1 lžíci vlažného medu s 1 lžičky skořice po dobu 3 dnů. Tím se vyléčí nachlazení, chronický kašel a pročistí průdušky.

    Potíže se žaludkem:
    Med se skořicí úspěšně léčí bolesti žaludku a chrání žaludek od vzniku žaludečních vředů.Med a skořice zabraňují tvoření nadbytečných plynů při trávení.

    Posílení imunitního systému:
    Každodenní užívání medu a skořice posiluje imunitní systém a chrání tělo před viry a bakteriemi a brání útokům virových infekcí.Med obsahuje obrovské množství železa a vitaminů. Pravidelné užívání medu posiluje bílé krvinky v jejich boji s viry a bakteriemi.

    Těžký žaludek:
    1 lžička skořice a 2 lžíce medu před jídlem zabraňuje zvýšení kyselosti žaludku i u nejtěžších jídel.

    Chřipka:
    Med obsahuje přírodní látky,které zabíjejí kmeny chřipky a chrání před ní pacienty.

    Dlouhověkost:
    Čaj vyrobený z medu a skořice, je-li brán pravidelné, zabraňuje potížím dlouhého věku.Vezměte 4 lžíce medu, 1 lžíci skořice a uvařte jako čaj spolu se 3 šálky vody.
    Pijte po 1 šálku 3x denně.To udržuje kůži čerstvou a hebkou až do vysokého věku. Délka života stále vzrůstá a i 100 letí lidé mohou být svěží, jako ve 20 letech.

    Pupínky:
    3 lžíce medu a 1 lžička skořice se smíchá v pastu.Ta se aplikuje na pupínky před spaním a ráno se smyje teplou vodou. Když to děláte denně pupínky do týdne zmizí i s kořeny.Aplikace medu a skořice na postižená místa léčí ekzémy i pásový opar a všechny typy kožních infekcí.

    Hubnutí:
    Každý den ráno,1/2 hodiny před snídaní na lačný žaludek a večer před spaním vypijte šálek medu se skořicí.Pravidelné užívaní sníží váhu i u mimořádně obézních osob. Pravidelné užívaní zabraňuje usazování tuku i při požívání mimořádně tučných jídel.

    Rakovina:
    I pokročilá rakovina kostí,žaludku a střev může být s úspěchem léčena. Pacienti trpící těmito druhy rakoviny by měli užívat lžíci medu a lžíci skořice měsíc 3x denně.

    Chronická únava:
    Cukr obsažený v medu nejvíce pomáhá při regeneraci tělesných sil. Pacienti-senioři užívající med a skořici v poměru 1 : 1 jsou čilejší a ohebnější. 1 lžíce medu a malá lžička skořice smíchané s vodou a brané několikrát denně a hlavně kolem 3 hodiny odpoledne, kdy začíná klesat tělesná vitalita obnoví do týdne vitalitu těla.

    Zápach z úst:

    Po ránu kloktat 1 lžíci medu a lžíci skořice smíchané s horkou vodou. Dech tak zůstává čerstvý po celý den.


    Požíváním medu se také rozšiřují krevní cévy, což je důležité při léčbě vysokého krevního tlaku.

    Také se doporučuje přikládat med na rány a popáleniny.

    V plastické chirurgii při transplantaci kůže zjistili, že rány se rychleji a bez komplikací hojí, když pacient dostává stravu doplněnou medem.

    Med je účinnou látkou při otravách, hlavně houbami, protože krev otrávených ztrácí největší část glukózy, která se vhodně nahrazuje medem.

    Medem podávaným před spaním se mírní nervová vyčerpanost a léčí nespavost.

    Z tohoto důvodu používáme ke slazení pokrmů výhradně včelí med, a to domácí přímo od včelaře, ne však z obchodu, kde je zpracováním i skladováním znehodnocený.

    Med nesmí být zahřátý na teplotu vyšší než 46°C, jinak ztrácí většinu vitamínů a enzymů, takový med je již nestravitelný pro naše tělo, je bezcenný.

    Med je cennou potravinou ve výživě dětí. Ideálně se v něm doplňují vlastnosti léčebného a výživného charakteru. Med, hlavně tmavý, svým obsahem železa a mědi zvyšuje obsah krevního barviva (hemoglobinu) a podporuje tvorbu krve. Má velký vliv na růst a přírůstky.

    Mnozí vědci prováděli různé výzkumy. Např. Wetzel na základě důsledných lékařských pozorování dokázal, že vitamín B12 nacházející se v medu a podávaný v dávkách 10 mikrogramů dětem slabého vzrůstu přispěl k růstu, fyzické síle, zvyšování hmotnosti a k povzbuzení chuti k jídlu.

    Dorval (Montreal - Kanada) dělal mnohé pokusy s požíváním medu u dětí. U anemických a tělesně slabých dětí zjistil po podávání 30 g medu denně zvýšenou hladinu hemoglobinu o 8 až 25 % a zvýšení hmotnosti o 2 až 6 kg. Tyto výsledky připisoval kromě cukru obsahu minerálních látek, železa, vápníku, fosforu a enzymů nacházejících se v medu.

    Damede zjistil příznivé účinky medu, hlavně u malých dětí při podrážděních a žaludečně střevních zánětech. Přímo zachraňující účinky měl med při smrtelných průjmech kojenců.

    Med se může podávat kojencům už od prvního týdne života v malých dávkách.
    Energetická hodnota ředěného kravského mléka je nižší než energetická hodnota ženského mléka. Rozdíl se vyrovnává přislazování 5 - 7 % cukru. Běžně se přislazuje řepným cukrem sacharózou. Tento cukr v porovnání s jednoduchými cukry medu velmi zatěžuje trávicí orgány dítěte. Kromě toho průmyslně vyrobený řepný cukr už neobsahuje vitamíny, enzymy, minerální látky a další vzácné látky nacházející se v medu. Z uvedeného vyplývá opodstatněnost používání medu jako sladidla v umělé výživě kojenců, a to v množství 6 - 8 procent.

    Z těchto důvodů je vhodné používat ke slazení všech pokrmů dětí, ale i dospělých domácí včelí med. Medu užívali naši předkové po tisíciletí. Neznali chemické složení ideálních cukrů, které jsou v medu obsaženy, nevěděli o přítomnosti látek, jež mají schopnost pozastavit růst a množení baktérií. Věděli však, že med čistí rány, že se ho používá proti zánětům a spáleninám a že je ideálním konzervačním prostředkem. Svědčí o tom mnoho důkazů z historie, například i nedávný nález zkrystalizovaného medu v egyptských pyramidách; tento med je i po 3000 letech jedlý a zachoval si v prostředí chladu a temna vysokou biologickou hodnotu. Na základě pylových analýz bylo dokázáno, z kterých rostlinných nektarových zdrojů pocházel. Uchování kvalitního medu se připisuje nejen ideálnímu skladování, ale i vysoké koncentraci cukrů jako konzervačního činitele (kolem 80 %), kyselému prostředí (vliv obsahu přírodních kyselin, ve kterém se nedaří baktériím), dále přítomnosti kyseliny mravenčí a látek s inhibičními účinky.

    Tyto inhibiny jsou neobyčejně citlivé na teplo a světlo, obdobně jako ostatní biologicky cenné látky v medu, jejichž znehodnocením se i med může stát umělým sladidlem, stejným jako řepný nebo třtinový cukr. Proto se med nesmí vystavovat světlu a teplotě vyšší než 46 °C.

    Ruští vědci se pomocí dotazníkové akce informovali o způsobu života lidí starších než sto let na území Ruska. Mnozí z těchto dlouhověkých lidí byli pastevci žijící v oblastech vyšších nadmořských výšek, ve velké míře byli mezi nimi i včelaři.

    Takzvané léčivé síly v úle se vysvětlují i výskytem minimálního množství baktérií v bezprostřední blízkosti úlu. Baktericidnost je studována i v souvislosti s účinky propolisu, který včely přinášejí do úlů v podobě pryskyřičné látky z pupenů topolů a ovocných i jehličnatých stromů a který se v posledních letech stává předmětem jednání mezinárodních vědeckých setkání farmakologů a humánních i veterinárních lékařů.

    Za druhé světové války, jak uvádí ruský lékař profesor V. A. Petrov, používalo přes 40 klinik v Rusku medu jako antiseptika při zraněních, protože byl velký nedostatek obvazového materiálu a dezinfekčních prostředků. Důkazů o významu medu ve výživě člověka, převážně v pooperačních stavech, dále v potravě dětí a starších lidí, a vůbec o účincích medu jako léku, máme velmi mnoho - z klinik i léčebných ústavů celého světa.

    Které druhy medu považujeme za nejlepší?

    Každý med má svou charakteristickou chuť a vůni závisející na zdroji včelí pastvy a na způsobu skladování. Rozeznáváme medy květové (nektarové), medovicové (tzv. spadkové nebo lesní) a smíšené, které obsahují podíl jak květových, tak medovicových medů.




    Souhrnně je zatím zjištěno, že včelí záření má příznivé účinky na tyto choroby či potíže:
    -Zhojení bércových vředů;
    -Vyléčení zažívacích potíží, příznivě působí na bolesti žaludku
    -Na revmatické potíže, bolesti páteře
    -Zvýšení svěžesti a odstranění pocitu stálé únavy
    -Chronické záněty močových cest
    -Vymizení ekzému
    -Odstranění menstruačních nepravidelností
    -V některých případech lze k léčbě použít i přikládání ozářených včelích plástů s medem.

    Byly zároveň zjištěny i negativní účinky
    -Zvýšení krevního tlaku
    -Projímavý účinek


     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil delfinka (29.10.2009 15:34)
     
  • Autor: Reklama

    Re: rady

     
     
  • Autor: delfinka
    Status:

    fajn stránky

    Datum: 29.10.2009 16:16
     
     
  • Autor: delfinka
    Status:

    rady

    Datum: 29.10.2009 16:42
     

    Zaraženou rýmu uvolní koupel nohou a rukou až po lokty v teplé vodě. Podle našich babiček na ucpaný nos bezvadně funguje ponoření obou předloktí do teplé vody.

     

    Při bolesti hlavy si masírujte prohlubeň vzadu na krku, v místech kde končí krční páteř, palcem, ukazováčkem a prostředníčkem. Tím můžete předejít migréně.

     

    Když se objeví náznaky migrény vypijte šálek horkého čaje z řebříčku.

     

    Pro snížení horečky si přikládejte na hlavu a plosky nohou tvaroh, který horkost vytáhne.

     

    Ke snížení vysoké teploty zkuste použít studené zábaly. Tělo zabalte do mokrého prostěradla, přes to suchou osušku a překryjte peřinou. Po chvíli osprchujte, osušte a opět uložte do postele.

     

    Potíže s hlasivkami

    Máte-li potíže s hlasivkami vyzkoušejte ohřátou vincentku s mlékem v poměru půl na půl.

    Uvolnění rýmy

    Rýmu uvolníte inhalací páry z horké vody nebo nejlépe heřmánkového odvaru pod ručníkem.

    Zanícené rány

    Na zanícené rány přiložte nesolený, neuzený špek, který do sebe natáhne hnis.

    Sádlo na jizvy

    Všechny jizvy pomáhá hojit potírání nesoleným vepřovým sádlem.

    Spálená záda

    Spálená záda nebudou tolik bolet, když je jemně potřete rozkrojeným rajským jablíčkem.

    Nachlazení

    Při nachlazení snězte na malé kostičky nakrájenou čerstvou cibuli, promíchanou se lžičkou medu. Je možné do ní přilít ještě malého panáka slivovice.

    Infekce v zarůstajícím nehtu

    Infekci ze zarůstajícího nehtu vytáhne obklad z chlebové kaše.

    Krvácení z dásní

    Trpíte-li krvácením z dásní, vyplachujte si pravidelně ústa šalvějovým čajem.

    Kuří oka

    Na kolečka nakrájenou cibuli naloženou předem na 24 hodin v octu, přiložte na kuří oko a zavažte. Kuří oko změkne a dá se lehce odstranit.

    Neklidné nohy

    Trpíte-li v noci svalovými křečemi a záškuby nohou, vypijte před spaním skleničku toniku.

    Bolest v krku

    Při bolení v krku si udělejte tzv. priessnitzův obklad. Na krk si přiložíte mokrý kapesník, igelit a suchým ručníkem převážete.

    Škrabání v krku

    Při bolení a škrabání v krku kloktejte vodu se solí, kdy ve skleničce vody rozpustíte 1/2 lžičky soli.

    Nadýmání

    Při nadýmání usrkávejte šálek se spařenou čajovou lžičkou kmínu.

    Vosí bodnutí

    Na vosí podnutí přiložte čerstvě rozkrojenou cibuli, která místo zchladí a zabrání otoku.

     
  • Autor: delfinka
    Status:

    Re: rady

    Datum: 29.10.2009 16:56
     

    Zastydlá rýma

    Při zastydlé rýmě je dobré si připravit dva kbelíky, do jednoho dát studenou vodu a do druhého hodně horkou vodu. Střídavě ponořujeme do vody ruce až po lokty: stačí 2 minuty do studené a 2 minuty do teplé vody. Opakujeme 5x až 10x. Ihned potom se zabalíme do teplé deky nebo zalehneme do postele. Po dvou dnech se krásně spustí rýma a nemusíme podstoupit nepříjemné punkce.

    Když cítíte, že je rýma na spadnutí, vymačkejte z jedné cibule šťávu a tu si nakapejte do nosu. Není to příjemné, ale rozjezd rýmy to prý zastaví.

    Pokud už rýma propukla naplno, zalijte pokrájenou cibuli vroucí vodou a i nhalujte. Také lze cibulí potírat hruď.

    Na ucpaný nos funguje ponoření obou předloktí do teplé vody. I zastydlá rýma se pak údajně spustí.

    Nachlazení

    Výborný je cibulový čaj. Oloupanou cibuli nakrájenou na kostičky zalejeme vařící vodou a necháme vylouhovat. Po chvíli vše scedíme, přisladíme medem.

    Bolest v uchu

    Na prudkou bolest v uchu použijeme malý smotek vaty, který pokapeme francovkou a vložíme do ucha. Přikryjeme kouskem suché vaty a převážeme šátkem "na zajíčka". Po tomto úkonu se za pár minut v bolestivé části rozlije příjemné teplo a bolest pomine.

    Průjem

    Proti průjmu a křečím v břiše, které umějí pořádně potrápit je jednoduchý recept. Uvaříme si 2 dl hodně tmavého čaje (ne ovocný), do něj zamícháme půl lžičky soli (možná stačí i čtvrt). Moc dobré to není, ale zaručeně to pomůže.

    Zácpa

    Zde je dobrá rada, která je účinná na sto procent, ale hlavně je přírodní. Při velké zácpě pomáhá, když 1 lžičku švestkových povidel rozpustíme s 1 lžičkou másla a teplé sníme. Je to i dobré a zaručeně to pomůže.

    Nadýmání

    Pálí vás občas žáha a trpíte nadýmáním? Po několik dnů každý den sníme pěknou větší mrkev nastrouhanou na jemném nerez struhadle. Uvedené potíže navždy zmizí a navíc se vám zlepší zrak a vyčistí celý trávicí trakt.

    Popraskané paty

    Na suché a popraskané paty, které trhají punčochy a bolí je tu rada: večer po umytí teplou vodou si namažte postižená místa rozkrojeným citronem a do postele si navlečte ponožky. Po několikerém opakování bude pokožka jemná, hladká a měkká. (Aby překrojený citron déle vydržel, kápněte na talířek trochu octa a citron na něj položte.)

    Popraskané ztvrdlé paty budou opět vláčné, pokud si je budete drhnout pemzou nebo jiným odstraňovačem ztvrdlé kůže a každý večer po mytí si nohy namažete obyčejnou lékařskou vazelínou.

    Další možnost je: v lékárně si koupíme čistou neparfémovanou vazelínu, po umytí promastíme nohy a navlečeme mikrotenové sáčky jako ponožky. Ráno budeme mít nohy vláčné jako mimino. Navíc se zahojí i drobné oděrky. Vazelína je také dobrá na spáleniny. Za 10 minut je po bolesti a po více aplikacích se kůže krásně zahojí.

    Plíseň na nohou

    Do kastrůlku nakrájíme asi 15 lodyh přesličky, zalejeme slunečnicovým olejem a 6x necháme přejít var. Nenecháme vařit. Za 24 hodin přecedíme.

    Bradavice

    V lékárně si kupte propolisové kapky. Každý den postižená místa natírejte a bradavice zmizí. Potřená místa je nejlépe zalepit, protože propolis působí zabarvení pokožky, po vymizení bradavic se pokožka vymyje.

    Také pomáhá šťáva z citronu, kterou potíráme bradavice několikrát za den, čím častěji, tím lépe. Nepřikrýváme, neobvazujeme. Do dvou týdnů se bradavice vyloupne.

    Štípance

    Do 100ml alpy nebo 50%lihu dáme vyluhovat 1 lžičku hřebíčku a po týdnu použijeme jako mazání. Na dobrou noc si namažeme paže a čelo: krásně to voní a dobře se pak spí. Komáři jen zabzučí a hned jsou pryč.

     
  • Autor: delfinka
    Status:

    Re: rady

    Datum: 29.10.2009 17:03
     

     

     

    ZÁNĚTY A BOLESTI POHYBOVÉHO ÚSTROJÍ
    zmírníme, když bolestivá místa budeme mazat Francovkou, do níž rozpustíme 20 tablet Acylpyrinu a tři větší listy čerstvé Aloe, které jsme nařezali na malé kostičky. Necháme před použitím alespoň týden ve stínu louhovat.

    KUŘÍ OKA
    se můžeme zbavit tak, že na kolečka nakrájenou cibuli nejdříve na 24 hodin naložíme do octa a potom tuto přes noc přiložíme na kuří oko a zavážeme. Poté kuří oko změkne a dá se dobře odstranit.

    Plíseň na nohou přemůžete
    koupelí šalvěje a levandule. Lázeň připravíte tak, že do 2 litrů vroucí vody přidáte hrst šalvěje a půl hrsti levandule. Necháme půl hodinky vylouhovat a poté ponoříme napadené nohy. To opakujeme 2x týdně dokud plíseň nezmizí.

     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: babské rady na nemoci a jiné rady

    Datum: 29.10.2009 17:07
     

    Definko..v úvodním příspěvku oprav a doplň bod 16. Hodně osolená voda je zavádějící..když se to se solí přežene, tak popálí sliznice..Já dávam kávovou lžičku na 2deci vody..Používám to už děsně dlouho..úplně jsem přestala používat kapky na alegrickou rýmu...Ta slaná voda je fakt účinná thumbs down

     
  • Autor: Andora
    Status:

    Re: babské rady na nemoci a jiné rady

    Datum: 29.10.2009 17:09
     

    Delfinko, jseš nějaká babka kořenářka? Mě se líbí ta "medovoskořicová" meducínagrinning smiley To bych mohlamls smiley

     
  • Autor: delfinka
    Status:

    Re: babské rady na nemoci a jiné rady

    Datum: 29.10.2009 17:11
     

    holky, nezlobte se, ale to není diskuze, jen rady winking smiley

     
  • Autor: delfinka
    Status:

    nachlazení

    Datum: 09.11.2009 18:40
     

    Proti kašli a nachlazení pomáhají dva gramy černého pepře a sušeného zázvoru ve lžičce medu podávané třikrát denně.

    Jakmile se objeví první příznaky nachlazení či chřipky, je dobré okamžitě nasadit česnek. Denně jeden stroužek nemoc porazí. Lze ho užívat syrový nebo krátce povařený ve vodě či polévce. Některé osoby však může nepříjemně dráždit v žaludku. Jim pomůže kurkuma smíchaná s medem.

     
  • Autor: delfinka
    Status:

    Re: nachlazení

    Datum: 09.11.2009 18:41
     
    Slepičí polévka
    Je často nazývána přírodním penicilinem a je top na seznamu léčebných kůr. Pomáhá uvolnit ucpaný nos a hodnotný vývar vám dodá potřebnou energii. Při přípravě vývaru nešetřete zeleninou, cibulí a česnekem.
    Horká a ostrá jídla
    Využijte toho, že česnek, chilli, křen a jiné ostré koření zvyšují pocení a tím dochází k uvolnění ucpaných dutin. Můžete si uvařit indickou, či čínskou kuchyni, nebo jen přidat koření do běžné polévky.
    Česnek
    Česnek obsahuje přírodní antibiotikum, které působí proti překrvení nosních a krčních sliznic. Je také známý antioxidant působící proti volným radikálům, které poškozují tělní buňky. Přidávejte česnek do jídla v hojném množství.
    Tekutiny
    Důležité je doplňovat při chřipce a nachlazení tekutiny. Vynechejte kávu, sycené a slazené limonády a dejte přednost vodě a přírodním džusům. Některým lidem dělá dobře horký čaj, výborný je heřmánkový, mátový, nebo stačí přelít plátek citronu horkou vodou.
    Citrusové plody
    Citrusy obsahují tak potřebný vitamin C. Pijte pomerančový džus, odšťavněte grepy, nebo přidejte plátky mandarinky do obědového salátu.
    Zdroje vitaminu C
    Citrusy nejsou jediným zdrojem vitaminu C. Brambory, červené papriky, jahody, nebo ananas jsou účinné zbraně proti chřipce a nachlazení.
    Zázvor
    Nastrouhaný kořen čerstvého zázvoru působí proti kašli a horečce. Zkuste si udělat zázvorový čaj: Zalijte 2 polévkové lžíce nastrouhaného zázvoru horkou vodou a nechte louhovat 5-10 minut.
     
  • Autor: Keria
    Status: expert

    Re: rady

    Datum: 09.11.2009 19:40
     
    Delfinko nono - nakukla som sem...a zase ma zaskocilo to tvoje vyjadrenie, ze tu sa nediskutuje!!!
    Nic v zlom, ale ak to myslis fakt vazne, tak potom sa ti dost divimeye popping smiley..
    Stale si sa nenaucila, ze tu na Week chodime diskutovat???...vzdy a vsade, ked sa nam to hodi a ked mame k teme co povedat!...a nejake opacne "prikazy a zakazy" sotva su zmysluplne.. grinning smiley !!
    Mala by si si to zvlast uvedomit, hlavne ak si tu otvoris nejaku temu v sekcii s nadpisom DISKUSIAgrinning smiley
    "Samomluva" jedinca je totiz zvycajne prejavom niecoho ...co zrovna v poriadku nie je.. eye rolling smiley...aj ked je na druhej strane chvalyhodne, ze si tu nazhromazdila tolko roznych praktickych rad a skusenosti v realnom zivote odskusanymi nasimi predkami!! thumbs down...za to ti vdaka!
    Niektore z uvedenych babskych sposobov tiez poznam...a mnohe mam odskusane...
    -------------------------
    Napr. som roky praktikovala u syna - alergika, ked ho chytil astmaticky zachvat a dusil sa , tiez kupele noh v teplej vode ...
    Posadila som ho na stolicku, nozicky vopchala do kybla s teplou vodou, nakazala mu predklonit sa dopredu - ruckami sa opriet o stehna - a zozadu som mu masirovala medzirebrove svaly ...Teplo a masaz postupne napomohli uvolnit spazmus dychacich ciest..
    Tento postup som vycitala v knihe s praktickymi radami pre astmatikov...
    ------------------------
    Pri suchych a popraskanych rukach dobre pomoze kupel ruk vo vlaznom oleji. Do misky som dala trochu zohriateho oleja - a ponorila do neho ruky ( aby toho oleja nemuselo byt zase az tak moc, tak som striedavo otacala dlane a chrbat ruk..)- vyschnuta pokozka po takom kupeli znacne zvlacnie..
    -----------------------
    Zopakujem este radu - ze na suche vlasy po umyti je mozne namiesto kondicionera pouzivat olivovy olej. Umyte vlasy zlahka vysusim uterakom a potom si na na dlane nalejem trochu oleja a votriem do vlasov - vlasy sa potom daju uplne bez problemov rozcesavat...a su aj potom krasne leskle...poradila mi to pred par rokmi moja kamoska kadernicka..uff...a pritych mojich velmi suchych polodlhych vlasoch je to az zazrak eye rolling smiley, ako sa mi za tu dobu podstatne zlepsila kvalita vlasov!!!...Hihi..a kolko som za tu dobu usetrila na roznych vlasovych pripravkov, lebo okrem samponov uz nic ine nepotrebujem!!
    (... ci sa kondicioner da takto nahradit u normalnych a mastnych vlasov - to poradit ale neviem...asi to treba vyskusat)
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: babské rady na nemoci a jiné rady

    Datum: 09.11.2009 21:45
     

    Keri, přiznám se, že tohle mě taky dost zarazilo - všimla jsem si už u druhé diskuze poznámky, že se tam nemá nic vpisovat... Bože, proč???? Kdo něco hledá, tak si to svoje najde, prostě příspěvky ostatních ignoruje. Na druhou stranu - tím, že lidé připíší i vlastní názor, tak se můžeme dostat zase dál... a dobrat se něčeho nového.

    Děkuji za spoustu užitečných rad, ale zároveň prosím o větší benevolenci a o povolení diskutovat o všem...

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: babské rady na nemoci a jiné rady

    Datum: 09.11.2009 21:49
     

    Keri, ten olivový olej mě zaujal - ale nemastí se potom vlasy nějak víc?

     

    A kdo máte potřebu si pokecat, tak prosím tady: winking smiley

    [www.week.cz]

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Anavi (09.11.2009 21:52)
     
  • Autor: Keria
    Status: expert

    Re: babské rady na nemoci a jiné rady

    Datum: 09.11.2009 22:01
     
    Anavi...ja mam velmi suche vlasy, takze s nejakym mastenim nemam ani nahodou problem..Obcas prave umyvam vlasy aj kvoli tomu, ze ich mam zase dost vysusene.. grinning smiley...
    Ono napr. aj pri mastnych vlasoch sa velmi neodproucaju prostriedky, ktore prilis vysusaju pokozku, lebo naopak to este zvykne podporit dalsiu produkciu mazu..
    Myslim, ze mensie mnozstvo oleja nemusi ani normalnym vlasom robit problem....u mastnych vsak fakt neviem...
    On olivovy olej je podobne ako mandlovy a avokadovy liecivy...a ma znacne vyuzitie i v kozmetike..
     
  • Autor: Sindy.t
    Status:

    Re: babské rady na nemoci a jiné rady

    Datum: 26.11.2009 09:13
     

    Babičky radí...


    Krvácení z nosu zastavíte zředěnou citrónovou šťávou.
    Žáha vás přestane pálit, napijete-li se trochy osolené vody.
    Rozpraskané rty se lépe hojí, natřete-li je smetanou.
    Škytavku zastavíte, polknete-li rychle lžičku cukru.
    Proti kašli pomůže cibulová šťáva s medem – po lžičkách několikrát denně.
    Proti průjmu jsou velmi účinné sušené borůvky.
    Bolest zubů: vedle nemocného zubu rozkousejte hřebíček.
    Bolest v krku: asi 1,5 cm silnou vrstvu tvarohu vložte mezi dva šátky a jako obklad přiložte na krk.
    Bolest hlavy: do šálku espresa si dejte několik kapek citrónové šťávy.
    Chřipka: denně snězte dva syrové stroužky česneku.
    Horečka: vlněné ponožky navlhčete ve vlažné vodě s octem a noste 1 hodinu.
    Na menstruační bolesti je skvělé tření kotníku. Akupresura zabírá u 97 % žen.
    Omdlení zabrání stahování »půlek«. Nažene se tak totiž více krve do mozku a ten má tak rázem dost kyslíku, aby krátkou slabost překonal.

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Dělená strava (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.