čtvrtek 25. dubna, 02:28 Svátek má Marek
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Moučníky
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Záliby a volný čas > Vaření > Moučníky
Diskutujte! Rádi vaříte? Pak je tato sekce to pravé pro vás..
 
 
 
 
Autor: Anavi
Status: expert
Klikni pro filtrování
Tagy: bábovka

Bábovka stokrát jinak

Datum: 09.05.2007 07:51
 

Olejová bábovka

3 žloutky

18 dkg cukru krupice

deci oleje

vanilkový cukr

citronová kůra

deci vlažného mléka

18 dkg polohrubé mouky

1/2 prášku do pečiva

 

Uděláme sníh z bílků. Žloutky třeme s cukrem, přidáváme po troškách olej, pak vlažné mléko, mouku a sníh.

Pečeme docela dlouho, vyndávám až ve chvíli, kdy se ten vršek skoro připaluje, aby byla opravdu uvnitř hotová, jinak spadne sad smiley.

 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 15 z 20
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Bábovka stokrát jinak

    Datum: 18.04.2016 16:25
     
    p3070102.jpg

    koukám , že je tam ještě jedna, plná nějakých krámů, jsou špinavý , no fuj........ thumbs up

     
  • Autor: Reklama

    Re: Bábovka stokrát jinak

     
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Bábovka stokrát jinak

    Datum: 18.04.2016 16:32
     

    Hanulko, klaním se až k zemi !! Nádherná!! Bábovky neumím... teda na chu´t dobrý, pokud nevadí konzumentovi, že to vyjídá lžičkou z formy grinning smiley, takže o to víc oceňuji a obdivuji!!! eye popping smiley winking smiley thumbs down thumbs down thumbs down thumbs down

     
  • Autor: Hanule
    Status: expert

    Re: Bábovka stokrát jinak

    Datum: 18.04.2016 16:32
     

    Kordul, no a co, vždyť se vydrhnou. Prosím tě, že bys ohrnovala nos zrovna ty, která si domů přivlečeš lecjaký poklad?

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Bábovka stokrát jinak

    Datum: 18.04.2016 16:38
     



    Hanule napsal(a):

    Kordul, no a co, vždyť se vydrhnou. Prosím tě, že bys ohrnovala nos zrovna ty, která si domů přivlečeš lecjaký poklad?

    ......no jo, ale na čumendu, ne v tom péct,..... i když onehdá tam byla paní a celá nadšená vylovila odněkud litinovou pánev grinning smiley

     
  • Autor: Hanule
    Status: expert

    Re: Bábovka stokrát jinak

    Datum: 18.04.2016 16:44
     

    Po umytí je teplota v troubě skvělá dezinfekce..

    Ale jako jasné, mám jednu nálezovou a v té bych nepekla. Přijde mi, že ji nějaký borec ošetřil barvou ve spreji zevnitř, aby zakryl stupeň poškození a korozi. Trocha železa coby stopového prvku ještě nikoho nezabila, myslím v jídle. U litinového nádobí se s tímto přídatným efektem obohacování stravy i počítá. Ovšem autolak zapečený do piškotu, to i na mne.. nejni to pravé ořechové.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Hanule (18.04.2016 16:48)
     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Bábovka stokrát jinak

    Datum: 18.04.2016 17:22
     

    Jen sem zbožně nakukuji, protože mám pouze dvě skleněné bábovky. Jednu obrbábovku a druhou takovou normální velikost.

    Nesnáším vymazávání, protože ta velká má úzké dílky, kam se ani pořádně nedostanu a pak se nevyklopí, jak má a hned jsem nasr... A vadí mi ty boule, co se udělají při pečení, že jí pak musím dát do hlubokého talíře.

    Ale když jí dělat nemusím a je s ořechy, neodolám mls smiley smiling smiley

     
  • Status:

    Re: Bábovka stokrát jinak

    Datum: 18.04.2016 17:26
     

    Ano, Hanulko, tak to už jsme tři, které mají tuto obrbábovku. A já jsem tu samou viděla v Kotvě, je to tak 15 let. Ale zroveň tam měli menší litinovo se stočenými žebry. Stála asi 1800 Kč. Já jsem jí nekoupila, zdálo se mi to moc peněz. Do dneška mám na sebe vztek. To byl takový krásný kousek nádobí eye popping smiley A teď mi to nedalo a koukla jsem na internetový obchod. A oni jí tam stále mají a už nestojí 1800 Kč, ale 1799 Kč. chi, chi. Uvidím, jestli se Ježíšek nepraští přes kapsu. Moc by se mi zavděčil. please smiley

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Alenka (18.04.2016 17:33)
     
  • Autor: Hanule
    Status: expert

    Re: Bábovka stokrát jinak

    Datum: 18.04.2016 17:31
     
    9646 opila.jpg
    Další fotografie:

    Lepší než punčák. Ortodoxní dospělácká bábovka.

    (Ovšem K. mě s ní asi vyhodí...)

    ............

    A moc děkuji všem, za sdílení mého nadšení pro bábovky a formy. flower smiley flower smiley flower smiley

     
  • Autor: Hanule
    Status: expert

    Re: Bábovka stokrát jinak

    Datum: 18.04.2016 17:33
     

    Alenko, ona je jistá firma začala vyrábět v replice, nevím, zda stále produkují. Cena by odpovídala.

    Sama mám v podstatě samé zachráněné kousky.

    ...............

    edit jisté firmy...

     
    Upraveno 2 krát. Naposledy upravil Hanule (18.04.2016 17:38)
     
  • Status:

    Re: Bábovka stokrát jinak

    Datum: 18.04.2016 17:36
     

    Ano, ano, už jsem to našla. Máš Hanulko pravdu. Bude červík vrtat, bude. spinning smiley sticking its tongue out spinning smiley sticking its tongue out spinning smiley sticking its tongue out

     
  • Status: expert

    Re: Bábovka stokrát jinak

    Datum: 18.04.2016 18:01
     

    Hanulko co mi to děláš????? Moc nutně potřebuju pekáček:-), neb bábovky skoro nejím a nemám je komu péct:-). Ale pekáček na maso by se šiknul. thumbs down

     
  • Autor: Hanule
    Status: expert

    Re: Bábovka stokrát jinak

    Datum: 18.04.2016 18:16
     

    To já né, to Amélka! Kdyby té nebylo, já bych si coby slušné děvče na nějaké bábovky ani nevzpomněla!

    Jsou to krásné věcičky, vííím. Trpící smajlík. Nutně potřebuji jak pekáček, lak lívanečník, tak hrnec, tak pánvičku!

    No, ještě že nevařím.

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Bábovka stokrát jinak

    Datum: 18.04.2016 18:23
     

    Smaltovaný pekáč, ale dost velký, jsem koupila ve slevě v penáči. Žádný teflon nebo nerez, ale klasický černý smalt. Mám z něj radost, jak malej harant. Malý smaltovaný pekáček mám i s víkem, tak na jedno pokrájené kuře. Také je skvělý, protože víko se dá použít jako mělký pekáček. Ten mám z frcu

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Bábovka stokrát jinak

    Datum: 18.04.2016 21:59
     

    Pekáčků mám několikero, používám, ale zřídka. Na maso a různé nákypy, žemlovku a "slanou buchtu (jakovelikonční nádivku) u nás nejoblíbenější jsou remosky. A zase jsem OT stydlin smiley .

    Bábovky mám taky winking smiley . Sklo, smaltovaný plech, keramiku a tu památeční po babičce.

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Bábovka stokrát jinak

    Datum: 18.04.2016 22:03
     

    remosku bych potřebovala na chatu, jestlipak ji ještě někde mají confused smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Moučníky (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.