čtvrtek 25. dubna, 14:29 Svátek má Marek
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zdraví a nemoci
Aktuální kategorie: help   Vše > Moje dítě > Zdraví a nemoci
Diskutujte! Máte se svojí ratolestí spíše starosti a nebo radosti?
 
 
 
 
Autor: Anavi
Status: expert

Autismus

Datum: 15.04.2008 09:00
 

Včera jsem sledovala Víkend, kde byl mimo jiné příspěvek o autistickém chlapci. Jelikož jsem se o toto "postižení" či jak to nazvat, nikdy nezajímala blíže a tuto diagnozu znám obecně jen z filmu Rain Man, překvapilo mě nejen, jak jsou pro tyto děti důležité jisté rituály, ale hlavně to, že to dítě třeba svou matku vnímá jako věc, později jako ZNÁMOU věc a až po dlouhé době je schopen tu "věc" identifikovat třeba na ulici jako jemu povědomou confused smiley .

Moje spolužačka má dítě s autismem, ale mluví o tom ve smyslu, že je to "trochu komplikovanější" dítě. Po včerejšku jí tedy skládám pomyslnou poklonu, protože k tomuto mají ještě jedno dítě starší a plánují třetí.

 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí12
    Aktuální stránka: 2 z 2
  • Autor: Neregistrovaný uživatel:
    Jana Sokolovská

    Re: Autismus

    Datum: 12.07.2008 17:10
     

    Dobrý den,

    být na Vašem místě, tak bych o tom s kamarádkou nemluvila, určitě jí moc bolí, že právě ona má takto postižené dítě. nechce si to připouštět a je možné, že na vaše dítě bude žárlit, protože je zdravé. já s autisty zatím nijak výrazné nemám, ale od září bych se měla o jednoho starat. Je to pro ni těžké a možná bude i pro vás. zdravím Jana

     
  • Autor: Reklama

    Re: Autismus

     
     
  • Autor: Neregistrovaný uživatel:
    anna mala

    Re: Autismus

    Datum: 18.05.2009 08:54
     

    smiling smiley Ahojky mám 10letého syny který má rysy autismu, málo mluví řeči rozumí ,ale nejde mu to se vyjádřit , používá jednoduché slova např.ham ee, tata papa, he-znamená zmrzlina má takzvanou svoji řeč. Do škly chodí speciální s asistentkou která se platí 2000kč měsíčně není daleko od domova a je tam ve třídě méně žáků má svůj individuální plán učení na školní rok. Spozdravem Annatongue sticking out smiley

     
Stránky:  12 | <<předchozí komentáře
 
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zdraví a nemoci (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.