středa 24. dubna, 06:17 Svátek má Jiří
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zdraví a nemoci
Aktuální kategorie: help   Vše > Moje dítě > Zdraví a nemoci
Diskutujte! Máte se svojí ratolestí spíše starosti a nebo radosti?
 
 
 
 
Autor: Anavi
Status: expert

Autismus

Datum: 15.04.2008 09:00
 

Včera jsem sledovala Víkend, kde byl mimo jiné příspěvek o autistickém chlapci. Jelikož jsem se o toto "postižení" či jak to nazvat, nikdy nezajímala blíže a tuto diagnozu znám obecně jen z filmu Rain Man, překvapilo mě nejen, jak jsou pro tyto děti důležité jisté rituály, ale hlavně to, že to dítě třeba svou matku vnímá jako věc, později jako ZNÁMOU věc a až po dlouhé době je schopen tu "věc" identifikovat třeba na ulici jako jemu povědomou confused smiley .

Moje spolužačka má dítě s autismem, ale mluví o tom ve smyslu, že je to "trochu komplikovanější" dítě. Po včerejšku jí tedy skládám pomyslnou poklonu, protože k tomuto mají ještě jedno dítě starší a plánují třetí.

 

Komentáře a názory

 
    Stránky: 12 | další
    Aktuální stránka: 1 z 2
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Autismus

    Datum: 15.04.2008 09:04
     

    Tady jsem se začetla: [www.autismus.cz]

     
  • Autor: Reklama

    Re: Autismus

     
     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Autismus

    Datum: 15.04.2008 14:28
     

    Anavi...ta známá může mít třeba jen dítko s autistickými rysy. Autismu je víc druhů.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Autismus

    Datum: 15.04.2008 16:16
     
    Čekala jsem reakci právě od tebe winking smiley , jestli nemáš nějakou osobní zkušenost.
     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Autismus

    Datum: 15.04.2008 16:25
     

    Anavi...mám. Vždyť jsem psala, že jsem měla ve třídě holčičku s autismem. dávala jsem někam i odkaz na její stránky...bohužel teď nefungujou.

    Je to na dlouhé povídání...byla skvělá. A hlavně maminka a sestra. Všechno, co prožila třeba o víkendu, mi kreslila (ostatní děti vypráví, že jo). Nebo mi kreslila takové komiksy...obrázky s bublinou a tam nějaké hlášky. S maminkou jsme to pak vždy rozebíraly a dospěly jsme k tomu, že ona tím popisuje nějakou příhodu z domova. Ty obrázky mám ještě schované. Pokud se mi některý podaří naskenovat, ukážu. winking smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Autismus

    Datum: 15.04.2008 16:28
     
    Moni, co se týká mě, děsily by mě takové ty "rituály". Vím, že občas se to stane i u NORMÁLNÍHO dítěte, že prostě zrovna chce mít hračku na gauči a ne na křesle a ztropí kvůli tomu scénu. A když si představím, jak bych se pořád musela hlídat, že boty mají být támhle, tenhle medvídek v posteli musí být položený takhle... to musí být šílenej záběr sad smiley.
     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Autismus

    Datum: 15.04.2008 16:31
     
    Anavi...no jo. A co teprve, když jdeš na divadelní představení, nic netušící klaun vytáhne nafukovací balonek a holčička začne ječet na celé divadlo. smiling smiley Nafukovacích balonků se bála...ale to jsem zjistila až v tom divadle. grinning smiley
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Autismus

    Datum: 17.04.2008 09:25
     

    Moni eye rolling smiley , chudák...

    [spunt.atlas.cz]

     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Autismus

    Datum: 18.04.2008 17:46
     
    1.jpg
    Další fotografie:
    Slíbené obrázky. Takto dívka ,,vyprávěla´´ příhody. winking smiley
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Autismus

    Datum: 18.04.2008 18:38
     
    ještěrky pěknýthumbs down
     
  • Autor: Neregistrovaný uživatel:
    Broskvička

    Re: Autismus

    Datum: 27.06.2008 13:28
     

    Dobrý den.Mam kamarádku která má 3letého klučinu a vypadá to že bude autista a do toho se jim narodilo miminko,když jsem jí vyjela nějaké članky o tom tak si je odemně nechtěla vzít,protože o tom ví dost ,ale já si to nemylím.Nevím jestli se semnou o tom nechce bavit z nějakého důvodu nebo proč ale docela mě to mrzí.Sama mam 3léteho kluka a vím co by to semnou udělalo kdybych zjistila tuto giagnozu a tak bych jí chtěla v něčem pomoc ale nevím jak.Myslím si, že si to ještě nepřipouští a neví co je všehno čeká.Myslíte si, že se s ní o tom nemam bavit a čekat až příjde sama?Děkuji za názory

     
  • Autor: Didi
    Status: expert

    Re: Autismus

    Datum: 27.06.2008 13:51
     

    Nedávno jsem videla dokument o rodine s autistickým chlapcem, uz 18 letým. Bylo to velmi zajímavé. Chlapec sice nemluvil, autismus se u nej projevil az v 5 roce, po nehode, které to zrejme nastartovala, do té doby normálne mluvil. Presto studuje na reálce a svému okolí sdeluje vse pres pocítac. Na jednu stranu celkem rouzumný , ale není mozné ho nechat samotného, utíká nebo napr. sbírá na ulici spacky a konzumuje je. Nebo se nedokáze sám osprchovat.

    Clovek si kolikrát ani neuvedomuje co má, kdyz má zdravé deti.

     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Autismus

    Datum: 27.06.2008 14:56
     

    Broskvičko...já bych počkala, až bude o problému mluvit sama. Ona to asi musí nejprve sama přijmout.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Autismus

    Datum: 27.06.2008 21:56
     

    Broskvičko, někdo je typ, který se takzvaně z problémů "vykecá", někdo si to zřejmě musí sám v sobě srovnat a i poté může mít problém o tom diskutovat. Pokud je ten druhý případ, bude to asi složitější, ale nemá cenu do ní nějak "vrtat". Určitě navštěvuje pravidelně dětského lékaře a ten to bude jistě hlídat.

     
  • Autor: Neregistrovaný uživatel:
    Linda

    Re: Autismus

    Datum: 08.07.2008 11:59
     

    Zdravím vás všechny,

    mám tři syny z toho ten nejmladší 3 a půl let je autista. Já bych také počkala až kamarádka o tom tématu začne mluvit sama. není to jednoduché. Já se s tím vypořádávám do teď. Mám takové dny kdy jsem v pohodě a dny kdy to je k nevydržení.

     
Stránky:  12 | další komentáře>>
 
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zdraví a nemoci (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.