čtvrtek 28. března, 21:37 Svátek má Soňa
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahrada a květena
hodnocení: 4.70
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: uzivatel
Status: nováček

Růže mnohokvětá

Datum: 05.02.2017 18:22
 
rosamultiherb1.jpg

Dobrý den, sháním divokou růži mnohokvětou. Pamatuji si že jsem ji viděl růst na mezi uprostřed jedné jihočeské vesnice, a ohromně mě zaujalo ohromné množství krásných dekorativních plodů.Neměl by někdo tip kde ji sehnat? Všude nabízejí jen kultivary.

Děkuji.

 

Komentáře a názory

 
    Stránky: 12 | další
    Aktuální stránka: 1 z 2
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Růže mnohokvětá

    Datum: 05.02.2017 18:58
     

    [www.krasneruze.cz] jinak tu máme diskuzi o růžích .

    [www.ruzeskalicany.cz] p Šíp Skaličany . momentálně vyprodaná

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil kaaj (05.02.2017 19:01)
     
  • Autor: Reklama

    Re: Růže mnohokvětá

     
     
  • Status: expert

    Re: Růže mnohokvětá

    Datum: 05.02.2017 21:38
     
    multiflora.jpg
    Další fotografie:

    Nemohla by to být Rosa Multiflora? Je to veliký, bujně rostoucí keř, který hodně kvete a silně voní

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil jaja99 (05.02.2017 21:52)
     
  • Autor: quendery
    Status:
    quendery.rajce...

    Re: Růže mnohokvětá

    Datum: 05.02.2017 21:43
     

    Tak myslím, že ten Jászdi S. to nebude......tahle růže není moc rozšířená, navíc je to taková mrňka skalková. nono smiley

    Ale může to být některá ze starých......já bych to tipovala na nějakou multifloru....[helpmefind.com]. Tady je víc fotek [www.google.cz] .

    /Podobná se dá sehnat tady : [www.ruzepelcovi.cz] nebo tahle [www.ruzepelcovi.cz] . flower smiley

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Růže mnohokvětá

    Datum: 06.02.2017 06:16
     

    hmm- tak jsem usoudila z tvaru květů - ze srdíčkových okvětních plátků . zapomněla jsem, že máš mrňky . -

     
  • Autor: HanaK
    Status: expert

    Re: Růže mnohokvětá

    Datum: 06.02.2017 10:27
     

    Nad čím to bádáte? Vždyť je růže určena rovnou v dotazu. (růže mnohokvětá = Rosa multiflora) Pokud se nepodaří je najít někde v prodeji, tak doporučuju si u někoho sehnat na jaře řízky a dát pod sklenici.

    Spíš než mezi okrasnými rostlinami bych ji sháněla ve školkách zabývajících se výrobou sadebního materiálu pro rekultivace a krajinné výsadby apod. Mají ji Lesoškolky Řečany [www.lesoskolky.cz], ale netuším jak s dodávkou pro malospotřebitele. Má ji i Montano Přerov nad Labem, ale jenom ve velkoprodeji, ale třeba by se to nechalo domluvit.

    Docela vám závidím podmínky pro botanické růže, u mne by vytlačila ze zahrádky nejenom mne, ale i sousedy grinning smiley

     
  • Autor: florka
    Status: nováček

    Re: Růže mnohokvětá

    Datum: 06.02.2017 10:27
     

    [www.zahradnictvi-flos.cz]

     

    Tady jsem koupila 3 pěkné kousky, je to ukázka toho že v jednoduchosti je krása. Má nádherné výjimečně voňavé drobné jednoduché květy, ale ve velkých shlucích. Na podzim překvapí obrovským množstvím droboučkých šípků, které kromě nás ocení i ptactvo-šípky jsou lépe polknutelné, takže v na potravu chudých obdobích se ptáci stěhují do těchto keřů. Na jaře v nich i hnízdí.

     
  • Autor: florka
    Status: nováček

    Re: Růže mnohokvětá

    Datum: 06.02.2017 15:15
     

    [www.ekozahradnictvi.cz]

     

    Tady je ještě jedna prodejna, těžko se to hledá. Ale občas se dá najít ve starších parcích, je typická svojí jemnou výraznou vůní, která se line ve velkém okruhu. Pak by se dala namnožit z několika větvičekwinking smiley

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil florka (06.02.2017 15:18)
     
  • Status: expert

    Re: Růže mnohokvětá

    Datum: 06.02.2017 15:24
     

    Množí se snadno odkopky a nebo řízky:-)

     
  • Status: expert

    Re: Růže mnohokvětá

    Datum: 06.02.2017 18:35
     

    Koukla jsem do toho ekozahradnictví. Upoutaly mě sibiřské kosatce. Máte s tím někdo nějakou zkušenost? Já měla japonské. Ale zničila je zima.

     
  • Status: expert

    Re: Růže mnohokvětá

    Datum: 06.02.2017 18:47
     

    sibiřáky mám modré, kvetou spolehlivě a trs se rozrůstá, jen odprostředky vyholují, ale mám je léta.

    [www.week.cz]

     
  • Status: expert

    Re: Růže mnohokvětá

    Datum: 06.02.2017 23:06
     

    Jajo a koukalas jaký tam mají. Víc druhů. Už jsem pomalu podlehla nutkání. grinning smiley

     
  • Status: expert

    Re: Růže mnohokvětá

    Datum: 07.02.2017 11:54
     

    Koukala, pro mě by byl ten bílý, ale nic nebude:-). Modrých mám obr trs. Kdybys chtěla podělím se.

     
  • Status: expert

    Re: Růže mnohokvětá

    Datum: 07.02.2017 16:49
     

    Jajo, to jsem si myslela, ten bílý u tebe. Já si je umím představit na chalupě, jak se tam vytvářela nádrž na vodu zatopením sklípku. Viděla bych to tak, zkusím tu mnohokvětou na chalupě, tam je míst, kam se tyhle typy vejdou.stojí pár korun, poštovné by byl nesmysl, objednám ten bíký a zkusím ho, kam si ho představuju. Pokud tam půjde, tak by měl přirůst a v tom případě uděláme výměnu.Pokud nepůjde, zbytečně by sis rýpala ten svůj. Ale fakt už nikam nekoukám. nono smiley

     
  • Autor: florka
    Status: nováček

    Re: Růže mnohokvětá

    Datum: 08.02.2017 09:12
     
    rosa_multiflora_leaf.jpg



    jaja99 napsal(a):

    Nemohla by to být Rosa Multiflora? Je to veliký, bujně rostoucí keř, který hodně kvete a silně voní

    Pozná se podle takových štětinek na začátku listu, a podle velkého množství drobných jednoduchých květů ve stylu divoké růže, a pak na podzim svojí mohutnou nadílkou plodů.

     
Stránky:  12 | další komentáře>>
 
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahrada a květena (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.