čtvrtek 28. března, 09:54 Svátek má Soňa
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zdraví a nemoci
Aktuální kategorie: help   Vše > Moje dítě > Zdraví a nemoci
Diskutujte! Máte se svojí ratolestí spíše starosti a nebo radosti?
 
 
 
 
Autor: Didi
Status: expert

Antibiotika

Datum: 13.07.2010 13:03
 

Tak jsem dneska byla s malym u doktora, ma porad teplotu, ted po cipku jen 37, vcera skoro 39 vecer, ma kasel a rymu a Dr. se mu koukal do krku a rikal, ze tam ma cerveno a taky v ouskach. Ale on si nestezuje, ze by ho bolelo pri polykani nebo v uchu. Jindy kdyz ho poboliva v ousku, tak to hned melduje. Vyfasovali jsem antibiotika (krome jineho na kasel apod.), ale jsem na vazkach nechce se mi mu je cpat, kdyz ho v krku neboli ani v usich. Premyslim, ze jeste vyckam, az jak se to dneska vyvine.

Myslite, ze delam dobre?

 

Komentáře a názory

 
  • Autor: Otazka
    Status: expert

    Re: Antibiotika

    Datum: 13.07.2010 20:42
     

    Tak jak ses rozhodla, Didi? Jestli mu večer zase vyběhla teplota, tak bych mu ty ATB dala. Přece jen už ho to drží od soboty, kdyby to bylo jen obyč nachlazení, už by se musel pomalu lepšit.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Antibiotika

     
     
  • Autor: Keria
    Status: expert

    Re: Antibiotika

    Datum: 13.07.2010 21:17
     
    Mala som susedku detsku lekarku...a od nej som pocula radu, ze pokial neide o naozaj napr. zahnisane hrdielko, zapalene uska, alebo priedusky....tak skusit 3 dni vydrzat bez ATB aj ked su vyssie teploty- ci si organizmus nedokaze s chorobou sam poradit...ale po 3 dnoch ak nenastava zlepsenie a teploty nadalej pretrvavaju, uz tie ATB su pravdepodobne nutne...
    Ona sama skonstatovala, ze lekari zial casto postupuju alibisticky - radsej daju sa ATB aby nahodou nebol nejaky maler...,
    Hm...toto je len taka vseobecna rada...samozrejme vsetko sa neda samozrejme doslova brat...ale dost mi to casto pomahalo pri rozhodovani, aj ked to obcas bolo tazke...
     
  • Autor: Didi
    Status: expert

    Re: Antibiotika

    Datum: 13.07.2010 21:22
     

    Otajdo, nebyla jsem si jista a nez jsem se stacila rozhodnout, tak mi usnul. Tak jsem ho nechala. Pokud to bude zitra jeste takove, tak mu je dam hned rano., Problem je v tom, ze mam strach, ze je hned vyhodi a to je prusvih. Vcera taky hned vyzvracel sirup proti horecce, do toho mu tekla cervena z nosu,no nic moc. Dneska dostal cipky proti nevolnosti, ale naprala jsem do nej jen jeden a pak jsem jeste musela do nej dostat cipky proti horecce, tak uz ted vecer na nej nezbylo. Ale aspon trosku neco snedl a nevyzvratil, tak uvidime, jak bude zitra.

     
  • Autor: Didi
    Status: expert

    Re: Antibiotika

    Datum: 13.07.2010 21:24
     


    Keria napsal(a):
    Mala som susedku detsku lekarku...a od nej som pocula radu, ze pokial neide o naozaj napr. zahnisane hrdielko, zapalene uska, alebo priedusky....tak skusit 3 dni vydrzat bez ATB aj ked su vyssie teploty- ci si organizmus nedokaze s chorobou sam poradit...ale po 3 dnoch ak nenastava zlepsenie a teploty nadalej pretrvavaju, uz tie ATB su pravdepodobne nutne... Ona sama skonstatovala, ze lekari zial casto postupuju alibisticky - radsej daju sa ATB aby nahodou nebol nejaky maler..., Hm...toto je len taka vseobecna rada...samozrejme vsetko sa neda samozrejme doslova brat...ale dost mi to casto pomahalo pri rozhodovani, aj ked to obcas bolo tazke...


    Keri ,no prave. Taky mu je nechci cpat okamzite, tak dnesni noc bude zlomova. Vis, on ten Dr. neni nic moc, prudusky poslouchal 3 vteriny pres tricko, a kluk tvrdi, ze ho v krku ani v ouskach neboli, tak se mi do toho nechce.

     
  • Autor: evelina
    Status:

    Re: Antibiotika

    Datum: 13.07.2010 22:10
     

    Didi, či to nebude ten vírus čo sme mali aj my doma, zvracanie, hnčky, horúčka. Do 3 dní to pominulo.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Antibiotika

    Datum: 13.07.2010 23:28
     

    Taky nejsem moc příznivce ATB, naštěstí náš dětský dr. je podobného názoru a "tasí" je skutečně v závažných případech...

    Jak je malýmu?

     
  • Autor: Didi
    Status: expert

    Re: Antibiotika

    Datum: 14.07.2010 07:09
     

    Hura: moje intuice me nezklamala. dneska se malej probudil a kricel, ze ma hlad, horecku uz nema. Tak jsem rada, ze jsem vydrzela a necpala mu to. My jsme prave nebyli u jeho detske lekarky, tu mame 20 km daleko a nechtela jsem ho tam vcera v tom stavu tahat, ale tenhle Dr. neni nic moc.

    Keri: je to mozne, ale on ma k tomu jeste kasel a rymu.

     
  • Autor: Keria
    Status: expert

    Re: Antibiotika

    Datum: 14.07.2010 07:42
     
    Didi, supeeeeeer....hlad je jeden z najlepsich priznakov, ze je to na ceste k lepsiemu love smiley
    ...u nas bolo dobre este ked moje deti uz dokazali poriadne zaspat (ked boli chore nikdy nevedeli spat..a kedze ani ja som nemohla, tak toto bolo dalsie co ma totalne zmorilo)..
    Didi, ryma a kasel moze byt priznakmi virozy...uff, vsak to je ten problem ustrazit kedy tam je uzaj bakterialna infekcia, kde sa ATB uz zidu.. confused smiley
    ------------------
    Mne vcera volala Katka, ze nas Danielko opat ma zapal ladvin - po necelom mesiaci sa mu to vratilo a teraz bude musiet zase chuda brat dlhodobe ATB ako predtym. sad smiley Hm, nie je to prvykrat, co sa mu po prvom prelieceni zapal vratil...
    Lenze aj ja mam obavy z tych sustavnych ATB ( tiez sa ich bojim ako cert svatenej vody)...a neviem ci fakt toto je to najlepsie riesnie. Ja si pamatam, ze u nas po liecbe akutneho zapalu mocovych ciest ATB, potom som ja i moja mamka brala na dezinfekciu mocovych ciest vzdy este nejaku dobu napr. Biseptol-Sumetrolin a pod. - aj 6 tyzdnov, raz dokonca polroka...
    Tam u nich sa to riesi dlhodobym branim ATB ( asponze teraz sa tie ATB beru na zaklade poslednej kultivacie a tak by mali byt ako tak ucinne...lebo aj to obcas bolo u neho otazne a museli mu ich menit v priebehu liecby angry smiley )
    Uff...chudatko Danielko, tentoraz je to s nim horsie ako minule, zvracia a stazuje sa na bolesti, nielen pri curani, ale boli ho aj operovana oblicka.. sad smiley sad smiley sad smiley...
     
  • Autor: Didi
    Status: expert

    Re: Antibiotika

    Datum: 14.07.2010 07:53
     


    Keria napsal(a):
    Didi, supeeeeeer....hlad je jeden z najlepsich priznakov, ze je to na ceste k lepsiemu love smiley ...u nas bolo dobre este ked moje deti uz dokazali poriadne zaspat (ked boli chore nikdy nevedeli spat..a kedze ani ja som nemohla, tak toto bolo dalsie co ma totalne zmorilo).. Didi, ryma a kasel moze byt priznakmi virozy...uff, vsak to je ten problem ustrazit kedy tam je uzaj bakterialna infekcia, kde sa ATB uz zidu.. confused smiley ------------------ Mne vcera volala Katka, ze nas Danielko opat ma zapal ladvin - po necelom mesiaci sa mu to vratilo a teraz bude musiet zase chuda brat dlhodobe ATB ako predtym. sad smiley Hm, nie je to prvykrat, co sa mu po prvom prelieceni zapal vratil... Lenze aj ja mam obavy z tych sustavnych ATB ( tiez sa ich bojim ako cert svatenej vody)...a neviem ci fakt toto je to najlepsie riesnie. Ja si pamatam, ze u nas po liecbe akutneho zapalu mocovych ciest ATB, potom som ja i moja mamka brala na dezinfekciu mocovych ciest vzdy este nejaku dobu napr. Biseptol-Sumetrolin a pod. - aj 6 tyzdnov, raz dokonca polroka... Tam u nich sa to riesi dlhodobym branim ATB ( asponze teraz sa tie ATB beru na zaklade poslednej kultivacie a tak by mali byt ako tak ucinne...lebo aj to obcas bolo u neho otazne a museli mu ich menit v priebehu liecby angry smiley ) Uff...chudatko Danielko, tentoraz je to s nim horsie ako minule, zvracia a stazuje sa na bolesti, nielen pri curani, ale boli ho aj operovana oblicka.. sad smiley sad smiley sad smiley...


    Keri, chudak malej.sad smiley Ja jsem taky na zanety jako mladsi dost trpela a taky jsem vzdy dostavala jen biseptol. A co nejakej lecitel by nepomohl?

    Ja se prave u maleho ATB vyhybam, jak muzu, kdyz byl malinkej, tak to do nej naprali 3x za sebou behem nekolika nedel a jsem presvedcena, ze z toho mel spatne prvni zoubky.

    Jo s tim hladem to bohuzel nebylo tak hrozne. Snedl asi 3 lzicky müsli. No ale uz se to snad nezhorsi, uvidime.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Antibiotika

    Datum: 14.07.2010 18:59
     

    Malého je mi líto. Měla jsem zánět ledvin dvakrát v životě, pokaždé jsem skončila na kapačkách, nic příjemného sad smiley. Mrňousky, které to postihne, opravdu lituju sad smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zdraví a nemoci (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.