pátek 29. března, 00:33 Svátek má Taťána
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zdraví a nemoci
Aktuální kategorie: help   Vše > Moje dítě > Zdraví a nemoci
Diskutujte! Máte se svojí ratolestí spíše starosti a nebo radosti?
 
 
 
 
Autor: piedra
Status: nováček

Divná dětská vyrážka

Datum: 29.06.2008 21:53
 

Eliška má už několik týdnů problémy s vyrážkou, dokonce jsme chvíli mysleli, jestli to nejsou neštovice, ale ne. Zpočátku se vždycky objevily tak 2-3 pupínky, které přes noc zmizely. Normální kopřivka. Ale od minulého týdne se to dost rozlezlo, často to jsou úplné čárky z pupínků. A pouze na ručičkách, přesně tam, kde nemá triko s krátkým rukávem. Potíráme to tekutým pudrem, což doporučila i doktorka, ono to zaschne, ale zcela nezmizí. Ani si to moc neškrábe, nezdá se, že by jí to nějak vadilo, ale popravdě, moc hezké to není. Jí relativně to samé, třeba s jahodami to nijak nesouvisí. Vyloučila jsem i reakci na opalovací krém, protože jsem jí pár dní nemazala a stejně se objevily další. Napadla nás reakce na písek, ale tam jsem třeba teď dva dny nebyly a zase jich pár měla. Možná sluníčko. Neměly jste něco podobného????

 

Komentáře a názory

 
  • Autor: Majka
    Status: moderátor
    www.majkaj.webg..

    Re: Divná dětská vyrážka

    Datum: 29.06.2008 21:56
     

    Já bych tipla na sluneční exém.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Divná dětská vyrážka

     
     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Divná dětská vyrážka

    Datum: 29.06.2008 21:57
     

    Piedro...a k čemu se přiklonila ta doktorka? My nic takového neměli, ale to sluníčko, jak píše Majka, by to být mohlo.

     
  • Status:

    Re: Divná dětská vyrážka

    Datum: 29.06.2008 22:15
     

    aj ja si myslím čo Majka,totiž práve minulý týždeň,ked sme boli aj s našim krsniatkom na chate,kde bolo dosť dlho na slnku,tak sa jej na telíčku po dvoch dňoch objavili podobné vyrážky,tak jej dala doktorka neaký púder a zakázala priame slniečko a už to má lepšie

     
  • Autor: Majka
    Status: moderátor
    www.majkaj.webg..

    Re: Divná dětská vyrážka

    Datum: 29.06.2008 22:17
     

    Dost často na místě té vyrážky zůstává ta kůže světlejší, ale projevuje se to fakt velmi rozdílně.

    Jo, není vhodné používat opalovací přípravky s tukem, ale jen gely, tuk v kosmetice to může zhoršovat. Prevence je snad betakaroten a postupné otužování kůže na slunci. Kamarádka na to trpěla, příležitostně se jí zptám, co jí pomohlo.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Majka (29.06.2008 22:25)
     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Divná dětská vyrážka

    Datum: 29.06.2008 23:05
     

    Naše malá má také takovou vyrážku na ručičkách. Myslím si, že je to od slunce. Ale, když je nahatá a na sluníčku, má pupínky stále jen na pažích na hranici krátkých rukávů. Jak jsem je měla nyní týden, všimla jsem si toho, ale nedělala jsem nic, protože si myslím, že si musí zvyknout. Také se nedrbe a ani jinak jí to nevadí....

    Co s tím bude dělat máma, nevím....

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Divná dětská vyrážka

    Datum: 29.06.2008 23:48
     

    piedro, přikláním se k názoru, že by se mohlo jednat o sluneční kopřivku (solární dermatitis). Mně i mým dětem pomohlo mazání Rakytníkovou Indulonou. Je dost mastná a má faktor tüším 8, takže jsem to přes to pak ještě natřela vyšším faktorem, když byli kluci déle na sluníčku.

     
  • Autor: Neregistrovaný uživatel:
    lhotska

    Re: Divná dětská vyrážka

    Datum: 18.08.2009 14:29
     
    nase sesti mesicni holcicka ma divnou vyrasku na brisku je to vetsi flicek cerveny a loupe se kolem dokola chtela bych poradit zda jit hned k lekari jine priznaky nepozoruji dekuji predem za radu
     
  • Autor: Keria
    Status: expert

    Re: Divná dětská vyrážka

    Datum: 18.08.2009 15:56
     
    Hm...a ty by si doverovala rade niekoho, kto ani nevidi vyrazku tvojho malickeho babatka?eye popping smiley...
    Ja byt na tvojom mieste ked mam obavy, tak pre istotu urcite! idem k lekarovi....Ono kozne zalezitosti su vzdy dost otazne, niekedy to moze byt banalnost...ale inokedy zaciatok aj nejakych vacsich problemov..
    Istota je istota, netreba sa nechat ani nikdy znechutit pripadnymi poznamkami lekarov, ze naco sa pytas, ked to nie je "nic"....je to tvoje dietatko a ty chces pre neho to najlepsie, takze stale radsej odborne posudenie...ako nieco zanedbat!
    ...a nech ta tvoja mala je razdva zase fit! love smiley
     
  • Autor: Neregistrovaný uživatel:
    Janka

    Re: Divná dětská vyrážka

    Datum: 28.07.2010 08:25
     

    no ja neviem:-)) zo slniečka. mojej Terezke sa to objavilo posledný týždeň. na začiatku vyrážky je okolo nej biely kruh, a potom je už len červená. niektoré sú malé, iné vatšie. objavujú sa jej na jednej strane tváričky, na rukách a nožičkách. boli sme v chorvatsku a tam bola stále nahatá a nič. aj predtým doma. stále používame op.krém daylong. je jej 8 mesiacov. zatial z jedla jej dávam všetko čo doteraz. akurát som jej začala kupovat detské masové príkrmi od 8 mesiaca a novú máme aj detskú kašu na dobrú noc s medom. ale myslím, že detské pokrmi by mali byť dobre kontrolované. tak aká alergická reakcia z jedla? ešte budem chvíľu pozorovať a zájdeme ku doktorke. myslí, že som takú vyrážku už u nej vydela a to hneď po narodení. confused smiley

     
  • Autor: Radim
    Status:

    Re: Divná dětská vyrážka

    Datum: 28.07.2010 18:21
     

    My jsme taky s děckama řešili vyrážky, dcera 9 let se nám obhodila jak muchomůrka a pomohl Zodac, prostě obyčejná alergická reakce na jahody....

     
  • Autor: Radim
    Status:

    Re: Divná dětská vyrážka

    Datum: 28.07.2010 18:26
     

    A k té potravinové alergii, mám ji taky. Začalo to v dětství klasickou pylovou alergii a pak tak nějak z ničeho nic jsem zjístil, že mě svědí v puse a osypávám se po citrusech, jablkách, melounu, zelenině, oříškách atd. Je to tzv. křížová vazba....Takže smím vše jen tepelně zpracované, nebo destilované grinning smiley grinning smiley .

    Tak samo to může být i u těch prcků, může to být reakce na nějaké ovoce, nebo zeleninu......

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Radim (28.07.2010 18:28)
     
  • Autor: Neregistrovaný uživatel:
    Janka

    Re: Divná dětská vyrážka

    Datum: 03.08.2010 09:02
     

    tak sme boli u pána doktora. keďže Terezka mala vyrážky iba na tváričke, ručičkách a nožičkách(a to iba na odhalených častiach tela), vydedukoval, že bude poštípaná neakým hyzom. máme zatial pozorovať. pretože sa prestali objavovať. a prej trvá aj niekoľko týždňov, či taká vyrážka zmizne. ale určite by som nič nenechala na domáce liečenie a zašla k lekárovi. tak veľa úspechov s vyrážkouwinking smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zdraví a nemoci (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.