pátek 29. března, 11:41 Svátek má Taťána
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Užitková zahrada
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada > Užitková zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
 
 
Autor: Mona
Status: expert

Angrešt

Datum: 28.06.2007 09:10
 

Dva dotazy v jednom:

1. mám na angreštu asi to padlí. Na plodech (tedy ne na všech) mám hnědé skvrny. Je to ono? Co proti tomu dělat?

2. Z druhého (zdravého) stromku jsem obrala dost plodů...co s nimi? Kompot? Džem? Poraďte.

Děkuji.winking smiley

 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí123456789
    Aktuální stránka: 9 z 9
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Angrešt

    Datum: 30.06.2017 12:30
     

    mě asi fakt uschnul i když jsem zalévala. Uvidím, zda to rozdejchá sad smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Angrešt

     
     
  • Autor: vimrova
    Status:

    Re: Angrešt

    Datum: 30.06.2017 12:35
     

    Irisko, nepoddolovali ho mravenci? Mně takhle ten asi Karát taky z ničeho nic zjara neobrazil eye rolling smiley . Ale byl už desetiletý - to je taky nevýhoda těch stromkových, ta životnost je krátká eye rolling smiley .

    Nižší úroda mi nevadí, máme to jen na ozobávání a i tak si to asi letos ozobu komplet sama, dětem jsem oznámila, že to už je zralý, přesto nejsou ochotný ty p.delky zvednout a já jim to až pod nos v jejich věku nosit nebudu nono smiley

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Angrešt

    Datum: 30.06.2017 12:43
     

    mravenci tam nejsou, plody to mělo bez šťávy a lupínka suchý, až na jedno poslední, ale to taky určo uschne. ještě počkám, mám ho třetím rokem.

     
  • Autor: vimrova
    Status:

    Re: Angrešt

    Datum: 30.06.2017 12:51
     

    Irisko, mně takhle najednou uschly dvě větve i s plody i s lístky eye rolling smiley , hledala jsem a možná by to mohla být nesytka rybíz eye rolling smiley vá : [www.jikl.cz] ( odpoledne zkontroluju, jestli náhodou nemám eye rolling smiley ).

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Angrešt

    Datum: 30.06.2017 16:22
     
    dscn2640 (2).jpg

    ohla jsem větvičku a zatím vypadá, že je uvnitř zelená.

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Angrešt

    Datum: 30.06.2017 17:10
     

    confused smiley

     
  • Autor: vimrova
    Status:

    Re: Angrešt

    Datum: 30.06.2017 19:26
     

    Koukala jsem, ale dirku jsem nenašla, ale loňská odstřižená nějaký možný náznak provrtání má. Vezmu na to nůžky a začnu odstřihovat, ono už mi to stejně neobrazí , tak to klidně můžu rozstříhat a kouknout na to. Bohužel to vypadá, že půjde do háje celá, protože všechno zelené vyrůstá z jedné jediné větve, zbytek větví je thumbs up . Asi rovnou napodzim pořídím novou, abychom neměli výpadek eye rolling smiley .

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Angrešt

    Datum: 30.06.2017 23:30
     

    Irisko, může být také přelitý nebo spálený od slunka, mám za to, že to už nerozchodí.

    A děkuju Vimrové i Alence za typy na osvědčené. Uvolnilo se nám místo, aronie to má asi, no určitě, za sebou a vejdou se tam dva stromečky. Původně jsem si říkala, že koupím Spinefree [www.stareodrudy.org], má být málo trnitý, pan Pešek dělá keřové, ale možná by jinde měli stromky. Dám ale raději na vyzkoušené u vás.

    Ještě máme od loňska nový Green Finch, prý raná žlutoplodá. No, nakecají toho, dozrál stejně jako Prima je zelený - proto se jmenuje Green, že. Ale 5 plodů a první rok je na hodnocení brzo.

    Zavařuju každý rok aspoň pár skleniček, po generace se u nás traduje, že zavařené srstky jsou dobré na snížení teploty, horečky. Funguje to, že by "víra tvá tě uzdravuje".

     
  • Status: expert

    Re: Angrešt

    Datum: 30.06.2017 23:43
     

    Eli, jako holka jsem jezdívala na Moravu k příbuzným. Ta dělala míchaný kompot. Angrešt, trochu rybízu a pár malin. Troška malin to ovoněla všechno. A stačilo fakt pár.

    Nesytku nemám a ani neschne a stejně je na nic. Takový krásný angrešty měl.Hlavně ten od Chovance. angry smiley

     
  • Status:

    Re: Angrešt

    Datum: 01.07.2017 07:50
     

    Děvčata, ty stromkové angrešty nejsou dlouhověké. Do 10 let odejdou všechny. Meruzalky, na které se angrešty roubují nejsou trvanlivé podnože. To keříčkové vydrží mnohem déle, ale prorůstají pýrem a dalšími vytrvalými pleveli a čistit je, to je za trest. angry smiley Ale žádné jiné podnože jsem neviděla, tak nezbývá nic jiného, než po několika letech angrešt obnovovat. My jsme si je i roubovali, jenže to musí být jemné ruce. Dneska už na takovou piplačku nemáme cit v rukou. sad smiley

     
  • Autor: vimrova
    Status:

    Re: Angrešt

    Datum: 02.07.2017 09:12
     

    Tak jsem ty mé uschlé větve konzultovala s Květou a říkala, že to může být "mrtvice" - může postihnout jednu větev nebo celý keřík - prý jak na růžích, tak na angreštu eye rolling smiley . Zapomněla jsem se zeptat, co je její příčinou eye rolling smiley , ale radila odstřihnout ( ostatně se s tím těžko dá dělat cokoliv jinýho), ale nepřidávala žádnou radu o postřiku, tak asi není potřeba eye rolling smiley .

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Užitková zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.