čtvrtek 25. dubna, 14:01 Svátek má Marek
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Užitková zahrada
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada > Užitková zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
 
 
Autor: Mona
Status: expert

Angrešt

Datum: 28.06.2007 09:10
 

Dva dotazy v jednom:

1. mám na angreštu asi to padlí. Na plodech (tedy ne na všech) mám hnědé skvrny. Je to ono? Co proti tomu dělat?

2. Z druhého (zdravého) stromku jsem obrala dost plodů...co s nimi? Kompot? Džem? Poraďte.

Děkuji.winking smiley

 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 7 z 9
  • Status: expert

    Re: Angrešt

    Datum: 07.04.2017 01:01
     

    Evin,

    já tam byla snad vloni, ne teď na narciskách ale v červnu bych řekla na růžích. Jo, určitě to byly růže, protože tam hodně nosili asi za 600 Kordesovu serii těch Parfume.Jindy nebylo k zaparkování, tentokrát to nebyl problém, kytek málo, pamatuju kdysi touhle dobou tam mívávali třeba hodně a hodně rozrostlé muškáty, tuším, že to býval Lebiš, jak má ty truhlíky. Ani jsem snad tenkrát nic nekoupila.

    Jednak vysoké ceny pro vystavovatele a myslím, že další bude ještě EET. co bude příčinou menší účasti prodejců.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Angrešt

     
     
  • Autor: Evin
    Status:

    Re: Angrešt

    Datum: 21.04.2017 21:10
     

    Regin,

    jak to vypadá s angreštama, mají se k světu? Nebo je ta přeprava totálně zlikvidovala?Dej vědět, prosím.

    U nás bylo na dnešek v noci -7,8st. Třešně jsou zrzave a to ostatní taky dostalo zabrat angry smiley . Růže se zatím kupodivu tváří love smiley dobře.

     
  • Status: expert

    Re: Angrešt

    Datum: 21.04.2017 21:20
     

    Evin, angrešty to přestály dobře. Jak mi napsal pan Chovanec, na noc jsem dala do kůlny, ráno ven, dnes jsem dva předala kolegyni a dva kolegovi.

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Angrešt

    Datum: 29.06.2017 10:03
     

    Už se na prvním stromečkovém angreštu paseme mls smiley

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Angrešt

    Datum: 29.06.2017 11:03
     

    angrešty mám usušený, není v nich žádná š´táva, a to jsem se snažila je zalévat. Ale rybíz je pěkný, na tom už se paseme mls smiley

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Angrešt

    Datum: 29.06.2017 11:09
     

    Rybíz mám jen jeden stromek, ten je očesaný, angrešt je maličký, ale je. Nezalévala jsem ho, tak asi proto stydlin smiley

     
  • Status: expert

    Re: Angrešt

    Datum: 29.06.2017 11:42
     

    Všechno ještě maličké zelené ač zalévané, ale vodou z potoka a ta je úplně jak led. Možná by bylo líp tou dedovkou nezalévat.

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Angrešt

    Datum: 30.06.2017 00:21
     

    Srstek mám již zavařeno 24 třetinkových skleniček, něco na stromcích jsem nechala jen tak na zobání. Kará ještě nezraje, má čas.

     
  • Status: expert

    Re: Angrešt

    Datum: 30.06.2017 07:25
     

    Tak mé srstky, ač jsem bedlivě prostudovala resistenci, mají samozřejmě padlí. Jedny jsem konzultovala s panem Chovancem. U dalších, ty jsou z nějakého doporučovaného zahradnictví, jak je pan majitel vstřícný, a padlí mají taky, tak netuším, zda záměna či taky resistenci ztratily. Komentáře od dědka ani nebudu citovat. eye rolling smiley

    Skončila jsem první kolo reklamací,jedna trvala víc než měsíc. Tak mě čeká asi druhé. Angrešty a růže ze Spomyšle.

     
  • Autor: vimrova
    Status:

    Re: Angrešt

    Datum: 30.06.2017 08:23
     

    Regino, mám dojem, že s těmi angrešty je to tak, že nejsou plně rezistentní, ale mají vysokou míru tolerance a ta holt někdy nemusí úplně vyjít eye rolling smiley.

    Já mám Pax a letos na něj opět pěju ódy - mně snad nikdy nechutnal žádný angrešt víc mls smiley . Jednak má sladkou i slupku ( což není u všech) a jednak má velmi aromatickou takovou jakoby kořeněnou chuť - je to velmi osvěžující.Jinak samozřejmě jako každoročně je bez padlí. Jen mi poslední dva roky dělá to, že najednou uschne celá větev eye rolling smiley . Nějak netuším, co se s ním děje. Je stromkový, může to nějak souviset, ale nevím, jak tomu nějak předejít confused smiley .

    Letos jsem se konečně dočkala plodů i na Dagmar a chuťově tak nadšená nejsem eye rolling smiley . Jako dobrá, sladká, ale ve srovnání s Pax se radši napasu na ní winking smiley . Jinak je taky bez padlí, celkem hezky vybarvená do žluta ( ne jako Invicta, která je vlastně jen zelená)

     
  • Status: expert

    Re: Angrešt

    Datum: 30.06.2017 08:44
     

    Holky já padlí nemám, bohužel netuším co je to za angrešt, mám jiný problém, mám ráda angrešty kyselé a ne přeslazenou břečku, tu samo mám. Poraďte mi kyselý , prosííím:-)

     
  • Autor: vimrova
    Status:

    Re: Angrešt

    Datum: 30.06.2017 08:51
     

    Jájo, o neporadím. Já kyselé nepozřu, svírá se mi pusa.

    Invicta nebyla sladká, ale ani kyselá, ona je úplně bez chuti ( chtělo by se napsat i bez zápachu, ale popravdě si nepamatuju, jestli voněla).

    Pax je sladká, ale má hodně kyseliny, takže je velmi chuťově výrazná. Mísí se sladká, kyselá a kořeněná chuť. Oproti tomu je Dagmar přesně ta "sladká břečka".

     
  • Status: expert

    Re: Angrešt

    Datum: 30.06.2017 08:51
     

    Vimrova, u angreštů nějak začínám nabývat dojem, že vyjma Invicty, která mi vůbec nechutná, u mě ztratí rezistenci všechno. Pax samozřejmě můžu vyzkoušet. Jediný problém je v tom, že ovocnářská zahrádka je mnohem přehlednější než ta květinová. Tam dědek nezaznamená skoro nic. A kdo to má poslouchat eye rolling smiley a to nemluvím o tom, že je vlastně nikdy ani neochutnám.

     
  • Autor: vimrova
    Status:

    Re: Angrešt

    Datum: 30.06.2017 08:55
     

    Regino, Pax určitě stojí za zkoušku winking smiley .

     

    Máte jí někdo ? Zajímal by mě názor taky někoho jiného, jak je s ní spokojen. Pro mě má jen jedno malinké mínus, je opravdu trošku osrstěná ( není úplně hladká), ale zvykla jsem si winking smiley

     
  • Status: expert

    Re: Angrešt

    Datum: 30.06.2017 09:07
     

    Dobře zkusím PaX jestli ho někde potkám:-)

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Užitková zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.