středa 24. dubna, 03:12 Svátek má Jiří
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Užitková zahrada
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada > Užitková zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
 
 
Autor: Mona
Status: expert

Angrešt

Datum: 28.06.2007 09:10
 

Dva dotazy v jednom:

1. mám na angreštu asi to padlí. Na plodech (tedy ne na všech) mám hnědé skvrny. Je to ono? Co proti tomu dělat?

2. Z druhého (zdravého) stromku jsem obrala dost plodů...co s nimi? Kompot? Džem? Poraďte.

Děkuji.winking smiley

 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 6 z 9
  • Status: expert

    Re: Angrešt

    Datum: 14.02.2017 09:21
     

    Evin, super. Jak jsem psala, objednala jsem ty ruské. Ale ještě přidám tyhle. thumbs down

     
  • Autor: Reklama

    Re: Angrešt

     
     
  • Autor: vimrova
    Status:

    Re: Angrešt

    Datum: 14.02.2017 10:33
     

    Mám Pax, moc nám chutná, je sice chlupatá, ale málo trnitá a narozdíl od většiny jiných nemá moc kyselou slupku. Je sice řazen mezi červené, ale u nás se jí už ve fázi červeného líčka, už v tu chvíli je sladký včetně slupky. Prakticky netíhá dozrát do fáze zcela červené winking smiley .

    Jinak, pokud se vám někomu povede sehnat odrůdu Dagmar, určitě stojí na zkoušku. Mám jí druhý rok, měla zatím pár plodů, ale jsou chutné - je to bílá odrůda odolná padlí ( vyšlechtěna panem Vránou - možná ho někteří znají z diskusí na livingu)

     
  • Status: expert

    Re: Angrešt

    Datum: 29.03.2017 09:43
     

    Hlásím, že jsem se dnešním dnem stala majitelkou dvou angreštů. Krasnoslavjanskij a Rodnik. Jeden z mých posledních pokusů s angrešty.

     
  • Autor: Evin
    Status:

    Re: Angrešt

    Datum: 29.03.2017 13:44
     

    Tak já už mám asi 10 dní zasazené stromky Zebín a Veliš od p.Chovance. Až bude ta první letošní eye popping smiley ochutnávka, dám vědět.

     

    Regin, já jsem taky zkoušela ty ruské, měla jsem Mičurin (nebo tak nějak) a ještě jeden ....ne tvoje. A žádné nadšení nebylo, už je nemám. Ten Mičurin měl opravdu velké letorosty i hodně bobulí....ale takové bez chuti, angreštová chuť ani náhodou. Tak dej vědět, budu zvědavá mls smiley .

     
  • Status: expert

    Re: Angrešt

    Datum: 29.03.2017 14:27
     

    Evin, některý z těch co máš bych ráda v Lysé nad Labem. Chovancovi tam jezdí. Tak bych koupila. Moc jsem zásilkové služby neužívala, doteď docela spokojenost. Ta skončila dnes. Z Aronie došly růže. Ještě jsem se nedovolala paní vedoucí. Ale dovolám po čvrté. Co je Kordes, to je pěkný materiál. Půlka angličanek stojí za úplný ho..... Jinej výraz pro to nemám.

     
  • Autor: Evin
    Status:

    Re: Angrešt

    Datum: 29.03.2017 15:50
     

    Já jsem taky dostala docela na nic sazenice angry smiley, pro změnu od Lukon Bulbs, cibule byly dobré, ale ostatní ne.

    Nevím, jestli bude p.Chovanec v Lysé, ale někdo, u koho jsem objednávala, mi říkal, že letos ne. Zkus mu zavolat, on by Ti ty angrešty nechal (pokud ještě jsou) - i v té Lysé. Je fajn.

    Já objednávám dost, ale chtěla jsem něco, co nebylo u těch vyzkoušených zahradníků.......takže Lukon Bulbs nikdy více. A angrešty přišly moc pěkné. winking smiley

     
  • Autor: vimrova
    Status:

    Re: Angrešt

    Datum: 05.04.2017 09:51
     

    Evin, LB nikdy nebylo nic moc, ale prý je to teď lepší.

    Já si nechávám posílat jen od Krulichů a od Florianusu a doteď jsem byla spokojená. Někde je tu k tomu příslušná diskuse...

     
  • Status: expert

    Re: Angrešt

    Datum: 05.04.2017 10:00
     
    img_1300.jpg
    Další fotografie:

    Je to sice trochu od angreštů. Já letos vyzkoušela leccos na objednávání ale absolutně největším zklamáním pro mě byla zoja zahradnictví. Jinak podotýkám, že jsem docela tolerantní a přihlížím k poměru cena a velikost rostliny. Objednala jsem dvě čemeřice. Byly dražší než od Žižků. Rostliny horší, jedna jen s květem bez listí, další sice listy ale nejsem si jistá, co to bude vůbec za kutivar. Napsala jsem jim už, tak jsem zvědavá na odpověď, pokud se dočkám.

    Květ měl být Sally, je žlutá bez kresby. angry smiley

     
  • Autor: vimrova
    Status:

    Re: Angrešt

    Datum: 05.04.2017 13:44
     

    Máte někdo angrešt Hinnonmaki : [zahradnictvi-spomysl.cz] ? Jak je na tom chuťově?

     
  • Autor: Pinka
    Status: expert

    Re: Angrešt

    Datum: 05.04.2017 14:34
     

    mám ho 3. rok a je moc dobrý thumbs down

     
  • Autor: vimrova
    Status:

    Re: Angrešt

    Datum: 06.04.2017 07:48
     

    Pinko, díky a máš ten zelený, červený nebo žlutý?

    Podle popisu se zdá, že nejsladší by měl být ten žlutý, ale nemají ho stromkový eye rolling smiley ( a já mám místo jen na stromek), takže bych šla do toho zelenýho...

     
  • Autor: Pinka
    Status: expert

    Re: Angrešt

    Datum: 06.04.2017 10:51
     

    já mám červený smiling smiley

     
  • Status: expert

    Re: Angrešt

    Datum: 06.04.2017 16:02
     

    Evin, v Lysé nebude. Dost rozhořčeně mi vyprávěl, že se stále zvyšuje cena za výstavné.Proto to tam taky dost upadá.Cena za ty tři dny se pohybuje s náklady kolem padesáti tisíc. Na to tam už ani nevydělá. A pokud je zima, tak majitel výstaviště neuvaří ženským, které prodávají, ani čaj. Ať si ho koupí. Ovšem za třicet korun by se jim nevyplatilo ani být tam jako prodavačky. A čaj zase stojí hodně, protože je drahé místo pro stánky.

    Musím říct, že Lysá je drahá i z hlediska vstupného. Skoro stejné jako v Litoměřicích nebo Olomouci a velikost areálu nesrovnatelná.

    Angrešt jsem u něj objednala i pro kolegyně.

    Evin napsal(a):

    Já jsem taky dostala docela na nic sazenice angry smiley, pro změnu od Lukon Bulbs, cibule byly dobré, ale ostatní ne.

    Nevím, jestli bude p.Chovanec v Lysé, ale někdo, u koho jsem objednávala, mi říkal, že letos ne. Zkus mu zavolat, on by Ti ty angrešty nechal (pokud ještě jsou) - i v té Lysé. Je fajn.

    Já objednávám dost, ale chtěla jsem něco, co nebylo u těch vyzkoušených zahradníků.......takže Lukon Bulbs nikdy více. A angrešty přišly moc pěkné. winking smiley

     
  • Autor: vimrova
    Status:

    Re: Angrešt

    Datum: 06.04.2017 18:36
     



    Pinka napsal(a):

    já mám červený smiling smiley

     

    Pinko díky flower smiley

     
  • Autor: Evin
    Status:

    Re: Angrešt

    Datum: 06.04.2017 21:45
     

    Tak teď už jen doufám, že nám všem bude ten jeho angrešt chutnat grinning smiley , jsem na něj zvědavá. Ale doposud měl všechno fakt bezvadné. Vloni jsem koupila sloupovou třešeň, letos je obalená poupatama, snad nezmrzne...abychom ochutnali....budu referovat. A letos jinou třešeň, meruňku, broskev a ty dva angrešty. A mám od něj kamčatské borůvky, ty jsou perfektní, ty nezmrznou a už jsou skoro odkvetlé a obalené.

    Na tu Lysou jsem chtěla jet a myslela jsem, že bychom se tam mohli sejít. Ale to tam nepojedu, fakt je , že už posledně to bylo slabší. Za takových podmínek si to určitě rozmyslí víc vystavovatelů, tak co tam.

    regina.mocova@gmail.com napsal(a):

    Evin, v Lysé nebude. Dost rozhořčeně mi vyprávěl, že se stále zvyšuje cena za výstavné.Proto to tam taky dost upadá.Cena za ty tři dny se pohybuje s náklady kolem padesáti tisíc. Na to tam už ani nevydělá. A pokud je zima, tak majitel výstaviště neuvaří ženským, které prodávají, ani čaj. Ať si ho koupí. Ovšem za třicet korun by se jim nevyplatilo ani být tam jako prodavačky. A čaj zase stojí hodně, protože je drahé místo pro stánky.

    Musím říct, že Lysá je drahá i z hlediska vstupného. Skoro stejné jako v Litoměřicích nebo Olomouci a velikost areálu nesrovnatelná.

    Angrešt jsem u něj objednala i pro kolegyně.

    Evin napsal(a):

    Já jsem taky dostala docela na nic sazenice angry smiley, pro změnu od Lukon Bulbs, cibule byly dobré, ale ostatní ne.

    Nevím, jestli bude p.Chovanec v Lysé, ale někdo, u koho jsem objednávala, mi říkal, že letos ne. Zkus mu zavolat, on by Ti ty angrešty nechal (pokud ještě jsou) - i v té Lysé. Je fajn.

    Já objednávám dost, ale chtěla jsem něco, co nebylo u těch vyzkoušených zahradníků.......takže Lukon Bulbs nikdy více. A angrešty přišly moc pěkné. winking smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Užitková zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.