pátek 19. dubna, 15:48 Svátek má Rostislav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Výchova a péče
hodnocení: 4.30
Aktuální kategorie: help   Vše > Moje dítě > Výchova a péče
Diskutujte! Máte se svojí ratolestí spíše starosti a nebo radosti?
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: piedra
Status: nováček
Klikni pro filtrování

Angličtina pro děti (i jiný jazyk)

Datum: 25.09.2007 21:14
 

V sobotu jsme náhodou obdrželi letáček o "Early English", kde je mj. moc hezký obrat "škola nabízí celkem 10 ročních kurzů angličtiny pro děti: 8 let mluvené angličtiny pro nemluvňata a mladší děti a 2 roky konverzace, čtení a psaní pro starší děti." Přijde mi to jako trochu podvod, ale zároveň bych časem chtěla dítě (zatím jen 10 měsíců) nějak navést na cizí jazyk. Nemáte s tím nějaké zkušenosti? Děkuji

 

Komentáře a názory

 
    Stránky: 12 | další
    Aktuální stránka: 1 z 2
  • Autor: Amee
    Status: expert

    Re: Angličtina pro děti (i jiný jazyk)

    Datum: 26.09.2007 07:26
     

    Ahoj Piedro,

    jsou školky ve kterých se děti formou hry učí anglický jazyk. A nebo jestli jsou nějaká mateřská centra, kam bys mohla s malou docházet i ty. A určitě agentury nabízejí kursy, teď jsem se zrovna u nás dívala na agličtinu pro mámy a děti.

    Přímo z mého okolí mám ale zkušenosti, dvě známé daly děti do specializované školky. Po školce ovšem ani jedna nepokračovala s výukou a obě děti všechno zapomněly dřív než šly do školy.

     

    Já bych s tím cizím jazykem nezačínala zase tak moc brzy.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Angličtina pro děti (i jiný jazyk)

     
     
  • Status: expert

    Re: Angličtina pro děti (i jiný jazyk)

    Datum: 26.09.2007 07:59
     
    Taky bych nezačínala tak brzo neteř chodila ve školce a potom ve škole stejně začínala znovu nic jí z toho v hlavičce nezbylo.....
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Angličtina pro děti (i jiný jazyk)

    Datum: 26.09.2007 09:52
     
    U nás ve školce je pro děti od čtyř let "angličtina hrou". mladýho jsem tam teď přihlásila. Neučí se systematicky jazyk, ale třeba se učí písničky v angličtině a učí se spíš melodii toho jazyka nebo jak to popsat. Asi záleží na každém rodiči, jaký názor si udělá, já zázraky nečekám, zároveň si myslím, že co uvízne v hlavě v tomto dětském věku, není na škodu.
     
  • Autor: Dasa
    Status: expert

    Re: Angličtina pro děti (i jiný jazyk)

    Datum: 30.09.2007 21:37
     
    Jaruš jestli sama umíš, můžeš zkusit souběžně s češtinou jednoduché výrazy. Důležité podle mne není malé dítě naučit ale neustále to potom používat a to ti žádná škola nezajistí to musíš sama. Stejně jako když se učá mluvit, taky poařád meleš jedno a to samé dokola a pokud ne tak za chvíli neví. To je můj názor.
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Angličtina pro děti (i jiný jazyk)

    Datum: 15.11.2007 12:06
     

    aktuální poznatky: syn dost slušně zpívá dvě anglické písničky - ví, o čem jsou celkově, ale neumí to samo přeložit slovo od slova, umí básničku o slonovi, u kterého umí popsat celé tělo s tím, že u toho ještě dělá takovou šaškárnu - jakože big nose je třeba chobot, tak ukazuje chobot smiling smiley. Potom hrají různé hry s tím, že se třeba na konkrétních věcech učí rozeznávat malé, velké atd. tak, že se jim anglicky řekne výraz a oni musí vyhledat předmět (z určité nabídky), který tomu odpovídá a tak několikrát po sobě, až si to slovo zafixují ve spojistosti s tím předmětem. Vysvětluje se mi to blbě, ale závěrem mohu říci, že syn je nadšený, mají to dvakrát týdně 45 min a hned po příchodu domů mi ukazuje v obrázkovém sešitě, co se učili nového a chce si dělat úkol na další hodinu. Zjevně ho to baví, paní učitelka to s nimi zřejmě umí! thumbs down

     
  • Autor: Evca
    Status: expert
    www.evciny-stra..

    Re: Angličtina pro děti (i jiný jazyk)

    Datum: 15.11.2007 12:20
     
    Holka chodila na angličtinu ve školce,pak v první a druhé třídě na kroužek a teď od třetí jí mají povinnou a těžce se tam nudí.Jediný,co jí chytlo,že už se anglicky učí i psát,to neznala,ale barvy a podobně probírala už po třetí.Myslela jsem,že je nějak rozdělí,podle zkušeností,ale je jediná,kdo chodil tak dlouho,tak jí nezbývá,než prakticky začít znova
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Angličtina pro děti (i jiný jazyk)

    Datum: 15.11.2007 13:14
     
    Evco, tady školka se školou úzce spolupracují (to víš - vesnice smiling smiley ), ty děti, které mají angličtinu ve školce, tak ve škole ta skupina volně navazuje (dokonce tam dochází ta stejná učitelka, která je má na starosti teď ve školce). Jsem zvědavá, jak to bude fungovat.
     
  • Autor: Evca
    Status: expert
    www.evciny-stra..

    Re: Angličtina pro děti (i jiný jazyk)

    Datum: 15.11.2007 13:29
     
    No rozhodně nepovažuju Zruč za velké město,ale jde mi na nervy,že se vlastně už tolik let učí to samé.Jenže je za hvězdu,napovídá tak jí to vyhovuje
     
  • Autor: bobkova
    Status: nováček

    Re: Angličtina pro děti (i jiný jazyk)

    Datum: 24.09.2013 16:16
     

    ahojky měla bych dotaz, hodně slýchávám o sugestopedické škole jazyků. Nevíte někdo něco o tom? Díky předem

     
  • Autor: erikaz
    Status: nováček

    Re: Angličtina pro děti (i jiný jazyk)

    Datum: 26.09.2013 17:11
     
    Ahojky já pokud vím tak je to výuka formou pohádek, kartiček. Líbí se mi, že se to člověku dostane jednoduše pod kůži, což je super.
     
  • Autor: suee
    Status:

    Re: Angličtina pro děti (i jiný jazyk)

    Datum: 26.09.2013 20:09
     

    Ivčo jak jsou na tom kluci s aj teď? myslíš zpětně že to mělo smysl takhle brzy? nás se to zatím netýká, ale v okolí mám maminy, co začínají s aj hodně brzy a mě to taky připadá zbytečné, že mají ještě dost času...

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Angličtina pro děti (i jiný jazyk)

    Datum: 27.09.2013 00:57
     

    sju, už se nás shodlo víc, že to byly zbytečně vyhozené peníze. POkud dítě nemá ambiciozní matku - což já nejsem ani náhodou stydlin smiley -a systematicky se tomu nevěnují nebo nemá jednoho rodiče mluvícího tímto jazykem - jako moje spolužačka - tak je to o ničem. Tam se to učí spíš formou hry a vlastně po půl roce nevěděli nic začínali ve škole znovu od začátku. A připadá mi, že na to, že to mladší má od první třídy a je ve třetí, umí úplný kulový eye rolling smiley Kdyby je radši učili pořádně česky!!!! nono smiley

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Angličtina pro děti (i jiný jazyk)

    Datum: 27.09.2013 08:21
     

    Asi je to dobré k tomu, že dítě pozná, že existují i jiné jazyky, ale pokud se to netrénuje a nepoužívá stále, zapomene.

     

    Já mám zkušenost, když jsem chodila na němčinu na základce, kde jsme ji měli jako nepovinný předmět a tudíž to i silně flákali. Na gymplu jsme se sešli ve třídě pak s těmi, co němčinu nikdy neměli. Rozdíl byl asi jen první 1-2 měsíce, pak už se to srovnalo a rozdělilo podle toho, jaký kdo měl talent na jazyky a taky jak byl pilný.

    Takže výsledek - pomalejším to nepomohlo a šikovnější to zvládli i bez té startovací výhody v pohodě.

     
  • Autor: lanimka
    Status:

    Re: Angličtina pro děti (i jiný jazyk)

    Datum: 27.09.2013 15:09
     

    Kamarádka logopedka mi říkala, že pokud dítko neumí pořádně vyslovit "R", do angličtiny/němčiny, by nemělo chodit. Je třeba první dobře mluvit česky. Neznalost "Ř" pro cizí jazyk nevadí.

     
Stránky:  12 | další komentáře>>
 
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Výchova a péče (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.