čtvrtek 25. dubna, 04:15 Svátek má Marek
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Povídání o vaření
hodnocení: 5.00
Diskutujte! Rádi vaříte? Pak je tato sekce to pravé pro vás..
 
 
 
 
Autor: Anavi
Status: expert

Angličané a jejich jídelníček

Datum: 02.08.2008 14:33
 

Byl jste někdo z vás v Anglii? Já tedy ne a stále častěji od známých, kteří se tam vydali nebo tam dlouhodobě pobývají, slýchám, že jejich jídla a hlavně kombinace jídel jsou snad jedna z nejhorších na světě. Je tomu skutečně tak??confused smiley

Kamarádka tam teď jede na čtrnáct dní v rámci studia a bude pobývat v rodině. Všichni jí prý říkali, ať tam nějak už předem odřekne třeba aspoň večeře, nebo jí bude trapně,až bude odmítat, ale že to jistojistě nebude k jídlu. A že a´t počítá předem s tím,ž e tam bude mít hlad. Tak se toho děsí.winking smiley 

 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí1234 | další
    Aktuální stránka: 2 z 4
  • Autor: lostris
    Status:

    Re: Angličané a jejich jídelníček

    Datum: 05.08.2008 17:36
     

    a co pravý anglický vánoční pudink,chutná?

     
  • Autor: Reklama

    Re: Angličané a jejich jídelníček

     
     
  • Autor: suee
    Status:

    Re: Angličané a jejich jídelníček

    Datum: 05.08.2008 18:53
     

    Ten sice jednou kamarad privezl ale nejak me to teda neoslovilo...neni nad ceske dobrutky grinning smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Angličané a jejich jídelníček

    Datum: 05.08.2008 20:47
     

    lostris, mně kámoška právě říkala, že byla v rodině, kde ho vařili. Ona to označila za hnus (teda samo nějak taktněji winking smiley ) a syn té paní, co to klepavé bléé vyráběla, jí prý řekl: No mně se to taky zdá hnusný, sním tak dvě tři lžíce, ale je to holt TRADICE!!! grinning smiley grinning smiley grinning smiley

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Anavi (06.08.2008 08:18)
     
  • Autor: lostris
    Status:

    Re: Angličané a jejich jídelníček

    Datum: 06.08.2008 07:23
     

    holky,to jsem chtěla slyšet!winking smiley

     
  • Autor: terka
    Status:

    Re: Angličané a jejich jídelníček

    Datum: 06.08.2008 07:36
     

    já teda taky v ještě v Anglii nebyla, ale přítel tam žil 3 měsíce na jogurtu - řeckém a zelenině, asi jako jediný, neboť byl za blázna, proč si jako nekupuje zeleninový salát už hotový ( v mističce, umytý, namíchaný - ale půlka věcí z toho mu nechutnala), takže si sám doma vařil, ale prý už jen sehnat "normální" potraviny byl problém grinning smiley a na co nezapomene je dlouhýýý regál s chipsy, u nás je to prý slabota, neboť máme asi jen 20 druhů grinning smiley

     

    náhodou na fish and chips mi nešahejte, to jsem jedla na Zélandu a to mi moc chutnalo, kéž by se to dalo koupit tady smiling smiley

    výborná ryba, plus tenký hranolky a zabalený v novinovém papíře, občas se z těch hranolků daly i číst zprávy, ať žije tiskařská čerň tongue sticking out smiley fakt mi to chutnalo, zprvu zvláštní kombinace, ale pak si člověk zvykl mls smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Angličané a jejich jídelníček

    Datum: 06.08.2008 08:19
     

    terko, je to prostě o chutíchwinking smiley .. protože zrovna "fish and chips" kámoška, co tam byla, označila za "hnusný hranolky s ještě hnusnější rybou, která ji připadala chutí srovnatelná jako mrtvýho nos"... no a pak dej na názor lidí, že jo!!!! grinning smiley grinning smiley grinning smiley

     
  • Autor: Keria
    Status: expert

    Re: Angličané a jejich jídelníček

    Datum: 06.08.2008 08:27
     

    winking smiley ...tak sa zapojujem..Najskor zacnem ranajkami..mmt. mam v skrinke po tych mojich anglicanoch asi 10 roznych paklikov, s cripsami. pilowsami, musli, muslickami, lupienkami, gulickami.... ..a bohvie cim este..Oni to fakt ranakuju, maly dostane misku s niecim zaliate mliekom..Hm...lenze podla mna, kde sa to hrabe na taky dobryyyy cerstvy rohlik, alebo chleba s maslom..spinning smiley sticking its tongue out, ja som si na ten polystyren ani za tie roky nezvykla..takze nieco podam dalej synovi a ostatne skonci v kosi..

    ..ale nahodou aj ten chleba a rohliky zatovi i malemu u nas moc chutnaju...je to zase ine pecivo ako maju oni..Bol tu spominany toustovy chleba, aj u nas nieco take predavali, jednu dobu sme to aj kupovali...ale prejedol sa nam, na rozdiel od toho nasho klasickeho, ktory sa nepreje..

    Potraviny oni maju fakt dost ine..a myslim nielen stravovacie navyky, ale aj chute..Aj nas zat nad niektorymi jedlami u nas ohrna nos...ale masove vyrobky mu pripadaju nase chutnejsie ako ich..Aj maly sa isiel utlct za salamou Herkules - zaujimave, aj najstarsi vnuk ma tuto salamu velmi rad...Napr. ked som bola raz u mladych v Anglicku chcela som zatovi urobit jeho oblubenych utopencov z ich surovin, ale...vysledok bol otrasny - ako nase spekacky, horcica u nich nie su...

    Dcera mala dost problemy, ked chcela pripravovat nieco ako bola zvyknuta z domu..napr. bol problem s tvarohom- nevedela dlho najst neslany.....ale uz objavila nedaleko polsky obchod, ktory ponuka vyrobky podobne nasim..A taktiez uz je na nete zasielkovy obchod so slovenskym tovarom..smiling smiley Takze moznosti su uz teraz ine..

     
  • Autor: suee
    Status:

    Re: Angličané a jejich jídelníček

    Datum: 09.08.2008 09:07
     

    Fish and chips miluju grinning smiley grinning smiley 3mesice jsem v Irsku pracovala v takovem tom klasickem bufiku kde se to prodavalo a ani za tu dobu se mi to nezprotivilo....ale kdyz jsem tam pak jela na dovcu s pritelem a vzala ho tam jako na silenou dobrotu tak z toho skoro dostal zlucnikovy zachvat jak mu z toho tuku bylo blbe grinning smiley grinning smiley grinning smiley je to hold ruzny nekomu to chutna nekomu ne....ale na octovych bramburkach ujizdime oba,akorat se tu skoro vubec nedaji sehnat jen v Marks and Spencer a jsou dost drahy angry smiley angry smiley

    Zkouseli jsme ty cesky namacet do octa grinning smiley ale neni to ono....

     
  • Autor: sm30
    Status: začátečník

    Re: Angličané a jejich jídelníček

    Datum: 12.10.2008 17:14
     

    Nat, tak to slané máslo si také pamatuji. Bylo výborné, to mi fakt chutnalo. Ostatní nic moc. Nemastné, neslané.

    Ale ráda koukám, když vaří Jamie Olivier nebo Two Fat Ladies, tam to vypadá všechno velmi chutně a lákavě.

     
  • Autor: suee
    Status:

    Re: Angličané a jejich jídelníček

    Datum: 17.10.2008 17:03
     

    jo slany maslo to taky muzu!na upeceny toustik mls smiley mls smiley

     
  • Status:

    Re: Angličané a jejich jídelníček

    Datum: 17.10.2008 20:39
     

    Jééé, Suee to bylo vynikající. Ty toustový chleby, mňam. Hele, píšeš o dva příspěvky výše, že milujete ty hnusný grinning smiley octový brambůrky. Já si u nás v krámě všimla, že už i Bohemia je dělají. Tak pokoukni, určitě je seženeš. winking smiley

     
  • Autor: suee
    Status:

    Re: Angličané a jejich jídelníček

    Datum: 18.10.2008 08:15
     

    COZE??? eye popping smiley eye popping smiley eye popping smiley Fakt? tak to jdu objizdet supermarkety grinning smiley jestli je sezenu tak bude mit pritel obrovskou radost...si je dame hrozne radi!!mls smiley mls smiley

     
  • Status:

    Re: Angličané a jejich jídelníček

    Datum: 18.10.2008 22:14
     

    Suee, fakt že jo. winking smiley Jukni semka, ať víš, jakej obal hledat. smiling smiley [www.senzachips.cz]

     
  • Autor: Keria
    Status: expert

    Re: Angličané a jejich jídelníček

    Datum: 18.10.2008 22:52
     
    pa180002.jpg

    U nas nedavno mal Lidl dni "anglickej kuchyne"...Moj ulovok spinning smiley sticking its tongue out ..mne toto v Anglicku moc chutnalo..

     
  • Autor: suee
    Status:

    Re: Angličané a jejich jídelníček

    Datum: 19.10.2008 08:10
     

    Nath diky!hned zitra je vyrazim hledat grinning smiley pak dam vedet jak chutnaly...mls smiley mls smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Povídání o vaření (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.