čtvrtek 28. března, 19:44 Svátek má Soňa
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Pokojové květiny
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Pokojové květiny
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
 
 
Autor: Mona
Status: expert
Výsledné hodnocení: 5

Amarylis - hvězdník

Datum: 11.04.2008 14:29
 
amarylis.jpg

My ještě nemáme diskuzi o amarylkách?? eye popping smiley eye popping smiley

 

Tak tedy toto je můj. Loni mi poprvé vykvetl a letos hodil dvě poupata. Jsem zvědavá, až obě vykvetou. grinning smiley Jo a mám od něj spoustu miminek.



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 9 z 21
  • Autor: Betas
    Status:

    Re: Amarylis - hvězdník

    Datum: 29.01.2022 22:27
     

    Regi, a jsou to taky ty bile?

    Tak si pak ukazeme vysledky, to se tesim love smiley Mam tu ted tak napuceno, ze to bude jak v kvetinarstvi. Mezitim budu v ocekavani na vsechny ostatni lonske cibule, tam se toho zatim moc nedeje, tak jsem si trosku potrebovala spravit chut grinning smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Amarylis - hvězdník

     
     
  • Status: expert

    Re: Amarylis - hvězdník

    Datum: 30.01.2022 08:47
     

    Betas, bílé mimo toho poprvé koupeného. Ten je červenobílý ale co z nich nakonec bude, to se uvidí. Docela mě překvapuje, že právě bílé by byly tak bohaté. Původní a tudíž nejsilnějš barva je snad červená. A bílá bývá dost často choulostivá. Ale za ty peníze.

    Kiko, třeba se ještě objeví další puk. Ostatní, co mám z dřívějška, nechám co nejdéle spát. Jindy jsem je nosila do tepla. Třeba vyjdou až ven. Tam vydrží kvést nejdéle.

    Dědek nad tím blbnutím jen kroutí hlavou.

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Amarylis - hvězdník

    Datum: 30.01.2022 13:00
     

    Děvčata, mám jeden amaryllis od loňska.Vyhodil mi letos bohužel jen listy. Co s ním mám teď dělat, aby mi příště vykvetl?

     
  • Status: expert

    Re: Amarylis - hvězdník

    Datum: 30.01.2022 13:27
     

    Gabco, ještě může třeba nakvést. Doporučuje se nechat ve tmě, aby vyrazil nejdřív květní puk. Ale nejsem si tím úplně jistá. Někdy vyrazí květní puk i bez nějakého zvláštního přičinění. Jen snad nechat pořádně zaschnout, delší klid v chladu. Přes léto rostlinu trochu přihnojit, aby vyrostla cibule.

     
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: Amarylis - hvězdník

    Datum: 30.01.2022 17:45
     

    Já bych teď normálně zalívala a hnojila a dala mu pauzu třeba v květnu bez zálivky, nebo červnu. Nemusí zatáhnout listy, prostě jen pozlobit. Občas mi takhle kvetl podruhé, v nepoužívaném pokoji na otevřeném okně. A když ne, tak další rok snad pokvete. Mně letos po pár letech taky vynechal. Ale předtím tak tři roky kvetl právě dvakrát, takže má naděláno.

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Amarylis - hvězdník

    Datum: 01.02.2022 20:33
     

    Tak ten co mám 3 roky letos jen lupena sad smiley. Tak jsem si v Penny koupila další s dvěma puky. Jeden puk pak zakrněl a uhnil. Teď jsem ho po odkvětu chtěla uklidit a on má už velký třetí puk. eye popping smiley

     
  • Autor: Betas
    Status:

    Re: Amarylis - hvězdník

    Datum: 02.02.2022 13:32
     
    1d43ccbb-ffac-49f4-b6a5-3af580c05aa0.jpeg

    No vidis, tak parada! thumbs down

    Mam takove podezreni... cim vic mam amarylis na svetle, tim vic se vytahuje... Je to mozne??

    Ostatni kytky se preci davaji ke svetlu, aby se nevytahovaly a u amarylis mam opacny pocit, ze ty ve stinu jsou kompaktnejsi s rovnym stvolem... Jakou vy mate zkusenost? Nebo delam neco spatne? A ty na okennim parapetu musim kazdyden otacet, neb se vytaci kdovi kam..

     

    A takhle ted vypada ta jedna se 4 puky flower smiley

     
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: Amarylis - hvězdník

    Datum: 02.02.2022 15:23
     

    Já myslím, že se nevytahuje, ale roste smoking smiley

    Je krásný

     
  • Autor: Kika
    Status:

    Re: Amarylis - hvězdník

    Datum: 02.02.2022 15:49
     

    Betas, tak ten je parádní! thumbs down

     

    Já už vyndala dřívější amarylisy ze sklepa, byly tam pár měsíců v suchu. Teď jsem je dala do tepla a světla a teda zklamaly, nasadily jen listy. Jsem zklamaná, myslela jsem, že po té suché pauze by mohly nasadit. Možná víc pohnojit? Ale na druhou stranu je pravda, že vloni hodně narostly, nešly mi z těch květináčů ani vyndat, musela jsem květináče rozříznout.

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Amarylis - hvězdník

    Datum: 03.02.2022 12:48
     

    Betas thumbs down

    Díky Vašemu povídání jsem se šla podívat na loňského mého. Jenom listí, bez květu.....syčák winking smiley

     
  • Autor: Kamu78
    Status:

    Re: Amarylis - hvězdník

    Datum: 03.02.2022 16:42
     

    Já stále čekám, jestli z těch mých vyleze vůbec něco grinning smiley. Od konce září nezalévám. Ale jsou na světle, tak to je asi chyba. Chladno celkem mají. Myslíte, že by pomohlo je ještě dát na nějaký čas do přítmí?

     
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: Amarylis - hvězdník

    Datum: 03.02.2022 17:04
     

    Nedávám do tmy vůbec. Mám jo na okně v chladnějším pokoji, postupně chcípnou listy, tak ani nepozná, jestli je světlo.

     
  • Autor: Kamu78
    Status:

    Re: Amarylis - hvězdník

    Datum: 03.02.2022 20:01
     

    Ty co mám v jedné místnosti jsou už uschlé dávno, ve druhé místnosti jsou ještě zelené :-))) Tak uvidím, ještě mají možná čas. Minulý rok mi nekvetly ani jedna, předtím skoro všechny.

     
  • Autor: Betas
    Status:

    Re: Amarylis - hvězdník

    Datum: 08.02.2022 11:13
     
    40b30a3c-6ceb-4fbe-8918-2a70c2612bbb.jpeg

    Tak vykvetla prvni z tech zazracnych nakoupenych - smetanova plnokveta love smiley love smiley love smiley

     
  • Autor: Kika
    Status:

    Re: Amarylis - hvězdník

    Datum: 08.02.2022 13:13
     

    Betas, je krásný, povedl se! flower smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Pokojové květiny (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.