středa 24. dubna, 16:49 Svátek má Jiří
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Pokojové květiny
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Pokojové květiny
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
 
 
Autor: Mona
Status: expert
Výsledné hodnocení: 5

Amarylis - hvězdník

Datum: 11.04.2008 14:29
 
amarylis.jpg

My ještě nemáme diskuzi o amarylkách?? eye popping smiley eye popping smiley

 

Tak tedy toto je můj. Loni mi poprvé vykvetl a letos hodil dvě poupata. Jsem zvědavá, až obě vykvetou. grinning smiley Jo a mám od něj spoustu miminek.



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 5 z 21
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: Amarylis - hvězdník

    Datum: 20.02.2021 23:29
     

    Můj teprve zatahuje. Zas mi loni kvetl dvakrát, tak jsem ho pak chvíli nechala ještě vyhodit listy a žít. Čekám, že teda letos nepokvete, ale měla bych rozsadit cibule, už se dost tísní. Po odkvětu ho dám do pokoje, kam moc nechodím a netopí se tam, dost na něj zapomínám. Když si pak třeba v červnu vzpomenu, že bych ho ještě neměla sušit, má zas druhé jaro a hodí další květy.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Amarylis - hvězdník

     
     
  • Autor: Kika
    Status:

    Re: Amarylis - hvězdník

    Datum: 22.02.2021 12:31
     
    20210222_122507.jpg

    Prave mi poprve v zivote vykvetl amarylis, ktery jsem vypestovala ze seminek. Pred par lety jsem dostala smesku seminek cervenych a bilych, jeste z nich mam 3 dalsi sazenicky, ktere jeste nekvetly, tak jsem zvedava, co bude z nich.

    Tahle cervena se mi libi, z obchodu mam jen tmave cerveny, ktery mi kvetl na vanoce.

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Amarylis - hvězdník

    Datum: 22.02.2021 19:13
     

    kiko, jsi opravdu dobrá thumbs down . Moc pěkná barva.

     
  • Status: expert

    Re: Amarylis - hvězdník

    Datum: 22.02.2021 20:10
     

    Kiko, to je skutečně úspěch a trpělivost. thumbs down Já mám letos pocit, že budu bez květů. Cibule narostly ale zatím to vypadá jen na rašící listy. angry smiley

     
  • Autor: Kika
    Status:

    Re: Amarylis - hvězdník

    Datum: 25.02.2021 10:15
     
    20210225_071632.jpg

    Dekuji. Uz se hezky rozvinul.

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Amarylis - hvězdník

    Datum: 25.02.2021 12:47
     

    Kiko, krásný thumbs down máš trpělivost, obdivuji. Tohle jsem nikdy nezkoušela, kdysi jsem je pěstovala. Včera při nákupu jsem jeden koupila. Měli v Kaufu za 59, tak má 2 puky a snad červený podle obalu, brala bych světlý, ale tam byly po 1 puku. winking smiley

     
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: Amarylis - hvězdník

    Datum: 25.05.2021 10:10
     
    img_20210525_100017.jpg
    Další fotografie:

    Loni mi kvetl dvakrát, tak se nám to letos trochu posunulo. Mám ho už aspoň deset let, jsou to teď dvě cibule. Asi by chtěly rozdělit, ale zas když tak kvetou.. Teď teda každá jeden stvol, někdy mají i po dvou.

     
  • Autor: Pinka
    Status: expert

    Re: Amarylis - hvězdník

    Datum: 25.05.2021 10:15
     

    manco krásné vybarvení thumbs down

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Amarylis - hvězdník

    Datum: 25.05.2021 13:13
     

    krásné je máte thumbs down thumbs down thumbs down . u mně letos kvetl jen jeden . jsem bordelář - nevěnovala jsem se jim , tak mají jen listy. spinning smiley sticking its tongue out

     
  • Autor: Betas
    Status:

    Re: Amarylis - hvězdník

    Datum: 25.05.2021 16:39
     
    6cc108c4-6be5-4b88-a3c8-d01dc7dd6418.jpeg
    Další fotografie:

    Tak ja se jdu taky pochlubit se svoji nevestou stydlin smiley

    Moje prvni lonska cibule, letos trihlava plnokveta san love smiley

    Takze asi mam novou zalibu, kdyz to takhle pekne funguje grinning smiley z letosni zimy mam dalsich 5 cibuli, tak se budu tesit na priste.. Juch.

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Amarylis - hvězdník

    Datum: 25.05.2021 18:41
     

    Betas, krásnej 👌Až odkvete, co s ním? Mám jeden vedle, má jen jeden list, nevím, zda z něj něco bude.

     
  • Status: expert

    Re: Amarylis - hvězdník

    Datum: 25.05.2021 20:33
     

    Krásná kvetení. thumbs down

     
  • Autor: Betas
    Status:

    Re: Amarylis - hvězdník

    Datum: 25.05.2021 22:42
     

    Gabi, nevim, jestli jako zacatecnik muzu radit... smiling smiley ja po odkvetu dal zalivala a obcas hnojila. Pak postupne jsem zalivala cim dal min, odnesla do chladne mistnosti az nechala uplne zezloutnout a zatahnout. Cibule zacala i dost sesychat, az jsem si rikala, ze je asi po vsem... Ale najednou se objevilo cosi zeleneho a byly to rovnou dva kvetni stvoly a dcerinna cibulka vyhodila tez jeden stvol, ikdyz ne tak bohaty. Takze jsem presadila do noveho substratu, zalila a nechala asi tyden v tmave mistnosti. Pak vyndala a zacala primerene zalivat a do 1,5 tydne je z toho toto! thumbs down

     
  • Autor: Kika
    Status:

    Re: Amarylis - hvězdník

    Datum: 26.05.2021 12:11
     

    Manco, Betas, máte je krásné, ta bílá je taková jemná a ten dvoubarevný zase upoutá. flower smiley

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Amarylis - hvězdník

    Datum: 05.06.2021 21:38
     
    194951382_10216950431107221_8355141321200030642_n.jpg
    Další fotografie:

    Tohle je amarylkovitá květina, tak snad sem patří. winking smiley

     

    Z Holandska jsem si objednala krvokvět a už se objevilo poupě. Mám tedy ten červený. Bílý se mi moc nelíbí, ale po tomhle jsem toužila.

     

    Krvokvět má už jen poslední poupata, je krásný. V květináči jsou celkem 3, tak snad pokvetou i ty další, které zatím jen nesměle vykukují nad zem.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil SPIKE (02.12.2021 20:24)
     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Pokojové květiny (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.