sobota 20. dubna, 15:02 Svátek má Marcela
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Pokojové květiny
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Pokojové květiny
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
 
 
Autor: Mona
Status: expert
Výsledné hodnocení: 5

Amarylis - hvězdník

Datum: 11.04.2008 14:29
 
amarylis.jpg

My ještě nemáme diskuzi o amarylkách?? eye popping smiley eye popping smiley

 

Tak tedy toto je můj. Loni mi poprvé vykvetl a letos hodil dvě poupata. Jsem zvědavá, až obě vykvetou. grinning smiley Jo a mám od něj spoustu miminek.



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 4 z 21
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Amarylis - hvězdník

    Datum: 09.06.2020 07:43
     

    letos to tady byla úžasná přehlídka amarylisů . thumbs down thumbs down thumbs down

     
  • Autor: Reklama

    Re: Amarylis - hvězdník

     
     
  • Status: expert

    Re: Amarylis - hvězdník

    Datum: 09.06.2020 07:46
     

    Hlavně Maguska to rozjela. smiling smiley thumbs down

     
  • Autor: maguska
    Status:

    Re: Amarylis - hvězdník

    Datum: 11.06.2020 06:28
     
    20200609_090403.jpg
    Další fotografie:

    Ano to jsem se tedy rozjela mám jich 46ks plus omladky, no a v Uni Hobby stále prodávají amarylisy s 2 stvoly na květ po 95,- love smiley coffe smiley flower smiley, no nekup to grinning smiley

     
  • Autor: Pinka
    Status: expert

    Re: Amarylis - hvězdník

    Datum: 11.06.2020 10:57
     

    Magusko, když to máš kam dávat, proč ne. Já musím prvně vymyslet, kam s tím a až pak kupuju winking smiley Ale je to krása thumbs down

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Amarylis - hvězdník

    Datum: 11.06.2020 22:20
     
    dsc06114.jpg

    Letos kvetl jen jeden .. nooo, mám 5 pravěkých, bílých, ještě po mámě, ale s mojí péčí nepéčí se jim moc nedaří, pouze žijí. Jediný, který letos vykvetl je loňský nováček od Reginy - Klárky , dokonce i Tonča, které jsem asi totálně rostliny znechutila (lepší jsou neviditelní koně a psi) se kochala .... kvetl takhle 8.5. a docela dlouho, teď vyhnal druhý stvol. Regino, Klárko ... díky je příliš málo.

     
  • Autor: maguska
    Status:

    Re: Amarylis - hvězdník

    Datum: 11.06.2020 23:02
     

    Zdravím Pinko,

    to by nesměli být stránky o těchto kytkách stydlin smiley , jsou to tak krásné květy smiling smiley .

    Prostě jsem neodolala, musím taky už brzdit, všimla jsem si že taky u

    prodejců není jisté co pošlou přichází k záměnám, třeba ta Adel, ale jsou

    pěkné i tak už to neřeším spinning smiley sticking its tongue out . Jsem zvědavá kolik z nich vykvete na rok flower smiley

     
  • Autor: Pinka
    Status: expert

    Re: Amarylis - hvězdník

    Datum: 12.06.2020 09:55
     

    Magusko, je to prostě nakažlivé winking smiley , ale já myslím, že není důvod proč by příště nekvetly. Mívala jsem jich taky pár a vždycky kvetly, tak ti držím palce at´ je máš příští rok zase krásné.

     
  • Status: expert

    Re: Amarylis - hvězdník

    Datum: 12.06.2020 21:49
     

    Eli, za kytky se nemá děkovat. grinning smiley Ale mám radost, že se kochala i Tonča. On je amarylis taková zvláštně zajímavá rostlina, čekání, jak se poupě otevře a jaké bude. A květy jsou relativně dost velké. Tak ať dělá radost.

     
  • Autor: maguska
    Status:

    Re: Amarylis - hvězdník

    Datum: 26.06.2020 06:39
     
    20200626_062945.jpg
    Další fotografie:

    Další úlovky z Uni Hobby/ mám málo flower smiley coffe smiley

     
    Upraveno 2 krát. Naposledy upravil maguska (05.07.2020 22:20)
     
  • Autor: maguska
    Status:

    Re: Amarylis - hvězdník

    Datum: 09.07.2020 08:16
     
    20200709_074552.jpg

    Právě rozkvetl, tak posílám na kuk flower smiley

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Amarylis - hvězdník

    Datum: 09.07.2020 09:07
     

    ještě kvete ???? krásný . thumbs down thumbs down thumbs down

     
  • Autor: Betas
    Status:

    Re: Amarylis - hvězdník

    Datum: 18.08.2020 17:03
     

    Ahoj holky, prosim o radu. Chtela jsem poprve vyzkouset uchovani cibule (mam tu nadhernou bilou plnokvetou)... tu a tam jsem stale zalivala (ale spis min, nez vic) a utrhavala postupne uschle listy, stoji na okne. Cekala jsem, ze touhle dobou uplne zezloutne a uschne a ulozim ji k odpoicnku do tmy.... Ale ona misto usychani vyhodila dva nove cerstve listy eye popping smiley Co ted s ni? Pokud ji nasilne uplne prestanu zalivat, prerusim ji nejaky cyklus, ne? Vubec jsem nehnojila, prave jsem se k ni chovala spis macessky... eye rolling smiley

     

    Mimochodem- kvetou mi ted dve cemerice na balkone... Mam to vsechno nejake prehazene confused smiley

     
  • Status: expert

    Re: Amarylis - hvězdník

    Datum: 18.08.2020 20:34
     

    Koncem srpna, začátkem září se přestává zalévat a začne postupně žloutnout a zasychat. Ale klidně si vegetaci můžeš o měsíc nebo i déle prodloužit, pokud ti něco čerstvě vyrašilo. Nic se tím nestane, naopak ti může cibule zesílit. Já je mám ještě zelené, nechám asi až do října, až je budu uklízet, tak přestanu zalévat. Prostě dokud bude relativně teplo

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Amarylis - hvězdník

    Datum: 31.01.2021 17:43
     

    tak můj jediný má opět dva stvoly, tak to bude zase paráda. love smiley

     
  • Autor: lostris
    Status:

    Re: Amarylis - hvězdník

    Datum: 20.02.2021 16:43
     

    tak x mých zase nepokvete angry smiley angry smiley angry smiley. Něco, asi všechno, dělám špatně. Ale jsem intuitivní zahradník, žádné odborné přístupy a tak mi každý rok náááádherně rostou a když mi už 2x některý kvetl, to byla radost grinning smiley grinning smiley grinning smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Pokojové květiny (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.