čtvrtek 18. dubna, 04:07 Svátek má Valérie
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Pokojové květiny
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Pokojové květiny
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
 
 
Autor: Mona
Status: expert
Výsledné hodnocení: 5

Amarylis - hvězdník

Datum: 11.04.2008 14:29
 
amarylis.jpg

My ještě nemáme diskuzi o amarylkách?? eye popping smiley eye popping smiley

 

Tak tedy toto je můj. Loni mi poprvé vykvetl a letos hodil dvě poupata. Jsem zvědavá, až obě vykvetou. grinning smiley Jo a mám od něj spoustu miminek.



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 19 z 21
  • Autor: Betas
    Status:

    Re: Amarylis - hvězdník

    Datum: 29.01.2024 09:03
     
    a0ccd529-ef51-4110-9143-47b392bbc245.jpeg

    Tak konecne vykvetla prvni, zelinkava!

    Jinak jsem to vsechno spocitala - mam jich celkem 26 a z nich mi zatim pokvete 16, nektere dvema stvoly. Tak hlavne, ze jsem se uz prehoupla pres 50% uspesnost grinning smiley a uz ted vim, jak to zlepsit pro pristi rok - co nejvic slunicka, doma jim to nestaci, takze pujdou na letni byt..

     
  • Autor: Reklama

    Re: Amarylis - hvězdník

     
     
  • Autor: bosk
    Status: expert

    Re: Amarylis - hvězdník

    Datum: 29.01.2024 09:13
     

    Hezký květ,to máš hezkou sbírku. thumbs down

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Amarylis - hvězdník

    Datum: 29.01.2024 09:37
     

    Betas, a co s nima, teď když odkvetou? Některé moje už klátí listy, vypadá to děsně. Ty budu dle mého brzo muset ostříhat. To budeš zalévat jen cibuli? Přijde mi, že mi nevydrží zelené do srpna, kdy se mají dát uskladnit někam, do sucha a tmy.

    Co teď těch 7 měsíců s nima? please smiley

     
  • Autor: Betas
    Status:

    Re: Amarylis - hvězdník

    Datum: 29.01.2024 10:52
     

    Gabco ano, je to velky problem. Neni ted dostatek svetla, listy jsou svetle, tenke a krehke, strasne snadno se lamou, takze je i svazuji. Snazim se jim na parapetu najit co nejvice slunicka, ale mam takove jen dva parapety a sviti tam jen tak do obeda sad smiley

    Musime se uklidnovat, ze den ode dne to bude lepsi, den se prodluzuje a slunce taky snad bude vic svitit. please smiley

    Proste jim zkusit najit zatim co nejvice slunecne misto a rozhodne nestrihat listy, nutne je potrebuji na nabrani sily na pristi rok. Slunce je pro ne to nejlepsi mozne hnojivo. Takze jednu klativou po odkvetu mam tak, ze listy jsou polozene na knihach vedle a vidim, ze postupne sili (je to cibule od mamky, ktera ji po odkvetu dala nekam asi uplne do tmy, protoze listy byly extra dlouhe a vytahle..). Nevim, jestli pak casem bude schopna stat samostatne, ale nove listy uz snad zacnou lezt poradne, tak treba az pak nejake ty nejhorsi ostriham. Nekde jsem cetla, ze aby pristi rok vykvetly, musi mit alespon 6 listu.

     

    Ty nejvetsi zlobidla, co zatim nekvetou a ani loni nekvetly, maji treba jen jeden list, po zmrzlych zasadim vsechny do jednoho velkeho hlineneho kvetinace a dam ven na slunicko. Do zahonu se bojim, mame tu hodne slimaku a i tak to budu testovat, jestli mi tam nepolezou.. nono smiley Ty velke si zkusim dat do truhliku za okno, neco mozna na balkon. Pry by idealne mely mit aspon 6hod slunce denne..

     

    Jinak ja loni mela opacny problem (jak pises zalivat jen cibuli a ze ti listy nevydrzi) - mela jsem az do toho listopadu, kdy jsem davala zazimovat, porad listy uplne svezi, zelene, pevne, a to jsem nezalivala uz od zacatku rijna minimalne. Takze jsem je i s listama dala do krabice (do tmy a zimy), pry si z nich porad stahuji ziviny, dokud uplne neseschnou a nezhnednou..

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Betas (29.01.2024 10:54)
     
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: Amarylis - hvězdník

    Datum: 29.01.2024 11:49
     
    img_20240129_114650.jpg

    Tahle nekvetla, ale je na jižním okně. Taky pak půjde ven. Taky mi nechtěly shodit listy. Dala jsem je do sklepa ustřihlé, příště dám s nimi.

     
  • Autor: Betas
    Status:

    Re: Amarylis - hvězdník

    Datum: 29.01.2024 12:07
     

    Manco, ale listy ma poradne! thumbs down Pristi rok urcite pokvete. A hnojis ji?

     
  • Autor: Betas
    Status:

    Re: Amarylis - hvězdník

    Datum: 29.01.2024 12:23
     

    A jeste mam jeden novy tip, ktery letos zkousim a zda se, ze funguje! thumbs down

    1) Po odzimovani postavit kvetinac na teplo, treba primo na radiator, nebo ty klicici podlozky treba. My mame podlahove topeni, takze je mam na zemi smiling smiley Je to tropicka rostlina, ma rada teplo a rychleji ji to nastartuje.

    2) NEZALIVAT! A cekat! smiling smiley A cekat! grinning smiley Kdyz se totiz zaleje, zacne obdobi hojnosti a ona se uz prestane snazit prezit - kvet - semena - zachovani rodu.. a vyhodi hlavne listy, coz my nechceme. To je to same jako u kaktusu treba. Hned mi manzel taky hlasil, ze je pod odzimovani v zadnem pripade nezaliva, teprve az nasadi kvety.. Idealne by prave mela nejdriv nasadit puky a az pak listy, to by pomohlo i s tim, aby nebyly tak vycaple nedostatkem svetla, cim dele zacnou rust, tim lepe. Ja jsem si vzdycky rikala, jak je vlastne mozne, ze v krame ty amarylky maji jen ty puky a az pak zacinaji listy. Nebo treba ty voskovane! Jenom kvet a pak dlouho dlouho nic. Cibule ma veskerou vlahu a ziviny na to, aby vykvetla uz v sobe, nic jineho nepotrebuje. Takze ja uz je mam mesic nezalite a cekam idealne na druhe puky a az pak postupne zacnu pomalu zalivat. Vlastne je mam taky temer ve tme, dokud se nic nedeje, nebo jen malo, svetlo nepotrebuji. A na ten parapet a slunicko je davam az se to vic rozjede, musim setrit tim mistem. 26 jich tam rozhodne nenarvu grinning smiley

     

    3) a jeste posledni muj soukromy tip - stvoly si rezu do vazy. Nevysiluji uz dale cibuli, muzu s nima libovolne manipulovat mimo slunicko, kde dele vydrzi a nekdo psal, ze rezane dokonce i vydrzi dele kvest, to uplne overene nemam.. Spodek stvolu zalepit izolepou, aby se neroztrepoval.. flower smiley

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Amarylis - hvězdník

    Datum: 29.01.2024 12:36
     

    Betas, máš je parádní. Neumím to s nimi, kdysi v pradávnu jsem zkoušela. Přiznám, že mi vadily ty listy. Pak jsem po 89 dala přednost orchidejím. Fandím Vám, ať rostou. thumbs down

    Co píšeš o zalévání, to platí i pro čemeřice. Známý mi zrovna nedávnoo vypravoval, jak pečuje, zalévá přes léto apod., pochopitelně mu orientálky nekvetou. Proč by se snažily připravovat na květy, nic jim nechybí. Takže to platí asi u hodně kytiček. Nechat je strádat, aby se snažily připravit na květy a tím další potomstvo. Matka příroda je chytrá, zapomněli jsme poslouchat. winking smiley

     
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: Amarylis - hvězdník

    Datum: 29.01.2024 15:23
     



    Betas napsal(a):

    Manco, ale listy ma poradne! thumbs down Pristi rok urcite pokvete. A hnojis ji?

    Nehnojím. Je kupovaná/sázená loni, má z čeho žít. I když možná při hnojení orchidejí a fialek se k ní něco dostalo. Než jsem dala do sklepa, vyrazilo poupě, takže zůstala na místě, zalila jsem a přesně jak píšeš. Přece nebude plýtvat energii na květ, když má dost na listy. To období klidu tam úplně nebylo.

    Tetě jednou odkvetl ve sklepě. Přišla až bylo po parádě. Takže na kvetení nepotřebuje opravdu nic.

     
  • Status: expert

    Re: Amarylis - hvězdník

    Datum: 29.01.2024 15:45
     

    Hlavní problém je s fází než můžou ven a už mají listy.Bývají vyčouhlé, lámou se. Když kvetou, je to nádhera.

     
  • Autor: Betas
    Status:

    Re: Amarylis - hvězdník

    Datum: 29.01.2024 16:11
     

    No presne! Uz kolikrat jsem videla, jak nekdo na cibule zapomnel a az po nekolika mesicich nekde v rohu tmave garaze nasel ruzne pokrouceny zluty kvetni stvol. A to vsechno me vedlo k tomu s touto teorii vice nez souhlasit smiling smiley

     

    A taky jsem videla jedno video, kde si pani objednala velike cibule a pak na ne zapomnela v krabici, myslela si, ze tam ma neco jineho. Kdyz krabici nasla, zdesila se, vsude uz doouhe ruzne zakroucene zlute kvetni stvoly (byly to cibule v derovanem pytliku, jako se prodavaji jine cibuloviny), treba i dva stvoly na jedne cibuli. Opatrne zasadila, jednu omylem i zlomila, jak to bylo krehke a neslo vystrihat z toho pytliku. Jenom par dni to trvalo, nez zezelenaly a dokonce se uplne dokonale srovnaly, narovnaly a vykvetly. Ale v te prvni fazi je mela pod LED svetlem, az kdyz byly kolme, dala si je na parapet.

     

     



    Manca napsal(a):



    Betas napsal(a):

    Manco, ale listy ma poradne! thumbs down Pristi rok urcite pokvete. A hnojis ji?

    Nehnojím. Je kupovaná/sázená loni, má z čeho žít. I když možná při hnojení orchidejí a fialek se k ní něco dostalo. Než jsem dala do sklepa, vyrazilo poupě, takže zůstala na místě, zalila jsem a přesně jak píšeš. Přece nebude plýtvat energii na květ, když má dost na listy. To období klidu tam úplně nebylo.

    Tetě jednou odkvetl ve sklepě. Přišla až bylo po parádě. Takže na kvetení nepotřebuje opravdu nic.

     
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: Amarylis - hvězdník

    Datum: 05.02.2024 08:30
     
    img_20240205_082846.jpg

    Koupila jsem si v Lidlu bílý, takže mám třetí červený.

     
  • Status: expert

    Re: Amarylis - hvězdník

    Datum: 05.02.2024 09:11
     

    Mančo,ještě by mohl být růžový.Ale aspoň pokvete.

     
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: Amarylis - hvězdník

    Datum: 05.02.2024 09:47
     

    Regi, fotka je trochu zavádějící, taky mě to napadlo, když jsem ji viděla. Taky ještě může mít nějakou kresbu nebo co já vím. Aspoň pokvete, moje domácí zatím nic.

     
  • Autor: Betas
    Status:

    Re: Amarylis - hvězdník

    Datum: 05.02.2024 14:15
     

    Taky bych rekla, ze bude ruzovy thumbs down

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Pokojové květiny (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.