čtvrtek 25. dubna, 04:13 Svátek má Marek
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Pokojové květiny
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Pokojové květiny
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
 
 
Autor: Mona
Status: expert
Výsledné hodnocení: 5

Amarylis - hvězdník

Datum: 11.04.2008 14:29
 
amarylis.jpg

My ještě nemáme diskuzi o amarylkách?? eye popping smiley eye popping smiley

 

Tak tedy toto je můj. Loni mi poprvé vykvetl a letos hodil dvě poupata. Jsem zvědavá, až obě vykvetou. grinning smiley Jo a mám od něj spoustu miminek.



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 6 z 21
  • Status: expert

    Re: Amarylis - hvězdník

    Datum: 05.06.2021 21:53
     

    Spike, ten je parádní. thumbs down love smiley Ať se mu daří.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Amarylis - hvězdník

     
     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Amarylis - hvězdník

    Datum: 05.06.2021 22:03
     

    Krásný, ať se mu daří thumbs down

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Amarylis - hvězdník

    Datum: 19.06.2021 14:36
     
    202456612_10217045370640650_663836169113233228_n.jpg

    Moc velkou výdrž ten květ nemá (a kdo by se divil v těchto vedrech). První květenství je už odstřižené, teď rozkvetlo druhé a je vidět další poupě. Po prvním tam vyrazily pěkné listy, druhému rostou listy zároveň s květem. Brzy bude tedy po parádě, zůstanou jen zelené listy. Dám ho potom ven, ať si užije čerstvého vzduchu.

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Amarylis - hvězdník

    Datum: 19.06.2021 15:51
     

    To je Věrko Amarylis? Vidím prvně takový květ. eye popping smiley

     
  • Autor: ola
    Status: začátečník

    Re: Amarylis - hvězdník

    Datum: 12.07.2021 11:33
     

    thumbs down

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Amarylis - hvězdník

    Datum: 02.12.2021 20:25
     



    gabca napsal(a):

    To je Věrko Amarylis? Vidím prvně takový květ. eye popping smiley

    Gabčo, není to amarylis, ale haemanthus (krvokvět), který patří mezi amarylkovité.

     
  • Autor: Betas
    Status:

    Re: Amarylis - hvězdník

    Datum: 13.12.2021 15:38
     

    Holky, dari se vam letite cibule primet k tomu, aby kvetly na Vanoce?? grinning smiley Mne ani nahodou, letos to vidim asi az na Velikonoce nono smiley

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Amarylis - hvězdník

    Datum: 13.12.2021 16:01
     

    Betas, tvoje cibule vědí, co je správně thumbs down love smiley . Já koupila cibule, které budou kvést (při trošku dobré péči - těšení se je základ, přivolávání jara) tak kolem velikonoc, není to vánoční kytka.

     
  • Autor: Betas
    Status:

    Re: Amarylis - hvězdník

    Datum: 13.12.2021 16:07
     

    Aha, ja myslela, ze jo, kdyz se vsude prodavaji prave pred Vanoci grinning smiley Takze kdyz se chce clovek kochat na Vanoce, musi koupit vzdy novou a kveteni letitych nechat na nich, jak se jim umane, chapu to spravne? smiling smiley
    Nekde na US videu jsem ted videla, ze pry existuji ruzne druhy a pry kvetou presne v tu dobu, ve kterou by kvetly v zemi sveho puvodu... takze cibule z Australie vzdy pokvetou jindy, nez ty z Holandska (at pry se snazis rytmus zmenit sebevic...)

    Nevim, co je na tom pravdy....

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Amarylis - hvězdník

    Datum: 13.12.2021 22:41
     

    Betas ... na cibuloviny je tu spíš Regina a Ivik ... snad se ozve ... kdysi sem chodila i Romi, amarylisi uměla hodně ...za mne, ty uměle nenarychlené - hnojením, přisvícením a nevím čím ještě - kvetou teď... pokud si pamatuju, všechny báby kolkolem, měly úžasně nakvetené za okny na jaře, odkvetlé vystrčily i s květináči ven, některé je zastrkaly někam do záhonů, moje máma je přesunula do prádelny, kde nebylo téměř řádné světlo a přestala se jimi zabývat, s podzimem táta přesadil do nové zeminy, malé cibulky vyhodil, místa zas až tolik není, přesunul na krytou verandu a zjara tak občas trochu cvrkl vody ... vždy všechny kvetly. Neumím to s nimi ... někdy kvetou, jindy jen rostou.

    Ty, které byly koupeny v lídlu jako podarok teď před vánoci mají tak špičkou narašeno ... při správném zasázení a světle a vodě ... vykvetou někdy po vánocích.

     
  • Autor: Betas
    Status:

    Re: Amarylis - hvězdník

    Datum: 14.12.2021 08:23
     

    Dekuji moc, Eli flower smiley

     
  • Status: expert

    Re: Amarylis - hvězdník

    Datum: 14.12.2021 08:58
     

    Betas, nikdy jsem nezkoušela posunout přirozený čas kvetení. Ale určitě to půjde, protože většina těch cibulí je z Holadska. Ale možnostií svícení nebo naopak zatemnění, vytváření umělé zimy mají pěstitelé nespočet narozdíl od domácích podmínek.

    Myslím, že naplánovat přesný čas se dá uměle u většiny cibulovin. Není to ovšem přirozený proces. Souvisí to s délkou dne a střídáním ročního období. Zkusila jsem letos hyacinty. S tmavou ledničkou v práci, s teplotou nastavenou na zeleninu, je to brnkačka.

     
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: Amarylis - hvězdník

    Datum: 14.12.2021 09:23
     

    Já myslím, že záleží, kdy je člověk přestane zalévat a mají pauzu. Mně několikrát kvetl i dvakrát v roce. Pokud se dávají ven, mají režim přirozenější. Já dávám do chladné místnosti a když tam měsíc nejdu, někdy se znovu nastartují. Takže teď mají zrovna oba vegetaci. Přemýšlím, jestli rozdělit dvě cibule, nebo je nechat spolu. Obě už kvetou.

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Amarylis - hvězdník

    Datum: 14.12.2021 20:43
     

    Jako první vyrazily lupena, takže zřejmě nepokvete

     
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: Amarylis - hvězdník

    Datum: 15.12.2021 10:44
     

    Zkoušel jste někdo vysít semena? Nechala jsem letos semeník a jsou to jen takové černé papírky, má to tak vypadat, nebo jsou na nic? Jsou mezi nimi ještě menší, které evidentně neporostou.

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Pokojové květiny (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.