pátek 29. března, 12:33 Svátek má Taťána
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Akvarijní živočichové
Diskutujte! Máte doma kočku, pejska a nebo jiného mazlíčka? Jistě s ním máte spoustu radostí, ale i starostí..
 
 
 
 
Autor: anny
Status:

akvárko-ako zlikvidovať šneky?

Datum: 30.08.2006 13:43
 
V akvárku sa premnožili šneci.Podla knihy som ich identifikovala ako okružáka,plovatku a věžovku.Tá věžovka je vraj prospešná(žije v zemi),ale tí ostatní mi dosť likvidujú rastliny.raz som už aj pristúpila k chemickej likvidácii,zakúpila som nejaký prípravok,ale na 100% nezabral.Už by som ich týmto zposobom nechcela lividovať,lebo by to postihlo i tú vežovku.Niekde som počula o nejakých pastičkách na šneky,ale nikde v obchode som to nevidela.Tak akvaristi,poradíte?
 

Komentáře a názory

 
    Stránky: 123 | další
    Aktuální stránka: 1 z 3
  • Autor: hespa
    Status: expert

    Re: akvárko-ako zlikvidovať šneky?

    Datum: 30.08.2006 13:55
     

    Anny, neber tuhle radu jako konečnou. Možná,že jsem to nedělala dobře ale, když jsme měli ještě akvária, tak při čištění jsem vybrala všechny rostlinky a všechno, rostliny i stěny jsem umyla octovou vodou 1:1. Šneci  se mi tam tenkrát dostali s nějakou rostlinou. Je fakt, že nikdy jsem se jich pořádně nezbavila,ale jak jsem pak viděla nějakýho novýho mrňouse, tak jsem ho vylovila. Mám pocit, že existuje i nějaká ryvka, která je žere.  Počkej , až se objeví Monin muž, ten tomu rozumí.

     
  • Autor: Reklama

    Re: akvárko-ako zlikvidovať šneky?

     
     
  • Autor: anny
    Status:

    Re: akvárko-ako zlikvidovať šneky?

    Datum: 30.08.2006 13:59
     
    Hespo,momentálne som presne v tom štádiu,ktoré popisuješ.Pred dvoma týždńami som ho kompletně vyčistila,vybrala dno i rastliny.Už som si myslela,že to bude dobré ale potvory objavujú sa znovu!
     
  • Autor: hespa
    Status: expert

    Re: akvárko-ako zlikvidovať šneky?

    Datum: 30.08.2006 14:15
     
    Tak to nevím. Počkej, odborníci určitě poradí.
     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: akvárko-ako zlikvidovať šneky?

    Datum: 30.08.2006 14:20
     
    anny,pokud se chceš zbavit šneků,můžeš je mechanicky odstraňovat,nebo si pořídit ryby které je udrží v normálu,a nebo třetí možnost,celé akvárko vybrat,písek vypařit,nádrž vydezinfikovat,ale pozor na rostlinky,z nich se nakladená vajíčka těžko dostávají,a většinou nějaké stejně přežije.......asi nejlepší je občas je vysbírat.Petr od Mony.
     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: akvárko-ako zlikvidovať šneky?

    Datum: 30.08.2006 14:24
     
    anny...napiš ještě, které ryby tam máš. Petr říkal, že má nějaké ryby, které ty šneky žerou, ale ty zase nemůžeš mít v akvárku, kde máš třeba tetry (páč by je ty ryby sežraly taky). Takže podle druhu ryb, které tam máš.
     
  • Autor: hespa
    Status: expert

    Re: akvárko-ako zlikvidovať šneky?

    Datum: 30.08.2006 14:25
     
    Jen tak pro zajímavost,které rybky je žerou? Nejsou to Rájovci?
     
  • Autor: anny
    Status:

    Re: akvárko-ako zlikvidovať šneky?

    Datum: 30.08.2006 14:25
     
    A aké rybičky by ich udržali v normálu?Já mám v akvárku len gupky,neonky,mečovky a platy.Mohli by ty likvidátory šneků žiť s nimi?
     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: akvárko-ako zlikvidovať šneky?

    Datum: 30.08.2006 14:37
     
    hespo ano rájovci,ale jsou to potvory samozřejmě že nebudo dělat nic zdarma,občas to odnese nějaká ta ploutev ostatních obyvatel.Potom mě ještě anny napadá nějaký druh menších cichlidek,např Pseudocrenilabrus multicolor,nebo něco podobného.P
     
  • Autor: hespa
    Status: expert

    Re: akvárko-ako zlikvidovať šneky?

    Datum: 30.08.2006 14:41
     
    Jojo,jsou to rváči.vzlášť ,když se sejdou 2 samečci. Cichlidy,jsou klidnější.
     
  • Autor: anny
    Status:

    Re: akvárko-ako zlikvidovať šneky?

    Datum: 30.08.2006 15:12
     

    Tie cichlidy,nie sú to moc náročné rybky?Moje živorodky sú také nenáročné,všetko vydržia,aj víkendový půst.

     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: akvárko-ako zlikvidovať šneky?

    Datum: 30.08.2006 15:13
     
    Já vám ho sem zas naženu...až dodělá tu ,,králíkovnu´´.grinning smiley
     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: akvárko-ako zlikvidovať šneky?

    Datum: 31.08.2006 08:46
     

    hespo...Petr říkal, že u cichlid je to stejný, jak jsou dva samci u sebe. Občas je pozoruju u něj v akvárkách...to je někdy mazec.

    anny...ten víkendový půst také vydrží. My občas jedeme na víkend pryč, tak vím, že jim to neublíží. Fakt je, že na dýl nikam nemůžem.

     
  • Autor: TWIXI
    Status: nováček

    Re: akvárko-ako zlikvidovať šneky?

    Datum: 29.10.2006 11:01
     

    Rybičky chovám už téměř 20 let. Vždycky jsem měla stejné problémy, vždycky plné akvárko šneků. Před pár roky jsem si koupila velké akvárko ...370 l ......a jelikož máme velmi tvrdou vodu, zkusila jsem to vylepšit vodou dešťovou. Od té doby nemám v akvárku ani  jednoho šneka. I když jsem se o to mnohokrát pokoušela- prostě se jim v měkké vodě nedaří. Dávám pouze dešťovou.

    Jinak šneky spolehlivě požírají rájovci, keříčkovci a čtverzubci. Dá se také šneky nalákat třeba na tabletku rybího žrádla a pak pohodlně sesbírat. Také doporučuji NEPŘEKRMOVAT.

    Hodně úspěchů v boji se šneky winking smiley

     
  • Autor: anny
    Status:

    Re: akvárko-ako zlikvidovať šneky?

    Datum: 29.10.2006 17:55
     

    Twixi,takto musíš mať nejaké fajnové šneky,lebo já mám v akvárku čiste dažďovú vodu a tým mojim plebejcom sa darí aj v nej.Ale zkusím ich nalákať na nejaké žrádielko.

     
Stránky:  123 | další komentáře>>
 
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Akvarijní živočichové (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.