čtvrtek 13. prosince, 02:53 Svátek má Lucie
Není fotka
Vyhledávání

Co se kde šustne

Zajímavé foto

Navigace: Balkonové květiny
hodnocení: 4.10
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Balkonové květiny
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..

Podkategorie:

Autor: Mona
Status: expert

Agapanthus - kalokvět

Datum: 30.08.2006 16:24

Máte ho někdo? Dostala jsem loni já jeden odkopek, máma jeden odkopek. já ho mám tak, jak jsem ho dostala, mámě letos nádherně kvete. Škandál!! Asi mám příliš velký květináč (na jaře ho přesadím do menšího). A máma ho má částečně ve stínu a nefouká jí tam. Mně tu fouká a přes den na něj pere slunce. Tak to jsou asi ty chyby. Máte někdo víc zkušeností s jeho pěstováním?

Komentáře a názory

Aktuální stránka: 1 z 15
  • Autor: Mona

Re: Agapanthus - kalokvět

Datum: 30.08.2006 16:31

Tohle jsem našla na netu:

Kalokvět (Agapanthus)

Kalokvět (Agapanthus Africanus) je charakteristický svým kulovitým květenstvím, které mívá hezké spektrum barev. Má rád průměrně teplé prostředí, osluněné stanoviště, dostatečnou zálivku a také dostatek místa.

BOTANICKÝ NÁZEV:
    Agapanthus Africanus.
    POPIS:
    Kalokvět (Agapanthus Africanus) má stvol, jenž dosahuje výšky až 60 cm, proto potřebuje velký květináč. Agapanthus orientalis je ještě větší a vyžaduje tedy místa ještě více. Kulovité květenství této rostliny má v průměru asi 8 až 20 cm a je složeno z nálevkovitých květů. Kvete v letních měsících. V zimě ji raději umisťujte do chladné místnosti, nikdy však ne do mrazu, abyste zajistili, že rostlina pokvete i následující rok. Aby Kalokvět lépe kvetl, nepřesazujte ho často. Lépe kvete totiž jen pokud má substrát v květináči dobře vyplněný kořeny.
    ČELEĎ:
    Alliaceae, česnekovité.
    PŮVOD:
    Jižní Afrika.
    TEPLOTA:
    Kalokvět (Agapanthus Africanus) rád pobývá v průměrně teplém prostředí. V zimě ho pro zajištění kvetení udržujte v chladnu, asi kolem 5 až 12°C.
    OSVĚTLENÍ:
    Kalokvět (Agapanthus Africanus) má rád to nejlépe osluněné stanoviště. Nestavte ho však na přímý sluneční žár.
    ZALÉVÁNÍ:
    Kalokvět (Agapanthus Africanus) potřebuje v období růstu udržovat substrát stále vlhký. V zimě však zálivku omezte.
    VLHKOST VZDUCHU:
    Kalokvět (Agapanthus Africanus) nemá zvláštní požadavek na vlhkost vzduchu, jeho rosení proto není nutné.
    PŘESAZOVÁNÍ:
    Kalokvět (Agapanthus Africanus) přesazujeme až při potřebě dělení, jinak přesazování nepotřebuje.
    ROZMNOŽOVÁNÍ:
    Kalokvět (Agapanthus Africanus) rozmnožujeme vždy každým 4. až 5. rokem zjara, a to při dělení.
    ŠKŮDCI, CHOROBY:
    Kalokvět (Agapanthus Africanus) bývá škůdci a chorobami napadán jen velmi vzácně.

• Autor: Reklama

Datum: 30.08.2006 16:32

kalokvet_2.jpg
    a ještě foto

• Autor: hespa

Datum: 30.08.2006 16:57

Moni,tak jsem taky projela googl. To je pěkná kytička. Tak ať se ti podaří ji dobře přezimovat a pak se pochlubíš. Už se těším.

Datum: 30.08.2006 17:46

hespo...což o to...už mi jednou přezimovala. Ale nekvete. A mámě jo.confused smiley Tak snad příští rok.

• Autor: TWIXI
    Status: nováček

Datum: 29.10.2006 10:15

Také jsem letos zakoupila kousek hlízy v marketu. Nasadila a vyrostla mi rostlinka tak 15 cm vysoká a asi  s  osmi listy. Taková zámora.....natož aby kveta.....tak snad příští rok.

• Autor: evelina

Datum: 29.10.2006 13:09

Ja som si tiez kupila toho roku kalkvet a vyrastol mi "calla" , bola som sice sklamana, ale aj ona pekne kvitla tak ma aspon to potesilo.

Datum: 16.02.2007 15:57

Mám ho už teď přesadit? Nebo ho nepřesazujete každý rok?

Datum: 21.02.2007 18:42

larvy2.jpg
    Další fotografie:

Chtěla jsem ho přesadit do menšího květináče, aby ho rychleji vyplnil a začal kvést. Do menšího se mi stejně nevešel, takže jsem to dělala zbytečně. ALE!!! Našla jsem v hlíně tyto larvy, nejspíš ten zmetek lalokonosec. angry smiley

• Autor: tannna
    Status: nováček

Datum: 07.04.2007 20:04

hezký

• Autor: Keria

Datum: 08.04.2007 10:56

Uf..aj ja sa chystam na presadzanie, ten moj to uz naozaj potrebuje..a tiez sa desim, ze tam budu mozno tie potvory, lebo ich mavam na terase tiez...Ale poslednu dobu som davala "preventivne" do kvetinacov vzdy trochu granul basudinu ( preventivne) - ale teraz je uz nieco s inym nazvom) - asi to aj pomaha..

Este o kvetinacoch, agapant dokaze kvetinac rozthnut - to prave robi ten moj, dole je zvacsujuca sa prasklina - aj preto ho idem presadit...

Datum: 08.04.2007 12:48

Keria...dík za info o granulích...musím se podívat po netu, co bych preventivně použila.

Takže přesazovat, až je květináč plný. Tak to ten můj zdaleka není.eye rolling smiley

• Autor: Keria

Datum: 08.04.2007 14:08

p4080003.jpg

Mono...skus pozriet Diazol, nie som si uz uplne ista, ale mari sa mi, ze mi v obchode ponukli namiesto tekuteho Basudinu tekuty Diazol, ze je tam ta ista latka...a mozno, ze je taky isty aj granulat...

Ak nemas crepnik plny agapantu, naozaj nepresadzaj, len odstran vrchnu vrstvu pokial mozes a dopln novym substratom, ja od vlani pridavam ku vsetkym balkonovkam aj trochu granulovaneho hnojiva..hihi...zase si zjednodusujem hnojenie...( ta prasklina crepnika je dole vidiet)

Datum: 08.04.2007 18:08

Kerie...díky, poptám se. Máš teda krásného obra. Ten můj je ještě mimi.grinning smiley

• Autor: Ivanka3
    Status:

Datum: 17.03.2008 21:31

Ahojky tak tady čtu o kalokvětu a musím přispět radou.Mám asi 4roky a kvetl mi až zaplnil kořeny květináč.Tedy naběhne na květ až takzvaně přetíká z květníku.Přezimuji jako muškáty a ostatní květiny,a v létě zalívám a hnojím kristalonem.A ten lalokonosec-toho mám plný zuby dacan řádí mi pěkně, loni v hlízách begonií a v létě navštěvoval v noci muškáty.Letos se musím na něho vyzbrojit! eye rolling smiley

Podobné příspěvky
Diskuze: Sukulenty co to je, poradte  

Kdysi přivezl muž z burzy takové mrňousky. Dnes už jsou celkem narostlé. Jedná se o: Euphobia aphylla, Senecio artuculatis, Aeonium lindley ,Sedum mor

Autor: Mona - 17.12.2006 13:56
Rubrika: Pokojové květiny - Komentářů: 1060

Dobrý den, koupila jsem tuhle kytku s tím, že se jedná o trvalku, která může být v létě venku a na podzim ji mám prý dát domů. S tím, že může být celý

Autor: situma - 30.04.2007 09:48
Rubrika: Dotazy a rady - Komentářů: 251

Galerie: Když vychází slunce Zítra bude foukat ... a přijď zítra zas
  Když vychází slunce
Autor: Otazka - 04.06.2007 07:44
Rubrika: Co se jinam nehodí - Komentářů: 5
Zítra bude foukat
Autor: drahus - 08.07.2007 21:49
Rubrika: Co se jinam nehodí - Komentářů: 5
... a přijď zítra zas
Autor: Otazka - 25.05.2011 22:23
Rubrika: Fotografování - Komentářů: 14
Adresář: http://www.koureni.biz/   

Metody odvykání kouření, proč nekouřit, jak si znovu nezapálit, závislost na nikotinu, test závislosti, abstinenční příznaky.

Autor: koureni - 15.10.2008 13:21
Rubrika: Co se jinam nehodí - Komentářů: 0

Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace

Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu

Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.

Doporučujeme: Nutriforum.cz - Diskuzní fórum pro každého, komu záleží na tom, co jí.

RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Balkonové květiny (Diskuze)

Přidej na Seznam    

(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda

Tento server používá software Phorum.