čtvrtek 28. března, 12:41 Svátek má Soňa
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Sport
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Záliby a volný čas > Sport
Diskutujte! Diskutujte a sdílejte své názory, fotografie a zkušenosti!
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Libi
Status:
Výsledné hodnocení: 5
Klikni pro filtrování

Adrenalinové sporty

Datum: 17.01.2007 21:31
 
Když už se sport objevil i na chatu, tak ať je i v diskuzi grinning smiley grinning smiley . Máte někdo nějaký adrenalinový zážitek? Vyzkoušel jste někdo třeba bungee jumping nebo něco podobného? Lákalo by Vás to?
 

Komentáře a názory

 
    Stránky: 123 | další
    Aktuální stránka: 1 z 3
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Adrenalinové sporty

    Datum: 18.01.2007 08:08
     
    Tak já osobně(krom lezení po skalách a v jeskyních v mládí ) zkušenost nemám.  Můj bratr létá na padáku, sjíždí divokou vodu, leze po skalách a jezdí na kole z těch prudkých kopců, nevím, jak se tomu říká.winking smiley
     
  • Autor: Reklama

    Re: Adrenalinové sporty

     
     
  • Autor: Libi
    Status:

    Re: Adrenalinové sporty

    Datum: 18.01.2007 14:34
     
    tar.jpg
    Další fotografie:

    To máš teda bráchu odvážného thumbs down . Jak je na tom s úrazy? grinning smiley grinning smiley . Já si se sportem moc nerozumím (stačí mi jít kolem postele a mám přeražený prst během chvilky grinning smiley grinning smiley ), z lyžařského výcviku jsem se vrátila se zlomeným prstem u ruky, a tak bych mohla pokračovat stále dál. Co mě ale lákalo vloni na dovolené, bylo lanové centrum Tarzania v Nízkých Tatrách. Vypadalo to na to, že mám strach z výšek opravdu pěkně. Navíc to mezi stromy nebylo v takové výšce jako např v lanovém centru v Tatralandii. Letos v květnu mám v plánu vyrazit s těmi staršími dětmi do Prahy do lanového centra Proud a potom jet s nimi v rámci programu na raftech Prahou. Já budu dělat v lanovém centru samozřejmě pouze dozor grinning smiley grinning smiley , do raftů, ale asi s nimi sednu grinning smiley

    [www.lanovecentrum.cz]

     

    Pár fotek z Tarzanie

     
  • Autor: Libi
    Status:

    Re: Adrenalinové sporty

    Datum: 18.01.2007 14:40
     
    slovensko 2005 201.jpg
    Další fotografie:
    a tyto dvě fotky už jsou z lanového centra u aquaparku Tatralandia - už to na mě nepůsobilo  tak "útulně" jako v tom lese grinning smiley
     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Adrenalinové sporty

    Datum: 18.01.2007 14:54
     

    Ta lanová centra vypadají zajímavě. Ale jsem na tom podobně s těma výškama. Dodnes nevím, kdy se to u mne projevilo, protože skutečně jsem kdysi s bráchou po těch skalách lezla.

    Brácha měl úraz snad jen jeden, kdy spadl do nějaké šachty v jeskyni a zlomil si nohu v kyčli.

     
  • Autor: Libi
    Status:

    Re: Adrenalinové sporty

    Datum: 21.01.2007 11:08
     

    několik odkazů na adrenalinové sporty - víte co je to např. zorbing ?

     

    [www.allegria.cz

    [www.zorb.cz]

    [www.uzijsito.cz]

     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Adrenalinové sporty

    Datum: 21.01.2007 11:25
     

    Libi...zajímavé odkazy.

    Hele, ty bys to mohla vědět...jak se jmenuje to odvětví cyklistiky, jak sjíždějí prudké kopce?

     
  • Autor: Libi
    Status:

    Re: Adrenalinové sporty

    Datum: 21.01.2007 11:50
     

    tak ty kola nevím - někde jsem slyšela pojem four cross nebo free ride - není to ono confused smiley

    i o neznámých sportech jako např. street luge, slamball, stunt pogo či třeba poweriser se dozvíte na [www.samuraj.cz]

     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Adrenalinové sporty

    Datum: 21.01.2007 12:10
     
    Libi...no nejspíš to první. Zeptám se bráchy.
     
  • Autor: luci
    Status:

    Re: Adrenalinové sporty

    Datum: 05.03.2007 00:29
     
    foto 040.jpg

    Sama jsem se asi před 10 lety nechala zlákat k seskoku padákem (tenkrát to ještě nebyla taková samozřejmost jako dneska) a mám z toho nádhernej zážitek. Už vím co znamená, že člověku tečou endorfiny i ušima. Strašně jsem se bála vyskočit a ten pocit z překonaného strachu byl neuvěřitelnej. Kdo se nebojí, neví o co přichází.

    Lanové centrum mám taky za sebou - docela zajímavý test manželské důvěry. Některé typy překážek se dají totiž přejít jen vzájemnou spoluprací dvou osob. Viz obrázek. Ale výška je to děsná.

    Bohužel dneska už mi jako adrenalin připadá i přeskočit na koni 30 centimetrovou překážku. Nějak dřevnatím.

     
  • Autor: Stano
    Status:

    Re: Adrenalinové sporty

    Datum: 05.03.2007 13:54
     

    To lanové centrum musím někde vyzkoušet. Mám vzdáleně podobnou zkušenost právě s překonáváním lanových překážek ve dvou nebo ve skupině lidí, kdy každý je závislý na každém, a bylo to velmi zvláštní. Když jsme slezli, byla z nás úplně jiná skupina. Bylo to na "Marlboro cupu", adrenalinový víkend, kde se jezdilo na koni, učilo s lasem, lezlo po skalách, jezdilo v jeepu, sjíždělo po laně nad jezerem...

    Jinak jsem lezla po skalách, kdysi i celkem pravidelně, a dvakrát jsem si skočila bungee jumping, jednou z jeřábu na koncertě Tiny Turner a jednou z mostu na Zvíkově, to bylo nádherné. Zážitek je to silný, ale skákat z letadla musí být daleko silnější. A je fakt, že nejneuvěřitelnější je ten zlomek vteřiny, kdy se přehoupnete přes hranici, kdy ještě nepadáte, ale už není návratu. Samotný volný pád je něco šíleného... Jo a taky jsem se spolužáky z VŠ přešla dvakrát po mostním oblouku přes Labe v Ústí n/L. Měla jsem připito (ne moc, ale přece), na sobě spolužákovy rozšlapané obří boty, byla zrovna velká voda... A dostali jsme pokutu eye rolling smiley. Stát nahoře nad rozbouřenou řekou bylo hodně zvláštní. Je to tam dost široký, přešli by i dva lidi vedle sebe, ale je fakt, že kdyby tam člověk dostal závrať, tak kdo ví... Podivná směska pocitů - na jednu stranu úžasná volnost, ptačí perspektiva, překonání sebe sama, a na druhou stranu jsem měla skoro klaustrofobický pocit stísněnosti, protože ve skutečnosti s tím prostorem kolem sebe nemůžete - nesmíte - vůbec počítat. Jediné, s čím počítáte, je asi 80 cm široký chodník bez zábradlí, netuším kolik metrů (10? 15?) nad silnicí, respektive rozvodněnou řekou, ve tmě... Nahoru to jde, ale jak se ten oblouk na druhé straně svažuje, nikdy nevíte, jaké to bude, a když uklouznete...

    Nenadávajte mi prosím, vím, že to bylo špatně. Děkuji... 

     
  • Status:

    Re: Adrenalinové sporty

    Datum: 06.03.2007 08:59
     
    Chystám se na bungee jamping. Z Nuseláku.
     
  • Autor: Vladka
    Status: expert

    Re: Adrenalinové sporty

    Datum: 06.03.2007 09:21
     
    A  kdo tě vysadí přes to vysoké zábradlí?
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Adrenalinové sporty

    Datum: 06.03.2007 09:52
     

    Stano, zírám...Já jsem v tomhle směru naprosto neodvážná, takže takovéto "kousky" mých přátel mi nahánějí hrůzu. Prostě všechno řeším rozumem a tak mě takovéto věci míjejí. Já bych zoufale stála na břehu s mobilem v ruce, připravená volat záchranku sad smiley a pak bych vás strašně seřvala! moody smiley

    Strašně mě to přitahuje, ale vím, že bych to prostě chvilku před tím vzdala -  třeba ten bungee nebo vylézt na vysoký komín a tak smiling smiley. Obdivuju lidi v pořadu Udělám cokoliv, někdy to člověku až bere dech...

     
  • Autor: Stano
    Status:

    Re: Adrenalinové sporty

    Datum: 06.03.2007 14:49
     

    Já jsem Anavi taky moc nepočítala s tím, že skočím, ale - hlavně v případě toho jeřábu, protože ten s Tebou stoupá a postupně tě naplňuje adrenalinem - člověk je tím tak omámený, že skáče napůl v bezvědomí. V případě toho mostu to bylo lepší v tom, že to bylo podruhé, ale horší v tom, že ten adrenalin tolik nefungoval.

    Je to teprve pár let, ale myslím, že bych to dneska už neudělala... Navíc ta potřeba opadla, i když skočit s padákem bych chtěla pořád.

     
Stránky:  123 | další komentáře>>
 
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Sport (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.