čtvrtek 25. dubna, 18:06 Svátek má Marek
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Co se jinam nehodí
hodnocení: 4.60
Aktuální kategorie: help   Vše > Ostatní a volné téma > Co se jinam nehodí
Diskutujte! Je spousta věcí na které tu není chlíveček
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Libi
Status:

Adopce na dálku

Datum: 17.03.2009 21:17
 

Zapojil jste se někdo nebo znáte někoho ze svého okolí? Myslím si, že toto téma už tu někde zmínila SPIKE. Už delší dobu přemýšlím o tom, že bych se také přidala. Jde mi o to, jakou organizaci využít pro zprostředkování, aby penízky došly tam,kam opravdu mají, k těm, co je potřebují a byly využity na to, na co mají winking smiley

 

[www.charita-adopce.cz]

[www.humanisti.cz]

[www.pro-contact.cz]

[www.shp-ukrajina.cz]

 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí123456 | další
    Aktuální stránka: 3 z 6
  • Autor: Libi
    Status:

    Re: Adopce na dálku

    Datum: 24.06.2009 21:14
     

    .. přiznávám se .. přišly mi fotky a já jsem tu u nich brečela jako malá holka ani nevím proč, ale ten její pohled vypovídá asi o všem smiling smiley , Hanule už psala výše . .. u mě se opravdu jednalo o rozhodnutí srdíčka a po těchto aktuálních fotkách jsem si na 200 procent jista, že jsem se rozhodla správně flower smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Adopce na dálku

     
     
  • Autor: sapho
    Status:

    Re: Adopce na dálku

    Datum: 24.06.2009 21:17
     

    LIbi, já to měla s oběma klukama stejně...

     
  • Autor: suee
    Status:

    Re: Adopce na dálku

    Datum: 25.06.2009 08:33
     

    Libi ta tvoje holcicka je love smiley love smiley 

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Adopce na dálku

    Datum: 02.09.2009 11:55
     
    154_ketula%20abio_06-2009_6234886_800x800.jpg
    Další fotografie:

    Mám tu nějaké novější fotky adoptované holčičky z Ugandy. Právě chystám pro ni dárek. Dle doporuční organizace batoh do školy a nějaké vhodné sladkosti a školní potřeby. Věra

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Adopce na dálku

    Datum: 02.09.2009 12:32
     

    Libi.....vidím dobře? Její matka zlatý zub a mobil v ruce?

    Holčička je kouzelná faktthumbs down

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Adopce na dálku

    Datum: 04.09.2009 00:11
     

    Já jsem dnes dokoupila školní potřeby, nějaké sladkosti (ale je to fuška vybrat něco bez čokolády, aby to vydrželo ve vedrech Afriky, najednou se výběr smrsknul na minimum), jednu panenku, sukni, trička (taky najednou výběr nic moc, protože je požadavek, aby sukně byla delší a trička s rukávkem) a sandály a zítra vyrobím balíček a pošlu ho do Brna na organizaci. Oni to tam průběžně dopravují. Věra

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Adopce na dálku

    Datum: 08.09.2009 00:45
     

    Tak konečně jsem balíček dokončila a odnesu ho ráno na poštu. Věra

     
  • Status:

    Re: Adopce na dálku

    Datum: 08.09.2009 17:55
     

    Libi, "máš" krásnou holčičku. love smiley love smiley love smiley

    Spike, určitě to udělá radost. Pro nás je tu škola samozřejmostí (a nejen škola sad smiley) a člověk vůbec netuší, jak to nejen v Africe, ale i jinde mají težký...

    Jste všechny skvělé, že takto děti podporujete. thumbs down

    Já se přiznám, že mít penízků nazbyt, tak bych do toho taky šla. Ale v momentální situaci to je celkem nereálný a bylo by dost hloupý adoptovat a po roce zjistit, že to člověk "neutáhne" a adopci rušit.

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Adopce na dálku

    Datum: 08.09.2009 19:12
     

    Nath, tak to určitě je lepší počkat. Ono to zklamání dítěte by bylo asi drsné. Můj manžel na to má sice trochu jiný názor než já, ale celkem nic nenamítá. On si myslí, že se tyhle národy přemnožují a že je blbost je ještě podporovat. Já si zase myslím, že takhle se vytvoří u nich jiný vztah k bělochům a snad je to posune kupředu v celkovém nazírání na svět a vztahy mezi lidmi, národy i rasami. Ony ty globální vztahy se skládají z malých nitek přátelství, která vzniknou možná právě takhle. Třebas jsem naivní, ale mě těch 5000 za rok moc nebolí, snadno bych je utratila za hlouposti. A tam je to roční vzdělávání pro jednoho človíčka. A navíc to i ukazuje určité morální hodnoty pro moje děti nebo spíš vnoučata, která žijí v dostatku. Tohle jim umožní poznat, že jejich samozřejmý životní standard je z jiného úhlu pohledu naprosto nedosažitelný přepych. Věra

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Adopce na dálku

    Datum: 08.09.2009 19:30
     

    Věro, co dodat thumbs down

     
  • Status:

    Re: Adopce na dálku

    Datum: 08.09.2009 20:11
     

    Věrko, moc krásně napsaný. Fandím vám. flower smiley

     
  • Autor: drnda
    Status:

    Re: Adopce na dálku

    Datum: 09.09.2009 08:51
     


    SPIKE napsal(a):

    Bohužel tyhle děti mají už tak "dospělý" pohled, protože mají v životě tolik zlého za sebou, víc než mnohý Středoevropan za celý život.

    sad smiley sad smiley

     
  • Autor: Neregistrovaný uživatel:
    mlckyj

    Re: Adopce na dálku

    Datum: 11.09.2009 02:32
     

    Zdravím Vás,

    znám organizaci Bwindi Orphans velmi dobře, mohu vřele doporučit :-)

    osobně odbavuji tyto humanitární balíčky přímo do Ugandy. Kateřinu - zakladatelku organizace znám osobně a již dlouhá léta průvodcuje v Africe, proto tato humanitární činnost vznikla :-)

    Pokud máte nějaké dotazy, pošlete mi to na e-mail

    krásný den přeje Jirka

     
  • Autor: Libi
    Status:

    Re: Adopce na dálku

    Datum: 12.12.2009 11:25
     
    2669ba123e931298.jpg
    Další fotografie:

    u sdružení pro - contact, odkud mám adoptovanou holčičku já, jsou dárky pro děti (kromě dopisu, samolepek, pohledů a tak) zrušeny - protože nedostávaly všechny děti, a samosebou to bylo těm ostatním líto, tak to řeší jinou formou - vybírají speciálně před odletem peníze na hmotné dárky - s tím, že dopředu upozorňují, že budou použity nejenom pro to "vaše děcko", ale peníze budou sečteny a vyděleny počtem všech adoptovaných dětí - kupují se až potom na místě dle rozpočítané částky všechny stejné - i kdyby se mělo jednat třeba jen o propisku - ale dostane opravdu každé dítě winking smiley

     

    ...připojuju aktuální fota, ale přijdou mi uměle naaranžovaná, kdyby ji vyfotili někde v běžném oblečení, klidně i ušmudlaném, jak si někde hraje či dělá cokoliv jiného (nebo s nějakým pozadím - příroda, domky), byla bych radší - tohle pózování, je mi proti srsti thumbs up

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Adopce na dálku

    Datum: 26.12.2009 16:58
     

    Libi, ona je fakt nádherná!!! Adoptovala bych ji nejradši takhle komplet! love smiley love smiley love smiley love smiley love smiley love smiley love smiley love smiley love smiley

     

    P.S. A s těmi fotkami souhlas. Vypadá tam chudák, že ji to vůbec nebavilo sad smiley

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Anavi (26.12.2009 16:58)
     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Co se jinam nehodí (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.