čtvrtek 18. dubna, 12:37 Svátek má Valérie
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Co se jinam nehodí
hodnocení: 4.60
Aktuální kategorie: help   Vše > Ostatní a volné téma > Co se jinam nehodí
Diskutujte! Je spousta věcí na které tu není chlíveček
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Libi
Status:

Adopce na dálku

Datum: 17.03.2009 21:17
 

Zapojil jste se někdo nebo znáte někoho ze svého okolí? Myslím si, že toto téma už tu někde zmínila SPIKE. Už delší dobu přemýšlím o tom, že bych se také přidala. Jde mi o to, jakou organizaci využít pro zprostředkování, aby penízky došly tam,kam opravdu mají, k těm, co je potřebují a byly využity na to, na co mají winking smiley

 

[www.charita-adopce.cz]

[www.humanisti.cz]

[www.pro-contact.cz]

[www.shp-ukrajina.cz]

 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí123456 | další
    Aktuální stránka: 2 z 6
  • Autor: anny
    Status:

    Re: Adopce na dálku

    Datum: 20.03.2009 22:36
     

    Sapfo a neláka ťa prilepšiť trošku svojmu chránencovi? To aj malé darčeky vyvolávajú nevraživosť?

    Takže adoptované deti vedia ,že píšu osobe,ktorá konkrétne im pomáha?

     
  • Autor: Reklama

    Re: Adopce na dálku

     
     
  • Autor: sapho
    Status:

    Re: Adopce na dálku

    Datum: 21.03.2009 12:08
     

    Ahoj Anny,

    to víš, že mě to napadlo flower smiley, ale dodržela jsem doporučení...Dopisy se posílají na jednu adresu, kde je roztřídí a předají dál, až se dostanou k dětem...

    Dárek, ale vždy dostal a dostaly ho i další děti, tak alespoň něco ...V dopise jsem posílala obrázky z Prahy a Čech a taky např.fotky motorek, rád je maloval nebo samolepky...

    Dítě píše přímo tomu, kdo ho adoptoval, ale odesílá se to hromadně do centra v Česku, kde to rozdělí do obálek a pošlou.Je to úspora financí a větší jistota, že dopisy dojdou.

     
  • Autor: Libi
    Status:

    Re: Adopce na dálku

    Datum: 23.03.2009 21:37
     
    adopce.jpg

    tak já jsem se už rozhodla a doufám, že to třeba taky ještě někoho z vás inspiruje winking smiley , adoptovala jsem si holčičku od [pro-contact.cz] (je teda potřeba ještě vyřídit nějaké ty papíry, ale už "je moje" a couvnout od toho nehodlám), sice píší, že je lepší podpořit děti starší, aby měli možnost školu dokončit, pokud už byli adoptovaní a adoptivní rodiče přestali přispívat nebo i proto, když ještě jako starší nenastoupily do školy, aby se tak, co nejdříve stalo, jak jsem si ale prohlížela fotografie dětí k adopci, tak tato dívenka mě dostala svým kukučem hned na první pohled flower smiley , jmenuje se Maimouna Conde a je opravdu maličká, narodila se 4.6.2005 (aspoň bude moci z mého pohledu nastoupit do školičky hned odmalička a nebude muset nic dohánět, na dopisy psané od ní si asi pěkných pár let počkám, ale obrázek snad nějaký od ní dostanu, problém bude trošku v tom, že dopisy se píší ve francouzštině, ale to by bylo u mě i s angličtinou a v němčině se nepíše snad nikam winking smiley )

    ... zatím o ní vím toto: bydliště: Kissidougou, situace v rodině: Rodina je ve velmi těžké situaci. O děti se stará pouze matka, otec s rodinou nežije, navštěvuje ji tak dvakrát ročně. Matka je švadlena a její příjmy nepostačují na zajištění nezbytných životních potřeb. Sourozenci: 2 bratři a 2 sestry

     

    a ještě její fotečka, kterou mě dostala flower smiley

     

     
  • Autor: anny
    Status:

    Re: Adopce na dálku

    Datum: 23.03.2009 22:11
     

    Libi,to sa ti vobec nedivím. Ten kukuč! thumbs down

     
  • Autor: skrblice
    Status: expert

    Re: Adopce na dálku

    Datum: 23.03.2009 22:45
     

    Libi, jsi mě nakazila.... už brouzdám po netu a dávám dohromady informace. Bych je nejraději sponzorovala všechny, ale to bych musela prodat starýho i s barákem a já se odstěhovat do zemljanky...... když vidím, jak se tady všude dokola mrhá jídlem, jak překypují kontejnéry a popelnice různými "delikatesami" ... je mi z toho smutno, když potom vidím tyto obrázky a čtu osudy dětí, které nemají šanci ani na základní potřeby.

     
  • Autor: Libi
    Status:

    Re: Adopce na dálku

    Datum: 23.03.2009 22:56
     

    Skrbli ... dej vědět, jak rozhodování pokračuje flower smiley

     

    ještě sem hodím odkaz, který jsem našla dneska - přehled organizací, ale chybí tam třeba ta, jak uvádí SPIKE [www.vseoadopci.ic.cz]

     
  • Autor: Hanule
    Status: expert

    Re: Adopce na dálku

    Datum: 24.03.2009 11:09
     

    Libi, tak hodně štěstí tvojí holčičce love smiley - rozhodla ses myslím tak, aby si na své přišlo i srdíčko, čili správně. Já se přiznám, že zatím tedy neadoptuji. Uvidím v budoucnu podle ekonomické situace..

     

    Skrbli, mít nějakej, pro takovou krásnou holčičku prodám barák taky a pochopitelně zejména toho starého!! grinning smiley thumbs down

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Hanule (24.03.2009 11:11)
     
  • Autor: suee
    Status:

    Re: Adopce na dálku

    Datum: 24.03.2009 12:02
     

    Libi vybrala jsi si krasnou holcicku, te opravdu neslo odolat...flower smiley budu drzet palce at ti to vsechno klapne a holcicka muze zacit chodit do skoly.

    Tohle tema me taky vzdycky zajimalo ale zatim si netroufam, kvuli penizkum, az budu mit vetsi jistotu tak se nejspis taky pripojim...je to skvela vec jak moci tam kde je potreba!

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Adopce na dálku

    Datum: 23.06.2009 19:32
     

    Po čase se tu zas ozývám. Psala jsem tu, že mám adoptovanou holčičku v Ugandě přes [www.bwo.cz] Nedávno jsem se dočetla právě na jejich webu, že plánují postavit školu, aby se adoptované děti vzdělávaly právě v této škole společně a tak je bylo možné lépe podporovat. Podrobnosti si můžete přečíst právě na stránkách výše uvedených.

     
    Upraveno 3 krát. Naposledy upravil SPIKE (18.02.2015 16:09)
     
  • Autor: Libi
    Status:

    Re: Adopce na dálku

    Datum: 23.06.2009 21:09
     

    já jsem stihla zaplatit několik dní předtím než koordinátorka odletěla zkontrolovat projekt a kontaktovali mě, že pokud si chvátnu, tak stihnu poslat dopis (ve francouzštině eye rolling smiley ) a nějaký ten dárek (posílala jsem samolepky, ale vybrat takové, aby motiv pochopila tříeltá holčička a ještě k tomu v Africe, bylo docela těžké - smajlíci, motorky, pikaču aj. bylo všude plno), na konci května už přiletěla zpátky do Čech a prý do konce června rozpošlou aktuální fotky a obrázky, tak čekám, kdy mi přijde zásilka winking smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Adopce na dálku

    Datum: 23.06.2009 21:53
     

    Libi, tak se pak poděl please smiley , je fakt kouzelná! love smiley

     

    A holky - všechny jste ještě víc stouply v mých očích.. thumbs down POkud to vůbec ještě jde (tak dobré o vás mám mínění flower smiley)

     
  • Autor: Libi
    Status:

    Re: Adopce na dálku

    Datum: 24.06.2009 20:16
     
    maimouma1.jpg
    Další fotografie:

    tak dneska přišly fotečky flower smiley love smiley love smiley , kdybych mě už tenkrát nedostala ta její kukadla, tak tenhle smutný pohled určitě smiling smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Adopce na dálku

    Datum: 24.06.2009 20:25
     

    Ta je tak úžasná, že bych ji nejradši adoptovala i ve skutečnosti love smiley (myslím to vážně - je fakt kouzelná).

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Adopce na dálku

    Datum: 24.06.2009 20:38
     

    Libi, to je tedy nádherná holčička! Bohužel tyhle děti mají už tak "dospělý" pohled, protože mají v životě tolik zlého za sebou, víc než mnohý Středoevropan za celý život. Ale díky tobě bude ten její další život mnohem lepší a lehčí. Věra

     
  • Autor: sapho
    Status:

    Re: Adopce na dálku

    Datum: 24.06.2009 21:03
     

    Libi, ten pohled mě sráží na kolena...co tam má už vše v té hloubce napsáno...Asi se ke svému chlapci z Afriky, podívám ještě po holčičce.Juknu na tu organizaci, odkud ji máš ty flower smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Co se jinam nehodí (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.