sobota 20. dubna, 08:25 Svátek má Marcela
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Pokojové květiny
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Pokojové květiny
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
 
 
Autor: drahus
Status: expert
Výsledné hodnocení: 5

Adenium

Datum: 03.02.2012 08:44
 

Pro pěstitele této krásné květiny winking smiley



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 6 z 13
  • Autor: maguska
    Status:

    Re: Adenium

    Datum: 14.05.2018 10:00
     

    Já používám směs na kaktusy a přidávám kokosovou moučku co mi zbyla

    ze setí semínek adenií! A někdy trochu přidám množárenské zeminy spinning smiley sticking its tongue out !

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil maguska (14.05.2018 10:01)
     
  • Autor: Reklama

    Re: Adenium

     
     
  • Status: expert

    Re: Adenium

    Datum: 14.05.2018 11:20
     

    Já sázím do lehké zeminy nejraději s kokosovým vláknem a trochu písku. Kaktusovou zeminu nepoužívám, mně se neosvědčila. Prostě něco, co ti nedrží vodu, něco lehkého, propustného. Ony malé semenáčky jsou dost náročné na zeminu v souvislosti se zaléváním, světlem, teplem. Starší rostliny toho zvládnou už dost a hlavně ochotně kvetou winking smiley Aspoň u mě to tak funguje. Já menší semenáče z mého dřívějšího blbnutí rozdala, nechala jsem si jenom větší rostliny a už je nerozšiřuji winking smiley

     
  • Status: expert

    Re: Adenium

    Datum: 14.05.2018 13:03
     

    Prošla jsem zásoby zemin, co tu jsou. Asi by se mohla hodit na orchideje. Jednou jsem koupila takovou málo hrubou. Pro orchideje se mi moc neosvědčila. Kokosové vlákno v tom nějaké je. Trochu písku bych mohla přimíchat.Z květináčku už ho strčím do nějaké placatější misky a vysrtrčím ven. Říznu a pak se děj vůle Boží.

     
  • Status: expert

    Re: Adenium

    Datum: 14.05.2018 14:42
     

    Přidej ještě nějaký kvalitní substrát a myslím, že to bude fajn. Jenom substrát pro orchidee nemá dost živin a myslím, že by výživa nebyla o.k. Moc ho nevystrkuj, nespěchej na to, nad zemí už tolik nesílí kořeny winking smiley. Mimo to dělat najednou více změn není nejlepší. Vypadá dobře, tak vydrž až vykvete a potom ho na jaře přesaď a povytáhni. Já bych ho nechala ještě v zemi. A nezalévej po přesazení

     
  • Status: expert

    Re: Adenium

    Datum: 14.05.2018 15:26
     

    Ivik, dík. Takže jsem vlastně bez práce pro letošek. grinning smiley Nechám ho na pokoji a poputuje ven na podmisku. Že by vykvetlo, tolik štěstí na vola nemůže najednou sednout. grinning smiley Několik neobvyklých úspěchů jsem už letos zaznamenala.Začínají kvést přezimované alstromerie, některé přechované begonie nevypadají tak špatně.Vylezly melouny. Dokonce i ze semen, která jsem nechala z loňského posledního. Ten byl. mls smiley Pokvetou i některé nově zasazené růže. A konečně se začíná mít trochu k světu vanilka od Eli. Člověk toho nemá chtít moc najednou.

     
  • Status: expert

    Re: Adenium

    Datum: 14.05.2018 17:15
     

    Jak bez práce nono smileyPřesadit bys mohla, když mu lezou kořeny ven. Jenom bych ho dala do trochu většího kontejnerku, nechala bal tak jak je jenom obsypala lehkým substrátem smíchaným s tou jemnější orchideovou kůrou winking smiley

     
  • Status: expert

    Re: Adenium

    Datum: 14.05.2018 22:47
     

    Ivik, prakticky bez práce. smiling smiley To je taková celkem rutina pro blbce. Horší budou odborné formovací práce, pokud jich dožije. Synátor, když viděl, že se na něj chystám, prohlásil, že to bude asi jeho poslední. Už k němu snad i tak nějak přilnul. Má oba u sebe na okně. Focené má takovou nadějnější tlustší nožku.

     
  • Status: expert

    Re: Adenium

    Datum: 15.05.2018 11:06
     

    Mladé jsou dost choulostivé, jak zestárnou, rostou a kvetou samy. Takže já menší řežu až později. A na zimu se mně osvědčila ta podsadba ze sukulentů. Nehrozí hniloba kvůli přelití. Kdyby byly v teple, tak je to v pohodě. Ale v chladnu je to pohodlnější a sotva se oteplí, obalí se květy. Jsou tam ještě před listy winking smiley

     
  • Autor: maguska
    Status:

    Re: Adenium

    Datum: 17.05.2018 15:17
     
    20180517_140706.jpg
    Další fotografie:

    Tak dnes mi dorazila zásilka Adenií! flower smiley

     
  • Status: expert

    Re: Adenium

    Datum: 17.05.2018 16:44
     

    Odkud to máš? smiling smiley A co s tím budeš dělat, takové množství confused smiley

     
  • Autor: maguska
    Status:

    Re: Adenium

    Datum: 17.05.2018 17:30
     

    Mám to od Davida Chajlazova, náhodou jsem našla v prodeji rostlin adenií na netu!

    Celkem za rozumnou cenu! Byla tam i rostlina gratis Plumerie!

     
  • Autor: maguska
    Status:

    Re: Adenium

    Datum: 23.05.2018 18:19
     
    20180523_133901.jpg
    Další fotografie:

    Rozkvétlo mi adenko koupené v OBI a tohle rozkvete co nevidět!

     
  • Status: expert

    Re: Adenium

    Datum: 23.05.2018 23:23
     

    thumbs down Jsem zvědavá jestli se někdy já dočkám aspoň jednoho květu. eye rolling smiley Konzultované jsme přesadila, dala ven bez podmisky. Že by to třeba mohlo být jak v Africe. Občas déšť, slunce.Jak psala Ivik.Zatím je to tu jak saharská Afrika.

     
  • Status: expert

    Re: Adenium

    Datum: 24.05.2018 20:24
     

    Pokud má listy, musíš sem tam zalévat i sem tam pohnojit winking smiley

     
  • Status: expert

    Re: Adenium

    Datum: 24.05.2018 22:56
     

    Ivik, už jsem je mírně zalila. Hnojivo jsme použila na orchideje. Jak mám z growshopu. O jednom psal prodejce,že se s ním nedá přehnojit, pokud se užívá trochu s rozumem. Abych to neodměřovala na kapky.

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Pokojové květiny (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.