úterý 23. dubna, 16:50 Svátek má Vojtěch
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Pokojové květiny
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Pokojové květiny
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
 
 
Autor: drahus
Status: expert
Výsledné hodnocení: 5

Adenium

Datum: 03.02.2012 08:44
 

Pro pěstitele této krásné květiny winking smiley



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 5 z 13
  • Autor: fittou
    Status: začátečník

    Re: Adenium

    Datum: 12.05.2018 10:05
     

    Dvojka a pětka jsou pětileté rostliny, jednička a dvojka slaví druhé narozeniny, pár z nich kvetlo již loni v létě.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Adenium

     
     
  • Autor: Pinka
    Status: expert

    Re: Adenium

    Datum: 12.05.2018 13:59
     

    fittou paráda, koukám, že je hodně střiháš. Já se pořád bojím, tak mám spíš koštata winking smiley . Ale příští jaro seberu odvahu grinning smiley

     
  • Autor: fittou
    Status: začátečník

    Re: Adenium

    Datum: 12.05.2018 15:06
     

    Ty pětileté rostliny uz skoro nezkracuji, mají jen malé přírůstky. Zkrátil jsem všechny dvouleté co loni nekvetly a taky hlavně kvůli puklici. Zapíchal jsem taky ty tyčky co jste mně poradili a puklice co zbyly na rostlinách se úplně roztekly. Je to vidět na větvičkách jako by byly polité medem.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil fittou (12.05.2018 15:08)
     
  • Autor: maguska
    Status:

    Re: Adenium

    Datum: 12.05.2018 15:15
     

    Pořídila jsem si ty tyčinky co o nich píšete a napichám je k adenkám nemám je moc napadené ale preventivně! Nějak jsem se zabouchla do adenek jen aby s pořízováním to nepřehnala love smiley!

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil maguska (12.05.2018 16:07)
     
  • Autor: fittou
    Status: začátečník

    Re: Adenium

    Datum: 12.05.2018 16:04
     
    fb_img_1526133651011.jpg

    Kdo nechce roky čekat až mu vyroste velká rostlina, tak tady je můžete objednat již v plné parádě

     
  • Autor: fittou
    Status: začátečník

    Re: Adenium

    Datum: 12.05.2018 16:12
     

    Zbylo mně ještě asi třicet semen z vlastních rostlin co jsem před třemi roky sklidil, tak jsem je vysell jen tak na zkoušku jestli klíčí. Loni měla ještě 100% klíčivost.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil fittou (12.05.2018 16:13)
     
  • Autor: maguska
    Status:

    Re: Adenium

    Datum: 12.05.2018 18:20
     
    20180512_163315.jpg
    Další fotografie:

    Tak to je pár adenií co mám!

     
  • Autor: maguska
    Status:

    Re: Adenium

    Datum: 12.05.2018 18:24
     
    20180512_163455.jpg
    Další fotografie:

    Posílám pár na kuk a semenáče trošku povyrostly!

     
  • Autor: fittou
    Status: začátečník

    Re: Adenium

    Datum: 12.05.2018 18:33
     

    To prvni adénko je roubované? Jinak tu drobotinu dej do skleníku, tam rostou jak o závod, nebo aspoň u mě to tak bylo. Jinak kmínky rostlin máš taky pěkné, kvetly už?

     
  • Autor: maguska
    Status:

    Re: Adenium

    Datum: 12.05.2018 18:52
     
    20180512_163247.jpg
    Další fotografie:

    fittou koupila jsem ji u nás v květinářství jako první rostlina s nohou a tuto druhou jsem kouplila ze

    slevou jako odkvetlou! A tak jsem začala pěstovat adenium, mám je všecky už přenesené ve

    skleníku! Pak jsem ještě natrefila na další v tom květinářství z nohama ale ještě nekvetly! Jinak

    mám tři rostliny z Plantica a ty jsou taky roubované, zkracovala jsem je, žluté od Plantica poprvé

    pokvete!

     
    Upraveno 2 krát. Naposledy upravil maguska (12.05.2018 23:39)
     
  • Status: expert

    Re: Adenium

    Datum: 13.05.2018 11:19
     
    wp_20180512_10_02_21_pro.jpg

    U mě pořád ještě kvete toto. Teď je trochu pocuchané, je čerstvě po dešti winking smiley Nakvétají pořád další a další květy. Ani není ještě odstraněný podrost, mám ho přes zimu-přizimuji dost studeně, ak abych nepřelila grinning smiley 

     
  • Autor: fittou
    Status: začátečník

    Re: Adenium

    Datum: 13.05.2018 11:33
     

    Pěknej stromek, asi taky nemá velké přírůstky v koruně, že? Aspoň odpadá práce s tvarováním.

     
  • Status: expert

    Re: Adenium

    Datum: 13.05.2018 23:06
     
    adenium.jpg

    Jak jsem pochopila, stěhujete tyhle poklady asi ven. Po zasychání lístků se rostliny docela vzpamatovaly. Aspoň z mého pohledu eye rolling smiley grinning smiley Zjistila jsem, že mají plné květináčky kořenů, asi by se měly přesadit confused smiley Upozorňuju, že jsem touhle rostlinou zcela nepolíbená ale mám pocit, že na tom není zase tak zle, abych měla pokus vzdát. Do focení se přimotal kocour. Nejdřív jsem zvažovala, že vyfotím znovu a vyženu ho. Ale vlastně je určitým měřítkem pro velikost.

    Tak co s tím teď? Určitě by se měl ten vysoký výhon zkrátit.

     
  • Status: expert

    Re: Adenium

    Datum: 14.05.2018 09:00
     

    Občas nějakou větev říznu, ale už ne systematicky. Klidně teď po odkvětu něco zkrátím. Moc se tomu teď nevěnuji, není čas. Ale to je kytka, která se spíše upečuje k smrti, takže ignorace vyhovuje.

    Regi, klidně uřízni i teď. Když necháš, možná vykvete. Když řízneš, bude tvarovaná o něco dříve. Přes sezónu je mám na sluníčku, ale i na dešti, ale bez podmisky, jsou na to z Afriky zvyklé winking smiley 

     
  • Status: expert

    Re: Adenium

    Datum: 14.05.2018 09:08
     

    Ivik, dík. Říznu. A do čeho přesadit? Co tomu dáváte za zeminu?

    Že bych se dočkala rostlin, které tu fotíte, není reálné. grinning smiley Ale něco by vyrůst mohlo. eye rolling smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Pokojové květiny (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.