sobota 20. dubna, 14:16 Svátek má Marcela
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Pokojové květiny
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Pokojové květiny
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
 
 
Autor: Mona
Status: expert
Výsledné hodnocení: 5

Abutilon - mračňák

Datum: 25.04.2007 09:27
 
Rozsadila jsem mračňáky a teď nevím, kam s nima. Ven asi ještě ne, že? A když pak přijdou ven, tak kam? Do stínu nebo na slunce?
 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí12345 | další
    Aktuální stránka: 4 z 5
  • Autor: hana
    Status: začátečník

    Re: Abutilon - mračňák

    Datum: 24.08.2008 10:40
     
    p1010094.jpg
    Další fotografie:

    dnes mám povedený den navštívily mě holky z práce a donesly mě mráčňaka měla jsem radost ale je moc vysoký v bytě nemám místo na vysoké kytky tak je odkládám do verandy a pak je seřezávám .Na fotce je dracena a dytmbachye které taky potřebuju zkrátit u draceny se mi nedaří docílit více výhonu z jednoho kmínku ale v zahradnictví jsem viděla i 4 víte jak to seříznout a kdy a ve které výšce mám seříznout ten mráčňak aby byl košatý četla jsem v dizkuzi že je řežete dost radikalně je to myšlené průběžně z jara confused smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Abutilon - mračňák

     
     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Abutilon - mračňák

    Datum: 24.08.2008 12:02
     
    Další fotografie:

    Hano...je pěkný!! Máš i silnější kmínek, než mám já.

    Já ty své okudlala zhruba před měsícem...a to dost radikálně. Právě proto, že chci docílit silnějšího kmínku. No a hele, kmínek opět nic moc a kvete. Další pokvetou.

    Mimochodem...dva ze tří zakořeňujících řízků vypadají nadějně...máš ho pořád u mne. winking smiley

     
  • Status:

    Re: Abutilon - mračňák

    Datum: 24.08.2008 16:16
     

    Hani moc pěknej mračňák.

     

    Mně řízek uchcípl. sad smiley A stávající rostlince nedovolím růst - ostříhala jsem ho a jakmile chce vyrašit zase "nahoře", tak ho nekompromisně zašpípnu. A zatím se daří - už vyhnal pár výhonku odspoda, což bylo a je mé přání... smiling smiley Ale jinak je to hrozný koště. grinning smiley

     
  • Autor: hana
    Status: začátečník

    Re: Abutilon - mračňák

    Datum: 27.08.2008 12:20
     

    Nathanaello tak to co provádíš s mráčňakem jsem zkoušela podle rad prodavačky ze zahradnictvím s ibiškem je fakt že byl košatější ale vubec nekvetl a to se mi taky nelíbilo tak už to neudělám sad smiley

     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Abutilon - mračňák

    Datum: 27.08.2008 17:58
     

    hano...já bych ho sestříhala....nechala bych jen kmínek a pár větviček...tak 10-15cm. On brzy zase obrazí. winking smiley

     
  • Status:

    Re: Abutilon - mračňák

    Datum: 27.08.2008 21:51
     

    Hani, já ho sice zaštipávám, ale kvete celé léto. Možná je to tím, že ho nechách nakvést, ale jakmile květy opadají hned výhonek zaštípnu. Mezi tím nakvete na dalším, který pak zase zaštípnu. Ty výhonky, co jdou od "země" jsou ještě malé, ale snad to doženou a mračňák už bude vypadat celkem ucházejícně.

     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: Abutilon - mračňák

    Datum: 28.08.2008 07:52
     

    Taky stříhám hodně a často...kvete stále..a nijak mu to neškodí

     
  • Autor: hana
    Status: začátečník

    Re: Abutilon - mračňák

    Datum: 04.09.2008 23:21
     

    tak jsem ho taky ostříhala a doufám že se mi podaří jej uchovat i přes zimu

     
  • Autor: hana
    Status: začátečník

    Re: Abutilon - mračňák

    Datum: 17.05.2009 00:14
     
    p1020353.jpg

    loni jsem dostala od holek z práce jednu rostlinku byla pěkna ale chtěla jsem jí mít nižší tak jsem jí zastřihla ,udělala jsem si řízeček a ten mi vydržel původní mi odešel sad smiley teď mi kvete,ale začínají mu občas usýchat listy zalévám--dočetla jsem se že nemá být voda v podšálku tak s vodou šetřím mám ho v obyváku nemám ho dát do chodby?

     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Abutilon - mračňák

    Datum: 17.05.2009 07:34
     

    Já už je dala ven. winking smiley

     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Abutilon - mračňák

    Datum: 06.07.2009 13:40
     
    Další fotografie:

    winking smiley

     
  • Autor: hana
    Status: začátečník

    Re: Abutilon - mračňák

    Datum: 24.07.2009 20:24
     

    Mono moc pěkný thumbs down

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Abutilon - mračňák

    Datum: 24.07.2009 20:43
     

    Hezkej! Teď mě napadá - pěstujete někdo pokojovou lipku? Mně připomíná léta dětství, protože jsme ji měli doma a dokonce často kvetla. Dnes moc vidět není. My jsme moc kytek nemívali (taky nebylo místo), tak na těch pár vzpomínám - ještě mohutnou kalu, asparágus a lipku. Rostlinky, kterým vyhovovalo prostředí vesnického domku bez ústředního topení. Věra

     
  • Autor: AliceC
    Status: nováček

    Re: Abutilon - mračňák

    Datum: 24.07.2009 21:10
     

    Mono je pěknýthumbs down . Nemáte někdo čistě bílý? Vyměním za světle žlutý (řízek).

     

    Pokojovou lipku nemám. Pěstovala ji moje babička. Měla krásně sametové listysmiling smiley .

     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: Abutilon - mračňák

    Datum: 02.05.2010 11:50
     
    72.jpg

    Už kvete, ale má světlé listy, něco mu schází.. eye rolling smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Pokojové květiny (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.