čtvrtek 28. března, 19:35 Svátek má Soňa
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Co se jinam nehodí
hodnocení: 4.60
Aktuální kategorie: help   Vše > Ostatní a volné téma > Co se jinam nehodí
Diskutujte! Je spousta věcí na které tu není chlíveček
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Libi
Status:

Jak založit občanské sdružení

Datum: 10.12.2007 18:47
 

Jelikož se to v jedné práci začíná všechno bortit, a myslím si, že poslední kapka už právě dokapala, rozhodla jsem se pravděpodobně podat ke konci roku výpověď, aby mi od ledna běžela výpovědní lhůta. S akcemi pro starší děti bych však neradila skončila a jelikož dobrovolníci jsem do našeho zařízení natahala já, jsou rozhodnuti "odejít" se mnou a jít do něčeho nového. Rádi bysme zkusili pod hlavičkou občanského sdružení, což jak jsem už pátrala je nejjednodušší založit - vypracovat projekty, abysme mohli ve své dosavadní činnosti, kterou jsem vesměs i já dělala ve svém volném čase, pokračovat. Nějaké náležitosti, potřeba stanov apod. jsem už začínala po netu pohledávat, zajímalo by mě účetnictví aj. aj. věci, na které si dát pozor. Kdybyste k tomu měli i sebemenší poznámku, tak mi to prosím napište.

 

Komentáře a názory

 
    Stránky: 12 | další
    Aktuální stránka: 1 z 2
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Jak založit občanské sdružení

    Datum: 12.12.2007 11:12
     
    Libi, v této oblasti bohužel neporadím, jen ti přeju, aby to klaplo podle tvých představ!
     
  • Autor: Reklama

    Re: Jak založit občanské sdružení

     
     
  • Autor: Libi
    Status:

    Re: Jak založit občanské sdružení

    Datum: 12.12.2007 13:44
     
    sháním info, kde se dá, a založení by nemělo být tak obtížné, jen na nás pak bude sehnat penízky na pokrytí plánovaných akcí, k založení stačí podat návrh na registraci na ministerstvo vnitra a dvojí kopii stanov, pak už jen čekat na vyhodnocení, po přiklepnutí zažádat na ČSÚ o IČO, zřídit účet u peněžního ústavu, a shánět a shánět penízky (ale pro akce, do kterých už nám nebude nikdo mluvit, které si uděláme podle svého a hlavně budeme vědět, kam ty vybrané penízky od dětí i jinak získané půjdou a na co se využíjí winking smiley )
     
  • Autor: Libi
    Status:

    Re: Jak založit občanské sdružení

    Datum: 18.12.2007 22:30
     

    tak pracuju na stanovách a je to veselé winking smiley , v pátek přijedou na návštěvu holky, co jdou do toho se mnou, tak budeme postupně referovat, zda to pokračuje k slibnému cíli winking smiley

     
  • Autor: Libi
    Status:

    Re: Jak založit občanské sdružení

    Datum: 16.01.2008 20:47
     

    pokračování ...

     

    už proběhlo pár "válečných porad", vymyslely jsme název - to byla taky fuška, přes názvy typu - Na ex, Kuželka, Čára, Rumpál, už jsme fakt nevěděly co, tak kamarádka začala jmenovat, vše co vidí kolem sebe, já furt vrtěla hlavou - Kdo by se taky chtěl jmenovat záclona, sporák, vokno apod. grinning smiley a nakonec jsem kejvla a všechny jsme to tak chvilku převalovaly na jazyku a jestli to klapne budeme mít v názvu D v e ř e winking smiley (jako že budeme mít otevřené dveře všem dětem)

     

    teď čekáme jen na konečný verdikt ministerstva vnitra, poslaný návrh na registraci a stanovy jsme zaslaly minulý týden a podle údajů na [www.mvcr.cz] bychom se měli do deseti dnů dozvědět buď potvrzení nebo zamítnutí - takže nám držte palečky please smiley

     

    dobrovolníci jsou tím nápadem nadšeni a už vymýšlejí, jaké všechny akce by se daly dělat, a jen tak mezi řečí - až se to dozví náš pan ředitel, tak nechci být v dosahu eye rolling smiley

     

    a nakonec mám pro vás úkol please smiley please smiley please smiley - kdo máte představivost a jste kamarád s nějakým grafickým programem, tak bych potřebovala vymyslet jednoduché logo - představovala bych si to - nějakým způsobem otevřené dveře a v nich symbolicky nějaká postava,obličej confused smiley

     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: Jak založit občanské sdružení

    Datum: 16.01.2008 23:01
     
    No tak to je dobrá zpráva....Nezůstalo u představ, ale jdete za svým cílem...A ty Dveře....se mi moc líběj..
     
  • Autor: Libi
    Status:

    Re: Jak založit občanské sdružení

    Datum: 18.01.2008 20:36
     

    ... pokračování deníčku

    včera mi přišel dopis z ministerstva, připomínky ke stanovám - ale opravdu takové věci, které jsem měla během pěti minut opraveny, celkem byly tři - 1. v záhlaví mi chybělo u názvu sdružení název města, 2. zkrácený název jako O. S. už není možné, takže jsem větu o zkráceném názvy vydeletovala, 3. a pak jsem se v jednom bodě zmínila o tom, že rada sružení může jmenovat vedoucího (ředitele) zařízení, ale toho jsem zapomněla jmenovat v dalším bodě, který se týkal toho, kdo může jednat jménem sdružení - takže jsem pouze připsala - jménem sdružení může jednat rada sdružení a vedoucí (ředitel) sdružení a tím bylo vše v pořádku - je vidět, že to berou opravdu důkladně, aby vše souhlasilo, ale připomínky se netýkaly ničeho závažného - cílů sdružení, hospodaření sdr, ...

     

    dneska jsem to poslala zpět a za deset dnů se dozvíme výsledek

     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: Jak založit občanské sdružení

    Datum: 18.01.2008 21:01
     
    Tak držím palce,aby vám to klaplo... thumbs down
     
  • Autor: Evca
    Status: expert
    www.evciny-stra..

    Re: Jak založit občanské sdružení

    Datum: 18.01.2008 21:04
     
    já taktéžthumbs down
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Jak založit občanské sdružení

    Datum: 21.01.2008 09:03
     
    Připojuji se s přáním, aby to všechno dopadlo a aby se to "rozjelo" flower smiley
     
  • Autor: Libi
    Status:

    Re: Jak založit občanské sdružení

    Datum: 31.01.2008 06:49
     
    doporučené psaní je ještě na poště, ale na MV ČR je v seznamu občanských sdružení ke 23. 1. 08 zaregistrováno Občanské sdružení Dveře love smiley flower smiley
     
  • Autor: Evca
    Status: expert
    www.evciny-stra..

    Re: Jak založit občanské sdružení

    Datum: 31.01.2008 07:32
     
    thumbs down thumbs down thumbs down
     
  • Autor: Hanule
    Status: expert

    Re: Jak založit občanské sdružení

    Datum: 31.01.2008 07:54
     

    Libi, gratuluji, vypadáš, že máš i radost :podezřívavý smajlík: winking smiley .

    Jak to vypadá s logem?

     
  • Autor: Libi
    Status:

    Re: Jak založit občanské sdružení

    Datum: 31.01.2008 08:46
     

    logo - něco jsme sesmolili winking smiley

     

    radost mám, když se sere všechno kolem, tak aspoň něco mi udělalo v posledních dnech radost smiling smiley

     
  • Autor: Libi
    Status:

    Re: Jak založit občanské sdružení

    Datum: 21.03.2008 19:16
     
    s logem jsme se nijak nepárali winking smiley

    a abyste věděli, kde se poslední dobou toulám: [www.dverepacov.estranky.cz]

    ke konci března je uzávěrka několika vyhlášených grantů, takže píšu, píšu a jestli nic nevyjde, tak angry smiley thumbs up , okolo nestíhám skoro nic jiného winking smiley, takže nějaké Velikonoce a jarní úklid jsou mimo mne

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Libi (23.01.2009 18:53)
     
Stránky:  12 | další komentáře>>
 
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Co se jinam nehodí (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.