pátek 29. března, 00:18 Svátek má Taťána
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Co se jinam nehodí
hodnocení: 4.60
Aktuální kategorie: help   Vše > Ostatní a volné téma > Co se jinam nehodí
Diskutujte! Je spousta věcí na které tu není chlíveček
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Libi
Status:

Lze po vztahu zůstat přáteli?

Datum: 31.12.2006 11:17
 
Já mám zkušenosti spíše negativní. S někým jsme se několik měsíců ani nepozdravili. Nejhorší potom je, když se člověk dozví odjinud, že o vás bývalý partner roznáší nepěkné věci. Asi je to tím, že ve vztahu je většinou jeden, kdo se rozejít nechce a toho druhého to bolí. Je těžké být kamarád s někým, kdo vám ublížil. Hlavně to musí přebolet. winking smiley
 

Komentáře a názory

 
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Lze po vztahu zůstat přáteli?

    Datum: 31.12.2006 11:20
     
    Já mám zkušenost kladnou. Rozešli jsme se už dávno, ale dodnes o sobě víme, bavíme se o všem možném (i o našem vztahu), o rodinách...prostě prima. Ale fakt to chtělo čas na přebolení.
     
  • Autor: Reklama

    Re: Lze po vztahu zůstat přáteli?

     
     
  • Autor: Evana
    Status:

    Re: Lze po vztahu zůstat přáteli?

    Datum: 31.12.2006 13:08
     
    Mono, tohle obdivujuthumbs down  Já bych toho asi schopná nebyla.
     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Lze po vztahu zůstat přáteli?

    Datum: 31.12.2006 13:20
     
    Evano...tohle platí pouze pro toho jednoho...winking smiley  Třeba s bývalým mužem řešíme jen to nejnutnější...mezi přátele ho neřadím. Nicméně po sobě na potkání nepliveme, takže alespoň tak.
     
  • Autor: Evana
    Status:

    Re: Lze po vztahu zůstat přáteli?

    Datum: 31.12.2006 13:31
     
    Mono, to je ideální řešeníthumbs down  netlačit na pilu a v zájmu dětí se chovat k sobě slušně. To bych určitě zvládla.
     
  • Autor: Dasa
    Status: expert

    Re: Lze po vztahu zůstat přáteli?

    Datum: 07.11.2009 19:09
     

    Vyloženě přátelé asi jen v zahraničních filmech. Nedovedu si představit že když se s někým rozejdu že se budeme nějak vehementně kamarádit ( bychom se pak nemuseli rozcházet, že ?). Ale s bývalým dodnes mluvím když se potkáme, protože kvůli dětem se to halt musí občas vydržet. V žádném případě po jeho přítomnosti ale netoužím. Nedávno jsme měli vítání vnučky a protože mladí zrovna na stejné datum měli už dlouho pozvání na oslavu kulatin druhé babičky a jeli odtud přímo na úřad tak jsem připravila slavnostní oběd a jeli jsme k nim. Po skončení obřadu jsme se přesunovali do bytu mladých a dcera se vystrašeně ptala jestli může vzít na oběd i svého vlastního otce. Ani ve snu by mne nenapdalo že by s námi nešel. Přece přijel za dcerou a vnučkou ( určitě ne za mnou). A to je ta chvíle kdy spolu klidně mluvíme.

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Lze po vztahu zůstat přáteli?

    Datum: 08.11.2009 07:57
     

    Taky si myslím, že nějaké vřelejší přátelství mezi mužem a ženou má vždycky sexuální podtext. A proto těžko může být mezi expartnery. To, že jsou schopni spolu vycházet jako dva slušní lidé, ještě něznamená, že jsou přátelé. A když spolu mají děti (což dost často mají) a jsou to slušní lidé, tak právě kvůli těm dětem jsou nuceni spolu komunikovat a setkávat se. Je to fajn zejména kvůli těm dětem, když to zvládají bez negativních emocí. Ale nemůžeme to nazývat přátelstvím. Věra

     
  • Autor: Stano
    Status:

    Re: Lze po vztahu zůstat přáteli?

    Datum: 08.11.2009 08:02
     

    Ono nejspíš hodně záleží na důvodu toho rozchodu - jestli k tomu dospěli postupně s chladnou hlavou (což se myslím nestává často) nebo jestli to bylo bolavé zlé drama. To se těžko překonává i po letech.

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Lze po vztahu zůstat přáteli?

    Datum: 08.11.2009 08:07
     

    Máš pravdu. Málokdy je důvodem pro rozchod jen ochladnutí vztahu. Většinou to krutě jiskří a do toho přijdou tahanice o majetek a děti.... A pak to trvá hooodně dlouho, než jsou ti dva schopni spolu komunikovat alespoň trochu slušně a bez zvyšování hlasu. Pak se snadno lidé domnívají, že když to není rachot, tak že je to hned přátelství. Věra

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Lze po vztahu zůstat přáteli?

    Datum: 08.11.2009 09:38
     

    Myslím, že se lze tolerovat, ale přátelit opravdu ve výjimečném případě...

     
  • Autor: Keria
    Status: expert

    Re: Lze po vztahu zůstat přáteli?

    Datum: 08.11.2009 13:37
     
    smoking smiley...myslim, ze pokial by to bolo ukoncenie vztahu....z mojej strany pre "moj nezaujem"...tak by som nemala urcite az tak velky problem...winking smiley
    Pokial vsak niekto niekoho prilis rani...to sa zabuda dost tazko! eye rolling smiley ...
     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Co se jinam nehodí (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.