úterý 19. března, 05:58 Svátek má Josef
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Dělená strava
Aktuální kategorie: help   Vše > Záliby a volný čas > Dělená strava
Diskutujte! Rádi vaříte, nebo naopak vyšíváte? Pak je tato sekce to pravé pro vás..
 
 
 
 
Autor: Monik
Status: nováček
Výsledné hodnocení: 4.7
Klikni pro filtrování

28 denní očistný program podle Antonie Mačingové

Datum: 15.03.2011 21:17
 

1 .DEN Snidaně: Mrkev+jablko+ořechy+hrozinky+med

Oběd: Brokolices česnekem+strouhany nízkotučný sýr

Večeře: Salát s červené řepy + strouhaný sýr

 

2 .DEN Snídaně: Mrkev+ jablko+ořechy+hrozinky+med

Oběd: Fazolové luskys česnekem+strouhaný sýr

Večeře: Salát z červené řepy+vařené vajíčko

 

3. DEN Snídaně: Mrkev+jablko+ořechy+hrozinky+med

Oběd: Salát z červené řepy +strouhany sýr

Večeře: Mrkvový perkelt+strouhaný sýr

 

4. DEN Snídaně: Mrkev+jablko+ořechy+hrozinky +med

Oběd: Mrkvová perkelt+strouhaný sýr

Večeře: Prokladána cuketa

 

5. DEN Snídaně: Mrkrv+jablko+očechy+hrozinky+med

Obšd: Prokládaná cuketa

Večeře? Fazolové luskys česnekem+ strouhaný sýr

 

6. DEN Snídaně: Mrkev+jablko+očechy+hrozinky+med

Oběd: Fazolové lusky ze zázvorem

Večeře: Brokolice s česnekem+vařené vajíčko

 

7 .DEN Snídaně: Mrkev+jablko+ořechy+hrozinky+med

Oběd? Salát z červení řepy+vařené vajíčko

Večeře: Mrkvová perkelt+strouhaná sý

 

8 DEN Snidaně:BIO bílý jogurt+vlašské ořechy+med+ skořice

Oběd: Široké bezvaječné těstoviny s kedlubnou

Večeře: Boršč

 

9.DEN Snídaně: Kiwi+banán+ořechy+med mletá skořice

Oběd: Brokolice na česnekuse zázvorem+nizkotučná sýr

Večeře Rychlá hrachová polevka

 

10 .DEN Snidaně: Mrkev+jablko+ořechy+med+hrozinky

Oběd: Mrkvový perkelt+nízkotučný sýr

Večeře: Salát z červené řepy+vajíčko

 

11.DEN Snídaně: BIO bílýjogurt+vlašské ořechy+med+skořice

Oběd: Fazolové lusky+vajíčko

Večeře: Červená řepa s ořechy a sušenámi švestkami

 

12 DEN Snídaně: Kiwi +banan+ošechy+med+mletá skořice

Oběd: Bezvaječní těstoviny se špenátem

Večeře: Rychlá hrachová polévka

 

13 .DEN Snídaně:Mrkev +jablko+ořechy+med+hrozinky

Oběd: Mrkvový perkelt+sýr

Večeře: Boršč

14 .DEN Snídaně: Vyberte si snídani ,která Vám v tomto týdni nejvíc chutnala grinning smiley

Oběd: Kuře s celerem

Večeře: Brokolice na česneku, ze zazvorema strouhaný nízkotučný sýr

 

15 DEN Snídaně:Štava z červeného grepu-2dcl a 2 sojové nebo grahamové rohliky.,med ,ořechy

Oběd: Kuře s celerem

Večeře: červená řepa s ořechy a sučenámi švestkami

 

16 .DEN Snídaně? Mrkev+jablko+ořechy+hrozinky +med

Oběd: Zeleninová polevka,fazolové lusky,salát s červené řepy

Večeře :Mozzarella+rajče nebo okurky

 

17DEN Snídaně : Vařené jáhly+ořechy+sušené švestky+med

Oběd: Zeleninová polevka,prokladaná cuketa

Večeře: Zeleninová polevka

 

18.DEn SNídaně: Bíly nizkotučný jogurt+očechy+med

Oběd: Vačená červená řepa+tunak+cibule

Večeře: Salát z červené řepy+smažená krutí prsa obalenav mletych vlašskych ořechach

 

19 .DEN Snídaně: Pohankové vločky zalité sojovým mlékem strouhané jablko +očechy+med

Oběd: Celerové hranolky+filety s mořskétresky na masle

Večeře: Mrkvový perkelt+strouhaný sýr+brokolice s česnekem

 

20 .DEN Snídaně:Mrkev+jablko+ořechy+hrozinky+med

Oběd: Celerové hranolky+Dušená kuřecí stehna

Večeře: Brokolice sčesnekem+tunak v konzervě.

 

21. DEN Snídaně:Vařené jahly+ořechy+sušené švetky+med

Oběd: Celerové hranolky,dušené horní krutí stehna,červená řepa ,okurka

Večeře: Celerové hranolky,dušená horní krutí stehna.červená řepa,okurka

 

22.DEN Snídanětongue sticking out smileyohankové vločky zalité sojovým mlékem,strouhané jablko, ořechy +med

Oběd: Široké bezvaječné těstoviny s kedlubnem

Večeře: Kuře s celerem

 

23. DEN: Snídaně:Mrkev+jablko+ořechy+hrozinky+med

Oběd: Mrkvový perkelt+strouhany sýr+brokolice s česnekem

Večeřě: Salat z červené řepy+smažená krutí prsa obalena vmletych vlašských očechách

 

24.DEN Snidaně : Vařené jahly+ořechy+sušené švestky+med

Oběd: Salátz červené řepy+mořská treska ma masle

Večeře: Zeleninová polevka+prokladana cuketa

 

25. DEN Snídaně:Mrkev+jablko+ořechy+med+hroznky

Oběd: Bezvaječné těstoviny se špenátem

Večeře: Salát z červené řepy+tunák

 

27. DEN Snídaně:Štava s červeného grepu,.2dcl.2 grahamové nebo sojové rohliky+med, vlašské ořechy

Oběd: Boršč

Večeře:Celerové hranolky+filety z mořské tresky na masle

 

28 .DEN Snédaně:Važené jahly+očechy+sušené švestky+med

Oběd: Kuře s celerem

Večeře: Vařená strouhaná řepa+cibule+tunak


RECEPTY

 

Mrkvovy salát.:: Mrkev jablka ořechy v poměru 1:1:1

Brokolice s česnekem: Brokolici povařime ve vodě do krupava. Na olivovem oleji osmažime česnek apřridame brokolice. Podavame se syrem nebo s vajičkem.

Salat z červené řepy: Tři asi větší řepy,3ccl sklenici směsi mrkev/hrášek, 4 stredně velké kyselé okurky,olivovy olej , sul, pepř a podavame bud s vajičkem nebo sýrem

Fazolové lusky s česnekem Mužou byt kupované mražené. Nasypou se do varici vody osolené .Vaří se asi 10 min. Potom se scedi a postupuje se stejně jako u brokolice S vajíčkem nebo sýrem

Mrkvový perkelt Mrkev, cibule,mlety pepč,mlety rozmarým, drcený kmín. nebo mlety koriandr, sojovou omačku. Postup:Mrkev očištěnou ,na kolečka nkrajjenou,pridam cibuli kterou jsme osmahli na olivovém oleji Potom pridame mlety pepř,korení. a 2 lžíce sojove omačky pak podliji 2dcl vody a asi 15 minut se vaří

Prokladana cuketa 2 stredně velké cukety, olivová olej koření,tvrdý sýr ,česnek,sojovou omačku .Cukety nakrajíme na platky . Do olivoveho oleje přidame sul, mletý pepř,sušenou bazalku a lžíci sojové omačkyPřidame česnek nakrajená na tenké platky.Takhle ochuceny olej vylijeme na plech pokladame cukety a nechame zapect 200 asi 15 min

Kuře s celerem:Kousky kuřete marinujeme v oleji se lžičkou kurkumy nebo kari Maso před pouzitim pomeleme a přimeleme i čtvrku celeru přidáme žloutko,sul, pepř,mlety kmín, Vypracujeme smšs a smažíme v oleji v nemž jsme maso marinadovali

Těstoviny s kedlubnou: Uvaříme si bezvaječné těstoviny. Na oleji osmahneme cibuli pridame nastrouhanou kedluben ,osolime opepříme .podlijeme troškou vody . potom přidáme těstoviny.

BORŠČ. kompotova miska- odměrka Zeleninu nakrajenou na kostičky : 1 misku mrkve 1 misku celeru 1 misku petržele,,1misku kedluben, 1misku zelené papriky a 3 misky nakrajené uvařené červené řepy Koření sul, pepř , nové kořené ,mleta paprika, 3 bobkové listy, Rajsky protlak Dva stroučky česneku, jedna cibule. Postup: Na oleji osmahneme všechnu kořenovou zeleninu, po chvili pridame koření a nakrajenou papriku přilijeme 0,5 l vody a vaříme do zmeknutí.Potom pridame řepu. Potom si zvlašt osmahneme cibuli, pridame česnek a protlakprevarit a slit do polivky

Hrachová polevka. Sšček mraženého hrášku 400g,pulku citronu,bazalkové pesto,sul, pepř, lříci masla.Do litru vrouci vody nasypeme hrašekpřidame bazalkové pestomlety pepř a vaříme 20 minutna zavšr pridame maslo.Po vychladnutí ponorným mixerem rozmixujemedo kremové konzistence

Červená řepa ze švestky a ořechy300G uvařené červené řepy,100g sušenych švestek,pred použitim je napočte do vody100g vlašských ořechu Dva stroučky česneku spetku soli , pepř 3 lžíce oleje

Bezvaječné těstoviny se špenátem:Je to stejné jako u testovin s kedlubnou

Zeleninová polivka: Na jemno nastrouhejte jednu mrkev, petržel,čtvrtku kedlubny a čtvrtku celeru . Na olivovém oleji osmažte cibulku a pak pridavejte zeleninu. Osolte opeprete, okminujte,zalijte vodou apovařte.Pridejte na kostečky nakrajenou cuketu a nechte prejit varem.

 

Postupně přidám ještě recepty.

Když je moc velky hlad tak se muže dopoledne sušené švestky a odpoledne bilý jogurt s medem a skořicí. Omlouvam se za chybičky je toho hodně na psaní. Kdyby jste něčemu nerozuměli. Kdykoliv to z kniřky opišu.



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 1 z 14
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: 28 denní očistný program podle Antonie Mačingové

    Datum: 14.03.2016 20:41
     

    ... trochu podusím kyselé zelí , někdy kápnu maličko medu + těstoviny,...... dnes jsem měla k řepě sýr Awaki, slaný, ale dobrý

     
  • Autor: Reklama

    Re: 28 denní očistný program podle Antonie Mačingové

     
     
  • Status: začátečník

    Re: 28 denní očistný program podle Antonie Mačingové

    Datum: 14.03.2016 21:48
     

    Ahoj holky,my to teda vedeme..... eye popping smiley Všechno přesně podle AM. grinning smiley Já přijla ve 20.hod.domů,rychle strouanou mrkvičku na zítra,k tomu perkelt,brokolici,řepný salát.A dělat k večeří celerové placičky už jsem nměla energii,tak byl rychle přírodní řízek,abych měla dnes nějaké bílkoviny. Teď jsem v posteli bolí mě břicho.....

    Kordul,tak mě napalo,říkáš,že je to ted pro tebe těžší,není to tím,že jak držíš AM už dlouho,tak přeci jenom máš svobodnější volbu,můžeš když chceš si dát něco jiého na zub,jinak jíš zdravě a tělo se nestresuje. Ale 28čka je jasně stanovená ,tak je to těžší. Ale i tak to zvládáš dobře,jsi dobrá ! thumbs down

    Aido,před x lety mi těsoviny chutnaly,ale teď taky nic moc. Dělám si bezlepkové,minule cizrnové byly děsné a dneska byly kukuřičné lepší,ale jsem 0 krevní skupina a kukuřice nono smiley smiling smiley A ten bořš mi taky nechutnal,ale udělala jsem veliký hrnec,málo vody,takže jako zeleninový perkelt a zamrazila do krabiček.Vytáhnu a mám vařeno. Ale....,abych si pochutnala,tak si na to dávám strouhaný sýr . Ale řepovému salátu jsem už přišla na chuť. smiling smiley

    Holky chtěla jsm se zeptat,co jedobré dávat si za odpolední rychlou svačinu,když mám hlad a jsem někde na cestě mezi prací a domovem a nemohu jogurt. Zeleninu do krabičky? Myslím i mimo 28čku.

     
  • Autor: aida
    Status: začátečník

    Re: 28 denní očistný program podle Antonie Mačingové

    Datum: 15.03.2016 07:55
     

    Ahoj holky, zdravím od vynikající snídaně (tak akorát sladké i kyselkavé-banán,kiwi... mls smiley ).

     

    Kordulko - to zelí někdy vyzkouším - já myslela, že to bude spíš do slana ale když přidáš med?(no musím to vyzkoušet).

     

    Maji - taky jseš dobrá, že to dáváš, když přijdeš domů takhle večer a ještě chystat na druhý den (to je právě to co mi vadí sad smiley), Těstoviny asi nechám uležet a až budou na rozpisu vezmu domácí (nejsou bezvaječné, ale je tam ta domácí práce winking smiley ).

    Ještě k těm svačinkám - teď jsem na jogurtu s ořechy, ale jinak dělám do lednice zeleninový salát (co dům dá, nakrájím a nechám ve větší míse-vydrží cca 3-4 dny - podle toho jak se kobylky dostanou k lednici winking smiley ). Ale když náhodou není tak jsem si tam chodila na plátek šunky a sýru. No a jako novinku jsem objevila asi před půl rokem tapioku, nejdřív jsem kupovala hotovou, pak jsem našla kuličky, kdy si můžeš připravit dezert sama - ale at zkouším, jak zkouším, tak když znám tu konzistenci z hotového výrobku, doma se mi zatím tak nepovedla....(to je něco na způsob pudinku), ale vzhledem k ceně se nenechám odradit winking smiley .

    Maji, ta tapioka by mohla být dobrá - ale pokud myslíš, že jseš na cestě a řídíš, tak je to jasný (jedině mrkev nebo okurku winking smiley ).

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: 28 denní očistný program podle Antonie Mačingové

    Datum: 15.03.2016 11:56
     
    p3150045.jpg

    zapékaná cuketa se sýrem mls smiley

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil kordula (15.03.2016 11:56)
     
  • Status: začátečník

    Re: 28 denní očistný program podle Antonie Mačingové

    Datum: 15.03.2016 17:44
     

    Víš,já myslela nějakou ořškovou tyčinku do kapsy,nebo tak.No,tak holt chroupat zeleninu..... winking smiley Domů přijedu k večeru a když dám sváču,tak bych měla večeři tak v 9 a to je to dlouho.

    Kordul,ta cuketa vypadá úchvatně,jak jí prosím děláš?

     
  • Status: začátečník

    Re: 28 denní očistný program podle Antonie Mačingové

    Datum: 15.03.2016 17:46
     

    Mám jí zítra,tak bych vyzkoušela Tvůj způsob,vypadá lépe,než moje,já jí měla bez sýra.... sad smiley

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: 28 denní očistný program podle Antonie Mačingové

    Datum: 15.03.2016 18:47
     

    cuketa jsou nedokrojené nakrájené plátly, mezi nima sýr cihla a koření na americké brambory a zapečené v troubě na pečícím papíru

     
  • Autor: aida
    Status: začátečník

    Re: 28 denní očistný program podle Antonie Mačingové

    Datum: 16.03.2016 07:45
     

    To Maja - aha tak to ti radu nedám - já tyčinky jím spíš ty ovocné (Fit fruit - meruňkové, višňové, hruškové...), ty mi jí i děti, takže můžu koupit do zásoby a když někam jdeme mám je v kabelce. Do ořechových se moc nepouštím, nějak je nemusím. A taky jsem spíš masožravec, takže plátek šunky a sýra si dám raději než tyčku. Nebo ve zdravé výživě kupuji "mrkvánky" s hruškovou náplní - ale asi nebudou úplně "nejzdravější". Ale když na něco narazím, dám ti vědět winking smiley . Maji ale když jezdíš tak pozdě domů, není lepší si dát zrovna tu véču a pak před spaním třeba ten jogurt (jen pár lžiček?). Stejně jseš dobrá, že se takhle držíš. Já jsem včera přišla domů v půl šesté a zhltla jsem hráškovou polívku s takovou chutí, že mi pak bylo těžko i po ní.... tak jsem to pak šla raději zaspat už v devět večer (ale bylo dobře, že jsem měla teplou polívku - byla jsem tak vyzmrzaná, že mít řepový salát z lednice, asi bych na něj ani neměla chuť a to ho mám ráda...dneska ho musím včas vytáhnout z lednice.)

     

    Dnešní snídaně mrkev a jablko už byla jen z donucení (i takhle dobrá kombinace se může přejíst a dneska mi fakt rostla v puse sad smiley ). Perkelt naštěstí zatím můžu a řepný salát bude taky v poho, zvlášť s vajíčkem winking smiley .

     

    Kordulko, ta tvoje cuketka je fakt krásná - já jsem minule jen kolečka rozhodila po pekáčku a přesypala majoránkou a sýrem - trošku jsem podmastila a jak cuketa pustila šťávu, tak pak toho sosu tam bylo až moc, takže příště pečící papír a i to tvoje koření na amer. brambory vyzkouším. Díky za rady thumbs down .

     
  • Autor: aida
    Status: začátečník

    Re: 28 denní očistný program podle Antonie Mačingové

    Datum: 17.03.2016 07:51
     

    ahoj holky - včera jsem byla po delší době na cvičení - Latino fit pro jednotlivce - po hodně dlouhý době jsem se zase viděla v zrcadle (doma mám dojem, že máme zrcadla, která tak nějak uberou kila - tady byla tvrdá realita a ještě přes celou stěnu thumbs up ). No tak bylo to něco jako jarní probuzení šokem eye popping smiley ... tak snad 28čka pomůže k nastartování. Hlavně teď před Velikonočním pečením a vařením, by to bylo dobrý - aspoň pro moje sebevědomí (jsem někde na mínusových hodnotách, tak snad se přes ty svátky udržím sad smiley ).

     

    Jinak včera jsem nestihla vytáhnout řepu včas z lednice a studený večer nemůžu, takže jsem si ohřála perkelt a dnes snad už řepa bude...

     

    Kdepak jste, ať se tu nebojím tongue sticking out smiley ?

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: 28 denní očistný program podle Antonie Mačingové

    Datum: 17.03.2016 07:58
     

    já jsem tady , dnes vařím polévku z mrkve, č. řepy a z fa. lusků co jsem včera nesnědla ,/ smrdí to děsně /, ale ve finále to bude dobrota grinning smiley mls smiley

     
  • Autor: aida
    Status: začátečník

    Re: 28 denní očistný program podle Antonie Mačingové

    Datum: 17.03.2016 10:09
     

    Ahoj Kordulko - to máš jako boršč nebo to je prostě zeleninová polévka? Vidím, že ty se experimentů nebojíš winking smiley .

    Já jsem dneska musela zase měnit - dnes kiwi a banán a zítra jogurt (protože by mi to kobylky sežraly a tak jsem raději měnila). Zbytek už podle rozpisu, ale zítra mám mít ty bezvaječné těstoviny, tak půjdu do domácích a špenát ten už měnit nebudu, ten mám kupodivu ráda, zvlášť když se správně očesnekuje (jenom kolegyně v práci už mi trošku nadává, že jednak jsou ty mé obědy trošku "vonící" a pak občas jí udělám i chutě tongue sticking out smiley ).

     
  • Status: začátečník

    Re: 28 denní očistný program podle Antonie Mačingové

    Datum: 17.03.2016 17:21
     

    Ahoj holky,nějak jsem nestíhala,ale jsem tu a jedu s vámi,jen tolik neexperimenuji. Ale je to dřina,uvařit jednu porci a ne vše jde dát do mrazku na příště.Tak je to docela honička. Co je blbé,často myslím na jídlo,máte to také? Je to asi tím,jak se těším na jídlo,co nakoupit a tak.

    Jinak jsem měla 2kg dole,ale včera jsem se vážila a mám je zase nahoře. sad smiley To jsou asi ty večerní ořechy,když já si nedokážu říci ne....! nono smiley Aido,to je super,že chodíš tancovat,nebo cvičit,taky bych se sebou měla něco dělat,ale jsem 10 hodin na nohou a odpol.jsem ráda,že si kolena odpočinou,ale třeba by mi to pomohlo,budu nad tím přemýšlet. smiling smiley

    Mám před sebou ještě tři dny a tak přemýšlím,co dál. Co je lepší,dát si to ještě jednou,nebo schůdkovou,to musím dodržovat přesně,jen měnit suroviny podle krevní skupiny,nebo jak to funguje. Nebo hned 5 a 2 dny. Kordulko,ty máš letité zkušenosti,poraď.... please smiley Mám strach,abych se zase neroežrala..... sad smiley

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: 28 denní očistný program podle Antonie Mačingové

    Datum: 17.03.2016 17:35
     



    maja.martina napsal(a):

    Ahoj holky,nějak jsem nestíhala,ale jsem tu a jedu s vámi,jen tolik neexperimenuji. Ale je to dřina,uvařit jednu porci a ne vše jde dát do mrazku na příště.Tak je to docela honička. Co je blbé,často myslím na jídlo,máte to také? Je to asi tím,jak se těším na jídlo,co nakoupit a tak.

    Jinak jsem měla 2kg dole,ale včera jsem se vážila a mám je zase nahoře. sad smiley To jsou asi ty večerní ořechy,když já si nedokážu říci ne....! nono smiley Aido,to je super,že chodíš tancovat,nebo cvičit,taky bych se sebou měla něco dělat,ale jsem 10 hodin na nohou a odpol.jsem ráda,že si kolena odpočinou,ale třeba by mi to pomohlo,budu nad tím přemýšlet. smiling smiley

    Mám před sebou ještě tři dny a tak přemýšlím,co dál. Co je lepší,dát si to ještě jednou,nebo schůdkovou,to musím dodržovat přesně,jen měnit suroviny podle krevní skupiny,nebo jak to funguje. Nebo hned 5 a 2 dny. Kordulko,ty máš letité zkušenosti,poraď.... please smiley Mám strach,abych se zase neroežrala..... sad smiley

    ......já jsem jela schůdkovou,podle knížky, později dělenku...... musíš si dostat do hlavy tento způsob stravování, když si někdy něco dopřeješ, tak to musíš srovnat a nepřej si vidět tu dnešní polévku

     
  • Status: začátečník

    Re: 28 denní očistný program podle Antonie Mačingové

    Datum: 17.03.2016 17:57
     

    Já jsem i říkala,že ta polévka musí být dobrota...... spinning smiley sticking its tongue out smiling smiley smiling smiley Takže 3 měsíce schůdkovou a to by měly být jídla asi přesně,jak AM píše? To se dá vydržet bez hřešní?

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Dělená strava (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.