čtvrtek 28. března, 09:55 Svátek má Soňa
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Domácí mazlíčci
hodnocení: 4.90
Diskutujte! Máte doma kočku, pejska a nebo jiného mazlíčka? Jistě s ním máte spoustu radostí, ale i starostí..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: mecemo
Status: nováček

2 psi nebo 2 feny co je lepší

Datum: 15.04.2012 21:47
 

Dobrý den. Mám dotaz. Chci si pořídit bigla a dalmatina. A teť nevim co je lepší jestli 2 pejsky nebo 2 fenky. byla bych ráda kdyby mi někdo z vás poradil. Děkuji za odpověď předem smiling smiley

 

Komentáře a názory

 
    Stránky: 12 | další
    Aktuální stránka: 1 z 2
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: 2 psi nebo 2 feny co je lepší

    Datum: 15.04.2012 21:53
     

    To je těžký.... Záleží na povaze.

    Feny:

    jsou jemnější, ale každá 2x do roka hárá

    psi:

    Tvrdší povahy, ale rádi zdrhají za háravýma fenama

    2 zvířata v jednom pohlaví - pokud je nezvládneš, budou se spolu rvát

     
  • Autor: Reklama

    Re: 2 psi nebo 2 feny co je lepší

     
     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: 2 psi nebo 2 feny co je lepší

    Datum: 15.04.2012 22:13
     

    Ono i z fenek se můžou stát 2x do roka vilné poběhlice, znala jsem takovou, co když nemohla přeskočit plot, ta se podhrabala eye rolling smiley . Jinak pravdu dí Drahuška. thumbs down

     
  • Autor: skrblice
    Status: expert

    Re: 2 psi nebo 2 feny co je lepší

    Datum: 15.04.2012 22:14
     

    mecemo, ono i hodně záleží na povaze jednotlivých pejsků.... my máme fenky... německou ovčandu a bígličku, snáší se velice dobře, ale je to dáno hodně tím, že ovčanda je velice přizpůsobivá, hodná, nekonfliktní.... měli jsme ještě jednu bígličku, ta byla velice dominantní, velela celé smečce, ale ta je už bohužel v psím ráji love smiley.... ale je pravda, jak píše Drahuš, fenky dvakrát do roka hárají.... to je jediné mínus. Jinak bíglíci jsou zdrhací, rádi berou roha.... té, co je už pryč, to bylo osudné. Ale ta druhá zase ty zdrhací manýry nemá, je to fakt kus od kusu a hlavně i věcí výchovy.

     
  • Autor: Missi
    Status: expert

    Re: 2 psi nebo 2 feny co je lepší

    Datum: 16.04.2012 00:18
     

    Já mám doma smečku složenou ze samých fenek a bez problémů winking smiley .

    Co ale poradím, z dotazu je jasné, že nejste zkušený kynolog. Rozhodně nekupovat dvě zvířata najednou! Nejprve si kupte jedno ps, vychovejte ho a až poté se možná rozhodnete pro druhého. Vychovávat dvě mladá zvířata najednou je leckdy i pro zkušeného kynologa oříšek, a není nic horšího, než nevychovaný pes.

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: 2 psi nebo 2 feny co je lepší

    Datum: 16.04.2012 08:22
     

    Missi radí taky dobře, máme ještě ovčáky, sourozence, staroušky, je jim 13, kluka a holku, vždycky si vystačili sami + nezkušenost se dvěma psy najednou ve stejném stáří - na vycházky zásadně spolu a bylo to, pes je mazlina měkosrdcatá, fenka velí a neskutečně žárlí a absolutně nesnese jakéhokoliv dalšího psa, nic mu neudělá, přikáže bráchovi a ten trhá. Poslouchají, ne že ne, ale o nějakém extra výcviku se prostě mluvit nedalo a nedá. Poslední 3 roky už nikam nechodíme, oba mají problémy s klouby, prostoru kolem domu mají dost.

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: 2 psi nebo 2 feny co je lepší

    Datum: 16.04.2012 08:29
     

    A co je nejhorší u stejně starých psů - že pak najednou oba stejně zestárnou, odejdou do psího nebe a většinou brzy po sobě, protože taky jeden teskní po druhém a člověk má co dělat, aby to rozdejchal thumbs up sad smiley

     
  • Autor: Janina44
    Status:

    Re: 2 psi nebo 2 feny co je lepší

    Datum: 16.04.2012 09:58
     



    drahus napsal(a):

    A co je nejhorší u stejně starých psů - že pak najednou oba stejně zestárnou, odejdou do psího nebe a většinou brzy po sobě, protože taky jeden teskní po druhém a člověk má co dělat, aby to rozdejchal thumbs up sad smiley


    toho se strašně bojím, Drahuško sad smiley

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: 2 psi nebo 2 feny co je lepší

    Datum: 16.04.2012 10:03
     

    To nás děsí nejvíc, to jsme prostě tehdy nedomysleli. Pes by zvládl k sobě mlaďocha, ale fenka ani náhodou.

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: 2 psi nebo 2 feny co je lepší

    Datum: 16.04.2012 10:11
     

    Jani, však víš.... sad smiley

    Elo, naše fena je taky tvrdá k ostatním psům a do měsíce si zvykla - bohudík. Už jsme to tak praktikovali kdysi se starou briardkou, ke které jsme dali miminko dobrmánka. 3 týdny byla hodně zlá, ale pak se to v ní zlomilo a stala se z ní vzorná máma a učitelka. Nepodceňuj vrozené instinkty vaší čubiny winking smiley

     
  • Autor: skrblice
    Status: expert

    Re: 2 psi nebo 2 feny co je lepší

    Datum: 16.04.2012 12:49
     

    taky se toho bojím, protože ty naše dvě kozy jsou stejně staré.... furt mě láká pořídit si jedno bíglí miminko, ale doma by mě asi hnali.... grinning smiley grinning smiley grinning smiley

     
  • Autor: Romi
    Status:
    www.chlupatarad..

    Re: 2 psi nebo 2 feny co je lepší

    Datum: 16.04.2012 13:02
     

    skrbli, ále nehnali...by z něj byli všici připopo.......musíš to zkusit grinning smiley

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: 2 psi nebo 2 feny co je lepší

    Datum: 16.04.2012 13:04
     



    skrblice napsal(a):

    taky se toho bojím, protože ty naše dvě kozy jsou stejně staré.... furt mě láká pořídit si jedno bíglí miminko, ale doma by mě asi hnali.... grinning smiley grinning smiley grinning smiley

    Pořiď si bosíka - tě umazlí love smiley

     
  • Autor: skrblice
    Status: expert

    Re: 2 psi nebo 2 feny co je lepší

    Datum: 16.04.2012 16:54
     

    Holky, je to taaaaak láááákavý, ale musím odolat.... je pravda, že teď máme v baráku tři psy (počítám i starouška mé tchýně) a ono to stačí až nad hlavu... Drahuš, to tvoje telátko mě nadchlo už od začátku.... love smiley love smiley love smiley . Jsem magor, já bych chtěla všechny... grinning smiley grinning smiley grinning smiley

     
  • Autor: skrblice
    Status: expert

    Re: 2 psi nebo 2 feny co je lepší

    Datum: 16.04.2012 16:58
     

    Romi, je to strašně lákavé, ale tři psi je zatím dost.....je pravda, že kdybych přišla s dalším psím miminem, tak by sice zpočátku byly řeči, že mi ruplo v bedně, ale nakonec by to byl taky mazel. Ještě chvíli počkám, až třeba staroušek odejde do psího nebe, tak aby nebylo tchýni smutno, tak jí pořídíme nějaké mimino winking smiley grinning smiley grinning smiley grinning smiley, ale cukání mívám hodně často grinning smiley

     
Stránky:  12 | další komentáře>>
 
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Domácí mazlíčci (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.